Szerző Téma: Ciki  (Megtekintve 11138 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#31 2011. November 29. - 16:50:56
+1
Van olyan újpesti országosnak beállított távfelügyelet ami 1 járművel látja el Bp.-en a szolgáltatást max. 15 percet bevállalva. Kérdeztük ezt mégis hogy? Úgyis lemondják mindet ha határozott vagyok. Ha meg gáz van 1 ügyfélnél pereljen be! És? 1-el kevesebb.............
Mindenhol van sz@r, nemcsak Kínában :-X
előzmény: pappzs #28

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ciki
#30 2011. November 29. - 06:14:55
+1
A szép esztétikus munka még nem jó munka.... ::felkialtas::
előzmény: Lacy #29

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Ciki
#29 2011. November 28. - 23:14:05
0
Megboldogult Bembo elektronika a'la 16 ker...
Mesélték a népek hogy elment szerelni, ha jött egy riasztása, akkor - asszony otthon vette- beült az autóba és a 16-ból átvágtatott  :P a 22 ker-be megnézni mi volt, aztán kb 2 óra múlva folytatta a szerelést, mintha csak épp 10 percre ebédért ugrott volna el.
Érvéghüvely, csavart kábelek bandázs, minden volt, csak éppen még ezzel együtt is egy hányás volt minden rendszerük...
átgondolatlan átláthatatlan, rettenet.
előzmény: pappzs #28

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Ciki
#28 2011. November 28. - 22:19:21
+1
Visszakanyarodva az elejére: tudok olyan felügyeletet ahol otthon alszik a "vadász" és nem egy ÜF. huszon km-re tőle.


Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#27 2011. November 21. - 20:10:35
0
"Ezt szeretnénk megelőzni  ::)"

Egyetértünk ;D
HA sikerül. És persze úgy a jó ha a "rábeszélésünk"- meggyőzésünk sikerességi aránya magas.
Mindkét fél számára.
előzmény: SLC #26

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#26 2011. November 21. - 08:46:22
0
"saját bőrén tapasztalva.."
Ezt szeretnénk megelőzni  ::)
 
Ismerős a kérdés?
"-Mennyibe kerül egy átlagos házba egy riasztó?"
Erra csak annyit válaszolok mostanában, hogy egy átlagos de jó minőségű laptop ára  ;D
Majd hozzáteszem: Betörnek, elviszik a laptopodat asz asztalról, majd velhívsz, egy sokkal jobb riasztót beszereltetsz és veszel egy laptopot is  ;)
előzmény: vg #25

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#25 2011. November 20. - 17:21:47
+1
A fene tudja. Azért szerintem nem ennyire gáz a helyzet, de tény hogy megy a minimalizálás. Azonban eddigi tapasztalatom az, hogy ha rászánok negyed órát, akkor érti a különbséget és vagy vált jobb irányba, vagy jelzi, hogy sajnos ez jelenleg nem fér bele, de akkor ilyenre gyűjt... :'(
Ha meg nem értené elsőre, érteni fogja saját bőrén tapasztalva.
Ugye erre is van közmondásunk....

előzmény: ztm #23

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Ciki
#24 2011. November 20. - 16:45:12
0
sajnos akad ilyen barom,aki a Metrós-Meg Obis szart akarja,az vegyen olyant azt szopjon vele.Majd rá jön hogy nem hogy nyert vele,ha nem azt a pénzt kidobta az ablakon egy szarra,és most vehet másikat,na ilyenkor kérdezném meg na megérte?  :P
előzmény: ztm #23

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Ciki
#23 2011. November 19. - 23:06:49
+2
De ismerős. Kb. fél éve volt, 4 kamerás rendszer, árajánlat. Megrendelő sokallta, látta a Metro katalógusban van most ez a 4 kamerás szett, monitorral, mindennel, az miért nem jó? A maguké mivel jobb? Nem tudtam neki elmagyarázni, nem értette meg hogy a mögöttes műszaki tartalom kicsit más, nem is lett belőle semmi. Nagybátyám szokta mondogatni, mostanában mindent csak Trabant minőségben, nem fizetik ki a jobb cuccok árát. Aki olcsóbbat ajánl, az nyer, akármilyen utolsó kínai sz@r is az. Sajnos ez van.

