Szerző Téma: AHD  (Megtekintve 12936 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#12 2017. Április 24. - 17:56:31
0
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Ráadásul a gagyi kamera képéből a DVR is baromira kockás streamet rögzít, mert gyenge hardveren a maximálisan lebutított kodek csak olyan "minőséget" képes előállítani....  ::meglepodik::
előzmény: handras #5

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:AHD
#11 2017. Április 24. - 17:29:43
0
Ez így van.
Köszönő viszonyban sincs az AHD a TVI-vel. Teljesen mindegy hány megapixelt írnak az AHD-ra annak a fele sem igaz. 
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#10 2017. Április 24. - 15:39:58
0
Valakinek van hasonló rossz tapasztalata?

Az importőrnél megnéztem ezeket az ócó 4MP-es AHD kamerákat. Az egyik kamerától 5 m-re(!) parkoltam, de a rendszámomból fényes nappal SEMMIT nem lehetett kivenni! A kamerakép alapján azt sem lehetett sejteni, hogy magyar rendszámtábla van-e az autón. Nem akartam hinni a szememnek, ezért össze vissza állíttattam mindent (ellenőriztük a kamera és a DVR/TV hdmi felbontását is, de minden jól volt belőve)...

A 4 Megás AHD kamerák tényleg annyira sz@rok, hogy egy 2 MP-es TVI (Hikvision, Mazi) kamera minőségét meg sem közelítik?  :o  A belépőszintű 2 MP-es TVI kamerákon 10 m-ről is tisztán olvasható a rendszám...
előzmény: szaki #1

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:AHD
#9 2017. Február 11. - 17:12:09
0
Ez ismerős.
Ebayes 1950 ft os kamera képe sokkal szebb volt mint a drága 20 e forintos.
Mindkettő azonos dvr és kábel esetén tesztelve. Az olcsó ugyan nem volt mindenhol színhelyes de felismerhetőbb képet adott még éjjel is.
előzmény: szaki #2

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:AHD
#8 2017. Február 11. - 15:50:25
+1
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Szerintem nálad az igazság! Ezeknél az említett compact és dome kameránál nincs igazán minőségi lehetőség objektív cserére.
Az alkalmazott beépített objektívekről jellemzően semmilyen adatot sem publikálnak.
Az meg hogy majd mindegyik kamera 0 Luxos, mert van benne infra az meg kész röhej. Bár azért a CCD se mindegy.

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#7 2017. Február 11. - 12:34:31
0
Én mostanában a Provision dvr-eknél tapasztalom azt,hogy mintha kicsit közelebb állnának a valósághoz.

Az amax-okat meg messziről ........


előzmény: Redalarm #4

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#6 2017. Február 11. - 12:08:59
+1
Én legutóbb technson dvr és technson kameráknál is ezt tapasztaltam.Volt  még rajta 4db.videosec nagy kamera 80m-es infraval.Annak meg különösen xar volt a képe (nagyításban pl.alíg látszott valami).És ezeket is a dvr.1080p-nek látta.


előzmény: Redalarm #4

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:AHD
#5 2017. Február 11. - 11:53:36
0
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Nem elérhető Redalarm

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Re:AHD
#4 2017. Február 11. - 11:41:52
0
Sajnos nekem is ez a tapasztalatom. Főleg ezeknél az 4/1 kameráknál. Volt ahol gyengébb volt a kép akármelyik HD állásban mint a 960H-ban, pedig a DVR 1080p-nek látta. Mivel én a Hikvision DVR-eket használom, de általában nem Hik kamerával hanem valamilyen más gyártó kamerájával, ott tapasztalom ezt a jelenséget. Egyszer egy vastagabb pénztárcájú ügyfélnél kipróbáltam eredeti Hik kamerákat, ott nem láttam problémát. 

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#3 2017. Február 11. - 10:50:35
0
Legutóbb lecseréltem egy sima 960H-s.rendszert 2mp-AHD-ra.Mert tönkrement a rögzítő.És szettben a 4 kamera és a rögzítő valami 15-20 000-el volt több mint ha csak a rögzítőt cseréltem volna le.
Rábeszéltem őket a cserére.Mondván ez korszerűbb meg új stb..

A vége az lett,hogy visszarakatták velem a régi kamerákat az új rögzítőhöz.
Pedig a régi kamerákat annó még az ebay-ről szereztem be occsó pénzért.


előzmény: kero #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!