Szerző Téma: Milyen notebookot vegyek?  (Megtekintve 17045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Milyen notebookot vegyek?
#21 2016. Január 28. - 06:07:46
0
Rákerestem a Lark 8i-re, itthon ez újonnan olyan 30-35-tol indul, szal a 16 még használtan is roppant jó ár.
előzmény: eXtra #16

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen notebookot vegyek?
#20 2016. Január 28. - 05:51:10
0
Ezek szerint elérkeztünk végre a tabletes programozásokhoz?
Én is nézegetek egy ideje egy 10"-es tabletet, ami ráadásul dual oprendszeres. Ha tényleg stabilan futnak  win alatt a programozói szoftverek, akkor nyugodtabban merném megvenni ezt:
http://www.geekbuying.com/item/Teclast-X98-Air-II-9-7--Dual-OS-Win8---Android-4-4-Tablet-PC-Intel-Z3736F-Quad-Core-2-16GHz-2048-1536-IPS-Screen-2GB-64G-HDMI-Bluetooth-WiFi---Sliver-350953.html
előzmény: eXtra #16

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#19 2016. Január 27. - 23:04:06
0
Mondjuk azt tudnám értékelni, ha iPad-en is mennének a programok 😊

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#18 2016. Január 27. - 22:58:53
0
Igen.
előzmény: kero #17

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen notebookot vegyek?
#17 2016. Január 27. - 22:58:18
0
És működik rajta a soros-USB átalakító?
előzmény: eXtra #16

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#16 2016. Január 27. - 22:50:15
0
Én egy Lark 8i-t vettem 16eFt-ért, de a 10i talán jobban megérte volna 30eFt-ért. Viszont a 8" előnye, hogy pici és kabátzsebben is elfér...  :D 



előzmény: vlezlee #15

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#15 2016. Január 27. - 22:34:10
0
Esetleg írhatnál konkrét típust, hogy Te mit használsz  8)


előzmény: eXtra #14

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen notebookot vegyek?
#14 2016. Január 27. - 14:05:33
+1
Arra a kérdésre, hogy "Milyen notebookot vegyek?" (munkára), 2016-ban már az a válaszom, hogy SEMMILYET! :) Végre elérkeztünk oda, hogy melóra egy 8-10"-os táblagép is maximálisan megfelelő, mert ugyanaz a windows fut rajta, mint az asztali gépeinken, így az emulátoros szerencsétlenkedésnek -remélhetően- örökre búcsút inthetünk...  ::integet:: 

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen notebookot vegyek?
#13 2013. December 13. - 14:06:11
0
Sokan mondták már ezt ...

Aztán volt úgy h egy régi-régi ismerős szerelő visszahozta a GSM kapunyitót h sz@r, nem lehet felprogramozni. Kicseréltük rögtön (sejtettük semmi baja - ha nem cseszte szét a 24V váltóval , de idő hiányában félretettük), az újat pedig elvitte boldogan.

Másnap visszahozta (szerencsére hóna alatt a laptoppal, h igazát mutassa), h ez a kapunyitó is sz@r, nem lehet ezt sem programozni.

Na, mondom, lássuk ! Mi gépeinkről ment a programozás, a tegnap visszahozottat is lehetett programozni.  Elővettük az ő laptopját - na onnan tényleg nem ment. Láttam már ilyet, benyomtam egy üres USB pendrájvot - laptopja márt írt is rá azonnal, villogott a pendrájv ledje. Mondom neki: vírusos a laptopod, most fossa össze a pendrájvot !
Kikérte magának ... az nem lehet, x+1 éve megy az XP soha le sem fagyott, bla-bla-bla.
Betettem megint egy üres pendrájvot, írta fel rá a vírust, pendrájv ki, be egy linuxos gépbe - és kérdem, h az az autorun.inf és az a 68kB-os file az meg mi ???
------
Betettem egy CD-t és elindítottam az ingyenes autoruns programot, meg utána egy registry cleanert is.
Lényeg az, h 23 db (nem vicc, 23 db !!!) rózsaszín vagy piros (azaz virus-gyanús) bejegyzés volt az autostart- listában (pl. vengaboy inc, speedster corp, és hasonló bejegyzésekkel - vagy anélkül), amik bekapcsoláskor azonnal elindítottak egy-egy valamit, ami spy, vírus, keylogger vagy tudja-fene mi minden lehetett még.
------
Laptop ganajozás után persze ment a letöltés. Sőt futott rajta továbbra is minden hasznos program.
Tanulság: kövezés-ide, kövezés-oda, ment a ringyóz a laptopon, és nem fagyott, nem omlott össze, csak épp a fél világ láthatta h egy szerelő mit programozott, netezett, levelezett, stb ...

PÜ: bocs, ha fent vagy a listán, és olvasod ... ezt tanulságnak szántan mindenki számára !

előzmény: vlezlee #12

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen notebookot vegyek?
#12 2013. December 11. - 23:42:43
0
Csak hat olyan jo dolog, ha egy szgepet evekig nem kell ujratelepiteni, es nem fagy le soha... es nem lesz benne sem spy se mas virus ...

előzmény: vlezlee #10


Kövezzetek meg, de nekem Windows XP óta nem nagyon kellett windowst újratelepítenem, fagyást csak akkor láttam, ha hardverhiba volt és vírust sem kaptam, az is csak kis odafigyelés kérdése :)
előzmény: L. Pásztor #11

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!