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Ciki
#22 2011. November 16. - 20:20:14
0
Gondolom a GSM a tulaj mobiljának megcsörgetésére kell. Úgy meg ugye a vg által említett ügyelet és hozománya már ki is van lőve. De javíts ki, ha tévedek... És ezek azok az ÜF-ek, akik rettentően értenek hozzá és talán még a helyszínen is próbálnak alkudni, hogy ez meg ez még kellene, de főnök, legyen már benne az árban. Vagy jó ez így, de Ő nem gy gondolta, akkor legyen már benne ez, meg ez és természetesen az ár ne változzon. Na nálam ilyenkor szakad el a cérna. "Tökösebb" telepítő, ilyenkor szépen elkezdi visszabontani a cuccost... célravezető szokott lenni! :)
előzmény: SLC #20

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#21 2011. November 16. - 20:03:55
0
Az anyag min. 50-60. Innentől mindenki maga dönti el. Ha vki heti 1-2 melót csinál meg az nemet mond. Aki napi 1-2-t annak jó lehet. És persze csak: LEHET. (nomeg ugye nálam 99%-a távfelügyelt, az is szépít az ügyön....)
 8)

előzmény: SLC #20

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#20 2011. November 16. - 10:03:53
0
Nemrég kihívtak árajánlatot kérni.
Én: Mi lenne az igény, mit védjünk stb..
Üf: Ezt és ezt a kamerát néztem a neten, jó árban van, pont jó is lenne ide.
Én: Akkor fel is tudod magadnak szereli, viszlát!
 
Ismerős?
 
Aki EV-t dolgozik, sokmindent mérlegelnie kell.
-Dolgozol, vagy a papír munkával, anyagbeszerzéssel töltöd az időd.
-Olcsó is legyél, de ne halj éhen, ha vidéki vagy mesze van a Bp-i árképzés.
Felénk egy 2 000FT kiszállási díjtól már tépik a hajukat! És mi lenne a reális, szerintem min. 4-5 000FT!
 
Kér ajánlatot risztóra + GSM modul is legyen benne + a szomszéd felől Infra sorompó és lenne rá 80 000FT össz.
Mit tennél?
előzmény: vg #17

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Ciki
#19 2011. November 15. - 22:18:38
+1
Ilyen emberek mindig is voltak, bár szerencsére nem ez a jellemző. Legalábbis eddig nem ez volt.  Régi ügyfeleknél első körben valamit engedünk az árból (de még így is van haszon az anyagon), arra hivatkozva, hogy a mi beszerzési forrásainknál ennyibe kerül és pont. Ha tovább üti a vasat, akkor vegye meg magának az anyagot, garanciát értelemszerűen egy percet sem vállalunk az anyagra, ha eszköz meghibásodás miatt kell kiszállnunk, akkor fizeti az óradíjat. Meg persze a hibás eszköz garijával kínlódjon saját maga és ha megvan az új, azt is óradíj ellenében tesszük vissza. Ezt már nem szokták lenyelni. Van aki elfogadja a csökkentett ajánlatot, a többség sztem talál egy "ügyes" villanyszerelőt aki még a riasztóhoz is "ért". Sebaj, majd egy év múlva megyünk ki a sokadik indokolatlan riasztás és "nem tudom bekapcsolni a risztót" után és kap központcserére, érzékelőcserére árajánlatot az eredeti ajánlatunktól drágábban, mert a gányolást kibogozni és eltakarítani időigényesebb, mint új rendszert telepíteni.

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Ciki
#18 2011. November 15. - 20:33:47
0
Telepítsetek Napco-t, annak nemigen találják meg az árát a neten  8)
előzmény: vg #17

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#17 2011. November 15. - 20:07:41
+1
Idézni csak pontosan a nagyoktól: "Az üf körömben egyre Ön és Cél-tudatosabbak az emberek, nem lehet már nagyon hantászni sem árban sem szolgáltatásban.
Ha msáhogy nem is de úgy simán sarokba tud szorítani, ha leül a google elé...."

Azaz: tőle vásárolok, mert kényelmes, de fáj, hogy az ügyfél is tudja mennyiért.

hmmmmmmmmmmm: segítsetek! mi is lenne a megoldás????
költői kérdés volt.

Hát sehol sem állunk ki az érdekeinkért?!  ::csodalkozik::
előzmény: SLC #16

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#16 2011. November 15. - 09:07:14
0
Nagyon igazad van!
 
