Szerző Téma: Kép mellé hang is kellene  (Megtekintve 8949 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Kép mellé hang is kellene
#18 2016. December 28. - 23:57:22
0
Üdv kollégák,

Egy utp kábellel lefűzött hd-tvi kamera mellé kellene mikrofont tennem, megoldható a hang átvitele a kábelen megmaradt 1 érpár használatával vagy cseréljem ip-re a kamerát, amin van audiobemenet?
Sajnos a kamerahely és a rögzítő közé már nem tudok plusz kábelt befűzni 😒

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#17 2016. Május 06. - 17:27:29
0
Ez van most fent ~3m-en a kameránál. Akkor egy próbát megér.
előzmény: kero #16

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#16 2016. Május 06. - 17:22:30
0
http://aruhaz.alphasonic.hu/Audio-modul/CCTV-Audio-modul-Szabalyozh-MP-1-R-M1912-p7869.html

Nekem ez eléggé bevált, 1440,- Ft nettó. Mondjuk attól amit az előzőekben leírtam eléggé messze van, de ha le tudod tenni asztal szintre, akkor még akár működhet is.
előzmény: Gyafi #15

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#15 2016. Május 06. - 16:14:30
0
Egyik probléma, hogy nem jó helyen van a mikrofon. Erre megoldás, hogy valahova letesszük asztal szintre. Ez megoldható.

Az írt, meglévő erősítős kondi mikrofonnal érdemes próbálkozni? 
Mondjuk az alapzajjal nem tud mit kezdeni - így talán felesleges.

Valami konkrét és használható (na meg persze kicsi és olcsó :)  mikrofont tud valaki?

Nem elérhető Gyafi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Kép mellé hang is kellene
#14 2016. Május 06. - 16:10:14
0
Kösz mindenkinek a hozzászólásokat. A jogi részt tegyük félre.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kép mellé hang is kellene
#13 2016. Április 14. - 10:36:34
0
Ha meg azt mondod, hogy nem adod oda, mert nem látja, mivel nem láthatja, akkor ferde szemmel néznek rád.
Ez Magyarország, a "kiszámítható" jogrend, és a jogbiztonság hazája.
A sok faszfej azért hozza az eszetlen törvényeket, hogy nehogy valaki azt mondhassa, hogy nem csinálnak semmit. Azt közben tényleg nem...
Persze a hatóságnak mindenhez joga van, lassan már az orrlyukunkba is kamerát dugnak, meg azt is figyelik, hogy nem bontok-e ki egy kólát a kocsiban ülve.
De ha te megnézed, hogy ki állt meg a házad előtt, akkor jogsértést követsz el. Ha ugyanazon a járdán valaki hanyatt esik télen, akkor már rögtön a "te" járdád lesz.
előzmény: tomat5 #12

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Kép mellé hang is kellene
#12 2016. Április 14. - 09:01:10
0
Csak érdekességképpen a témával kapcsolatban:
Eltűnt egy autó reggelre a kocsibejáróról, rendőrség kiment helyszínelni. A szomszéd házán volt egy kamera, megkérdezték, hogy vannak-e felvételek és ha igen elkérhetik-e. A jószomszédi viszony és a segítőkészség jegyében kiadta a felvételeket az ember, majd 2 hét múlva kapott egy értesítést, hogy a rendőrség figyelmezteti, mert közterületet néz a kamera.

Másik: Megyeszékhely, belváros, mindig történik valami. Sokszor kikérte a rendőrség a felvételeket, az összes kültéri kamera látja a közterületet. 1-2 alkalommal megjegyezték, hogy ez így igazából nem OK, de azért tök jó hogy van felvétel. Soha senki nem csesztette a rendszer gazdáját, visszajár a jard a videókért.

???


előzmény: Lacy #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kép mellé hang is kellene
#11 2016. Április 13. - 17:19:50
+2
Azért erre van megoldás, egy írásban adott nyilatkozat vagy valami izé, amiben le van írva, hogy az ügyfél által igényelt megoldás pl nem jogszerű vagy egyéb kitételnek nem felel meg, ezt a tudomására hoztam, és minden felelősség innen az övé mert ezt aláírva tudomásul vette.
De én szóltam
Másrészt egy kamerát ha én beállítok, akkor ki akadályozhatná meg a tulajt hogy a távozásom utáni 5-ik percben is akár ne forgassa el oda, ahová én nem engedtem mert nem szabadna?
előzmény: SLC #10

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kép mellé hang is kellene
#10 2016. Április 13. - 08:20:45
0
"én egy műszaki ember vagyok, megcsinálom amit a megrendelő kér (hacsak nem tényleg valami egyértelműen és szigorúan tiltott dolog) a jogi oldalával pedig legyen tisztában ő, és viselje a következményeket".[/size]

[/size]
Na egy ilyen telepítő kolléga állt a bírónő előtt nem is annyira régen, lesütött szemmel, amikor a bírónő közölte, hogy "maga szakember, tudnia kellett volna, hogy így ezt nem lehet"




előzmény: kero #7

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kép mellé hang is kellene
#9 2016. Április 11. - 22:55:34
0
Hát nem tudom, hogy a jogalap nélkül készített "bizonyíték" mikortól felhasználható.
Bár tudtommal ismeri a jog az arányosság elvét, miszerint, ha a jogalap nélkül készített felvétel felhasználható egy lényegesen nagyobb jogsértés felderítéséhez/bizonyításához, akkor az ügyészség/bíróság mérlegel.
Szal, ha a te felvételed kicsit sérti az utcán nyugdíjast kifosztó fegyveres rabló személyiségi jogait, azt mélyen mindenki lesz..ja. Legalábbis bízok benne, hogy így van.
előzmény: Lacy #8

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!