Szerző Téma: Egyedi optikai kábel készítés  (Megtekintve 4981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#19 2018. Március 29. - 08:06:08
0
Köszi, ez is jó oldal.


Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#18 2018. Március 28. - 22:41:35
0
Hát az az ár kb. reális, persze kérdés milyen kábel. Eléggé nagy szórás van az árak között minőségtől függően.
Tudom hogy már késő, de talán legközelebb jó lehet: https://www.kabelfutar.hu/62/c1-elore-vegzodtetett-optikai-kabelek
előzmény: Janó #17

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#17 2018. Március 28. - 21:01:51
0
Csak tájékoztatásul......  :)

Meglett a cég aki elvállalta a kábel legyártását.
Most nem tudom, hogy ez mennyire drága vagy nem 57.000.- bruttó lett a vége - megrendeltem, mert kell.
40 fm kültéri kábel (nem önhordós) a két vége kötődobozba kifejtve + 4db 2m-es patch kábel hozzá.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#16 2018. Március 18. - 22:38:23
+1
Hmm, akkor lehet, hogy az Agenda nem értette meg, hogy mit akarok..... ;D be kell, hogy menjek személyesen.
Azért köszi.

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#15 2018. Március 18. - 17:36:22
0
Sajnos  Ő sem .Agendat ajánlotta ő is.
előzmény: RLB #14

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#14 2018. Március 17. - 20:22:37
0
Holnap megkérdezem.
előzmény: RLB #6

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#13 2018. Március 17. - 13:26:38
0
A villámok miatt nem szeretnék rézérpáron bármit is vezetni ilyen távon, mert nagy az esély, hogy zivatarkor amikor villámlik nagy szeretettel indukálódik át mindenféle túlfesz a kábeleken.

Az átfeszítés két végét én is úgy gondoltam, hogy kifejtő dobozban végződtetni és onnan már olyan csatlakozással lehetne vinni ami már megfelelő a készülékekhez.
A kifejtő dobozokat meg át lehet dugni a cseréplécek között.  :)

Egyébként nem EVO, hanem Tecnoalarm....(nálam ez a favorit), és pont-pont kapcsolatnál akár 2 km-re is el lehet vinni a buszt.


Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#12 2018. Március 17. - 11:07:10
0
Semmi szükség gégecsőre! Nézd meg az internetszolgáltatók feszítőszálas kábeleit, hogy 15 év után sem látsz rajtuk öregedési jeleket (már amelyik nem gagyi kábellel dolgozik)! ;)

Amúgy meg ha nem az erekre, hanem a 4 érpárra (két azonos színű ér párhuzamosítva - négyeres kábelként használva) kötöd a buszt, ilyen rövid szakaszon akkor sem lesz vele semmi gond, ha a gyártó nem javasol csavart érpáras buszkábelt. Nekem hasonló szituban Satel Integra busza megy önhordó ftp-n két épület között, de soha semmi baj nem volt vele, pedig a Satel is tiltja a csavart érpáras buszt...  8) Ha nagyon tutira akarsz menni, akkor stp kábelt viszel, de szerintem lepárhuzamosított érpáraknál 40 méteren  egy közös árnyékolás is bőven elég.
előzmény: vlezlee #10

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#11 2018. Március 17. - 10:28:25
0
Szerintem az is a baj, hogy a légkábelből ha kifejtik a szálakat, azokat többé nem védi semmi, igen könnyen törnek, ezért lég vagy földkábelt mindig kifejtő dobozban végződtetünk, abban van összehegesztve egy fél patch kábellel így megy rá egy a dobozba épített toldóra. Onnan meg már patch kábellel be lehet kötni a berendezést.
Vagy kimondottan egy szálas drop kábelt használunk, amire közvetlenül rá lehet szerelni korrekten a csatlakozót.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Egyedi optikai kábel készítés
#10 2018. Március 17. - 09:33:17
0
Lépésálló gégecső nem megy szét a napon, de van már uv álló is.
előzmény: Lacy #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!