Vidéken más a hlyzet. Bpesten nagy az árverseny a telepítőkért.
Itt meg Örülünk neki, ha nem kell egy napot elbaszarintani meló helyett anyagbeszerzésre + nem olcsó üzemanyag Bp-re!
Futár meg lehozza 1500FT-t, sőt, felhív és ahol melózol odahozza. Kell ennél jobb?
 
 
előzmény: L. Pásztor #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Ciki
#15 2011. November 15. - 08:43:30
+1
Háááát, nem tom. Brutális forgalma van egyik-másiknak.
Sok vidéki szerelő hozzászokott a kényelemhez, telefonon megrendeli, másnap megkapja mert kiszállítják neki.
Némelyek meg 30 nap után fizetnek ...
előzmény: vg #14

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#14 2011. November 14. - 19:15:55
+1
No ezért nem vásárolunk sokan egyik riasztobolt-on sem. Érdekes nekem senki nem akar eladni tejet 71 Ft-os nagyker áron és még sorolhatnám............. :o
előzmény: SLC #13

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#13 2011. November 14. - 09:17:58
0
Az üf körömben egyre Ön és Cél-tudatosabbak az emberek, nem lehet már nagyon hantászni sem árban sem szolgáltatásban.
Ha msáhogy nem is de úgy simán sarokba tud szorítani, ha leül a google elé....
előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#12 2011. November 11. - 18:21:08
0
Hányszázból veszi 1 a fáradságot erre :o ?
Amúgy meg nagyon helyes.
előzmény: SLC #11

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#11 2011. November 11. - 09:03:32
+1
Napokban panaszkodik egyik üf (szolgáltató váltás és rendszer bővítés lett belőle), hogy véletlenül magára riasztott, hogy ne legyen belőle fölösleges kivonulás, gondolta, csörög a távfelügyeletre, hogy Ő volt a hunyó. MIvel 5 perc után sem vették fel a telefont, gondolta megnézi mi lehet az oka, mert valós riasztásnál ez már "CIKI". Beült az autójába, elmondása szerint kb 15 percre volt a cég központja, onnan tovább irányították, hogy a riasztást máshol fogadják, el is ment a címre:
A diszpancser egyben egy telephely portása volt és pont akkor kelett neki 3 kamiont átvizsgálni amikor a riasztáss érkezett, Ő bizony nem ült a helyén....
 
Az üf nem az én üfelem, így érdekem nem fűződik a történethez, teljesen véletlenül kerültem vele kapcsolatba, mivel villamos mérnök, több telephelyes komoly vállalkozással.
 
előzmény: vg #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#10 2011. Október 21. - 15:15:15
0
"Szerencsére" van is melónk  ;D
Ha elsőre soklaja is az ajánlatot, miután betörtek és elvitték a laptopját, már nem is olyan drága a rinya  :D
előzmény: handras #9

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ciki
#9 2011. Október 21. - 14:38:15
+1
Betörő paradicsom!
előzmény: SLC #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#8 2011. Október 21. - 13:19:37
0
Ez onan indul :-) Kisvárosban kicsi pénzből kis vállalkozás :-)
előzmény: handras #2

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Ciki
#7 2011. Október 21. - 13:17:50
0
Nem ismerem a szerződés beltartalmát, x, y időkorlátot sem.
De magamra nézve cikinek érezném a helyzetet, ha én távfelügyelném. Ettől csak egy szebb dolog van, amikor a rendőrség elől loptak civil rendőrautót, volt már ilyen is...
 
A szolgálat részéről a késés-->tetten érés hiányának oka: "Defektet kaptunk az autóval"
Bakker oda hallatszik a sziréna, sétálva átmegy, megnézi, hogy ugyan már fél órája miért is szól az "ojektum" szirénája, ha már "mi " vigyázunk rá....
 
Lehet, hogy nincs igazam, de én szolgáltatóként nagyon szégyeltem volna magam ez esetben.
 
előzmény: vg #5

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Ciki
#6 2011. Október 20. - 16:46:14
+1
Igazad van, a kár mérséklése az elsődleges, még ha ez olyan módon valósul is meg, hogy az ÜF legalább tudomást szerez az esetről és intézkedni tud. Mondjuk egy nyaralónál ez nagy előny, nem marad az épület feltörve napokig, hetekig, hónapokig, mert az ÜF felé sem néz addig.
De el tudom ezt képzelni úgy is, hogy mondjuk egy irodába, bárhová betörnek, majd miután az elkövetők megpakolták magukat esetleg oda mennek "mások" is hiénázni. Na ez esetben is elsődleges fontosságú a tudomásszerzés!
előzmény: vg #5

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ciki
#5 2011. Október 20. - 16:28:12
+2
Általánosságban, szerintem:
Ha jól olvasom a vitaindítót, akkor mintha nem lenne benne, hogy az X idő után y perccel ért oda a szolgálató..
Vagy?
Ha meg ez nincs ki hamis és miért?
Tán az ügyfél elgondolása, hogy gyalog is ideérnek 2 perc alatt?

