Szerző Téma: Paradox Magellan  (Megtekintve 32440 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Paradox Magellan
#16 2013. Július 30. - 06:14:36
0
...................
A vezeték nélküli rendszerek egy kalap sza...mócát sem érnek!!!!

előzmény: pappzs #13


Szerintem azért ennél árnyaltabb a helyzet. 0 év rádiótechnikai tapasztalattal :P mondom, hogy több 10 ezer rádiós rendszer működik hazánkban a felhasználók tökéletes megelégedésére. És igen egyetértek Veled, ahol csak lehet vezetékeset telepítsünk. Viszont ahol ez esélytelen, ott körültekintő tervezést követően (aktuális rádiós viszonyok feltérképezése, telepítési helyszínek konkrét terjedési mérése, stb.) hosszú évekig működhet tökéletesen a vezeték nélküli rendszer. Nekem is van több 10 saját rendszerem, amik 10 évet meghaladó éve jól működnek és amúgy a rádiós szempontból igencsak zsúfolt bp.-i környezetbe vannak szerelve.
Ja hogy sokkal nagyobb a szívás lehetősége? Sajnos igen. De ezt bizony előre kell tisztázni a Megrendelővel, hogy jogilag tiszta helyzetet teremtsünk, mert emlékezni természetesen nem feltétlenül fognak a figyelmeztető szavakra, ha egyszercsak nem működik tovább egy rádiós rendszer.
Viszont a telepítési árak is tükrözik ezen szívás lehetőségét. Legalábbis nálam igen......
előzmény: padisah #14

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Paradox Magellan
#15 2013. Július 29. - 12:24:55
0
868 MHz nem az UHF sáv eleje, hanem az UHF sáv teteje fölötti sáv. Rendőrök 433 MHz-et soha nem használtak. A 433 MHz az a rádióamatőr sáv, és elég nagy szemétség a hatóságok részéről, hogy pont a nemzetközi rádióamatőr sávok kellős közepébe jelöltek ki egy ilyen mindenféle szemétre felhasználható frekvenciát. Ebből a szempontból a 868 MHz használhatóbb, csak azt meg szerencsétlen esetben a GSM sáv agyonveri.
Szerintem kukázd ki azt az ipari hulladék vezeték nélküli riasztót, és tegyél fel egy tisztességes vezetékes rendszert.


előzmény: Ryki #10

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Paradox Magellan
#14 2013. Július 29. - 12:20:04
0
Fogadunk, hogy RF zavar? Valamelyik GSM szolgáltató bővített, és egy olyan frekvenciát állított be, ami ezel interferál.
A vezeték nélküli rendszerek egy kalap sza...mócát sem érnek!!!!

előzmény: pappzs #13

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox Magellan
#13 2013. Július 29. - 07:25:10
0
Naggyából egy sáv egy városban.

Eszközhibára nem gondolnék mert mind a három rendszer egyszerre állt meg.

Mit tegyek???

előzmény: Ryki #12

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox Magellan
#12 2013. Július 28. - 11:07:04
0
Ááh akkor én tévedtem  :'( Nekem olyan rendszerem van amit 9 éve telepítettünk és ott még 433-on megy.
Nem is tudom miért írtam a 2 évet... Mindig is próbáltam az ilyen vezeték nélküli cuccok számát, minimálisra csökkenteni telepítéseknél...
előzmény: Lacy #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox Magellan
#11 2013. Július 28. - 08:32:03
0
868Mhz-re durván 2 éve álltak át, előtte 433Mhz-et használták
Hát ez így ebben a formában talán nem helytálló
Most voltam javítani egy kültéri infrás rendszert kb 7 éve telepítettük és 868-on megy.
A Power pl mióta lett 868 csak olyat forgalmazott újként, nehogy véletlenül összekeverjék akár ők akár a vásárlók. Persze volt nekik 433-as is a régebbiek miatt - bővítés javítás.

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox Magellan
#10 2013. Július 28. - 02:16:35
0
868Mhz-re durván 2 éve álltak át, előtte 433Mhz-et használták aminek az volt a hátránya hogy nagyon sok minden használta ezt a tartományt.
A távirányítós játékoktól kezdve a Taxisok, Rendőrök, kocsi távirányítók stb stb.
A 868Mhz az UHF sáv legelejébe tartozik itt még viszonylag kevés "szemét" van a 433Mhz-hez képest, de már itt is kezd elszabadulni a pokol.
Sok a ??? jó lenne 1-2 dolog még a hiba leíráshoz, hogy lehessen tippeket adni.

előzmény: padisah #9

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Paradox Magellan
#9 2013. Július 28. - 00:42:38
0
Ezek nagyjából egy területen vannak? Egymáshoz közel? Egy városban? Rádiófrekvenciás zavar? GSM? (A Paradox 868 MHz-en kommunikál, ami közel van a GSM frekikhez.) Lehetséges, hogy valamelyik mobilszolgáltató rendszert bővített, és az új torony jele okozza a zavart. Többek között az ilyen szívások lehetősége miatt nem telpítek vezeték nélküli rendszereket (20 év rádiótechnikai tapasztalata mondatja ezt velem. Rendőrség, Antenna Hungária, Vodafone, Ericsson, Telenor)
előzmény: pappzs #7

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox Magellan
#8 2013. Július 27. - 19:31:35
0
babyware vagy winload, első körben töltsd le az eseménynaplót.
Utána ellenőrizd, hogy a központ látja-e az rtx3-at.
előzmény: pappzs #7

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox Magellan
#7 2013. Július 26. - 20:29:21
0
Most kezd elegem lenni a Paradoxból....

Tegnap előtt 3 rendszer :    Sp-5500 + Rtx3 + Rem2 + Rem3    állt meg.

A távirányítók egyáltalán nem működnek, nem találják a központjukat. / a saját rendszerem is közte van. /

Mit tegyek????????????? Mihez nyúljak????????

 >:( >:( >:( :o :o :o >:( >:( >:( :'( :'( :'(
előzmény: eXtra #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!