Ugyan lehet vért lázítok, de szerintem az elsődleges cél a kár mérséklése. Olyan szerződést még 1 szolgáltatótól sem láttam (pedig cifrát sokat), hogy: mindenképpen elfogjuk a betörőt ezért kérjük ne kössön biztosítást ingatlanára...............
Ja és záróképnek: ugye egy valós helyzetben senki nem gondolja komolyan, hogy pániknál meg lehet fogni a rossz arcút?(1-2 perc!) Szinte reménytelen. Persze hálistennek erre van rengeteg ellenpélda, node reálisan urak 8) és ne az álomvilágban............
És úgy, hogy mi magunk tényleg legalább próbáljuk a maxit adni.

előzmény: SLC #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ciki
#4 2011. Október 20. - 12:43:08
+1
Az ilyen figyelőszolgálatoktól mentsen meg a sors minket!

Saját fülemmel hallottam egy Pest megyeitől: Bocs, a mama kint volt a konyhában... (ezért kezelték le késve a jelzést).
És tudok egy másik elég nagy Pest megyeiről, ahol évekig a főnök privát bankszámlájára fizette az ügyfelem a havidíjat!

Név cím a szerkesztőségben....  ;D
előzmény: mot #3

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Ciki
#3 2011. Október 20. - 11:57:01
+2
Az indulási pont is relatív. Pl. egy budapesti cég nyilván több "elfogó vadászt" tart a város több pontján (jobb esetben), hogy elérjen időn belül a betörés helyére. Pl. egy vidéki városban meg mondjuk egy db "elfogó vadász" van és az az esetek 99,63%-ában a cég telephelyéről indul. Rosszabb esetben ő a diszpécser is egyben. Ebben a felállásban, ha a multi-funkciós alkalmazott "elfogó vadász" szerepet tölt be, akkor nincs diszpancser, aki intézkedjen az esetleg eközben beeső jelzésekre. Lássuk be, hogy már láttunk ilyet...
A másik jópofa dolog meg az, hogy van egy db "elfogó vadász", akit ha kiküldenek, nincs több... majd ha végez az előző helyen, akkor tovább megy a másikra, vagy elindul a diszpancser, de akkor meg nem lesz, ki intézkedjen a beeső jelzésekre.
Mondjuk a vitaindítónak felvázolt esetben arról nem szól a fáma, hogy az ÜF-et értesítették-e? Mert ha igen, és az ÜF előbb ért ki a helyszínre, az megint nagyon sajnálatos esemény. Amúgy az egész esemény, a betörés és rongálás, sajnálatos egyébként.
Ja, és az ÜF-ek ilyenkor jönnek rá, hogy tényleg a HAMIS biztonságérzetért fizettek már hónapok, évek, kitudja mennyi idő óta. Volt már olyan, de gondolom ez többekkel előfordult, hogy az ÜF "Melyik távfelügyeletet ajánlja?" kérdésre lelkiismeretes válaszadás után csak annyi volt a válasz, hogy "Igaza van, de az a másik cég csak a felét kéri havonta", vagy "Akkor csinálja úgy, hogy csörgesse meg a mobilomat, elég az nekem, majd haza jövök!" - de ez már egy másik történet...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 20. - 12:02:26 írta mot »

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ciki
#2 2011. Október 20. - 11:26:09
0
Miből gondolják sokan, hogy a kivonulók a székhelyről indulnak?

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ciki
#1 2011. Október 20. - 10:49:11
0
Ennyire azért már nem kéne leégetni a szakmát... :(
Kivonuló szolgálatok ugye X időt vállalnak a szerződésükben.
Ma hajnalban betörtek egy cég cékházába, a kivonuló szolgálat ugyan abban az utcában pár házzal arébb (kb 150m). És nem sikerült megfogni a betörőket, pedig a rombolás mértéke alapján sokáig dolgoztak.
Mert ha dugó idején a város másik végében, azt még megértem, na de akkor kérem nem kell az ügyfelekben hamis biztonságérzetet kelteni, ha nem vagyunk képesek megbírkozni a feladattal.
Ha pl nappal pánik jelzés jött volna.....? >:(
 

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!