Szerző Téma: Megszűnik a kötelező kamarai tagság?  (Megtekintve 15550 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
0
Tudunk még alacsonyabbra "szállni" ?
 
Kovács József
előzmény: eXtra #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
A rendőrségtől még kell engedély? És mibe kerül?
"2012. január 1-jétől a magánnyomozói illetve biztonságtechnikai tevékenységet végző
vállalkozók csak bejelentési kötelezettséggel tartoznak, részükre a működési engedély
kiváltása nem kötelező."

Forrás:
Egyéni vállalkozás ügyintézésének rendje
Társas vállalkozás ügyintézésének rendje
előzmény: HA5AE #19

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
0
Hozzám házhoz jönnek minden évben.
előzmény: handras #22

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Szintúgy!
előzmény: vg #21

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Minket évente berendelnek :o
előzmény: hazriaszto #20

hazriaszto

  • Vendég
0
Bocs nem ide tartozik a téma de nem találtam helyet neki:
Kérdésem, hogy ti milyen gyakran kaptok rendőri ellenőrzést? (a szokásos jogszabályban előírt ellenőrzésre gondolok ahol megnézik a felelősségbiztosítást meg a naplót)

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Re:Megszűnik a kötelező kamarai tagság?
#19 2012. Szeptember 03. - 17:38:50
0
A rendőrségtől még kell engedély? És mibe kerül?

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Igen Utassy Sanyi bácsi halála után a Biztonságtechnikai Tagozat megszűnt, viszont szeretnék újraindítani.
előzmény: BCsabi80 #17

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
0
Bementem a mérnöki kamarához, hátha okosabb leszek.
A részükről úgy van elkönyvelve, hogy a vagyonvédelmi kamara megszűnt.
Még kialakulóban vannak a dolgok, de a jelenlegi állás szerint vagyonvédelmi rendszer tervezéséhez villamos mérnöki tervezői jogosultság szükséges, és nincs külön választva a biztonságtechnika. Be kell lépni a megyei mérnöki kamarába, majd a Magyar Mérnöki kamaránál lehet jogosultsági vizsgát letenni.
előzmény: vg #16

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Könnyen el tudom képzelni, hogy most egy átmeneti állapot van.
Én azt hallottam, hogy az MMK saját hatáskörébe vonja a vizsgáztatást, de ez még csak az előkészítő fázis előtti stádiumban van- ergo lehet, hogy semmi sem lesz belőle....

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
0

Minden maradt a régiben:
TERVEZŐi jogosultsághoz még mindig kell a főiskolai vagy egyetemi diploma, a kamaránál letett sikeres vizsga, mérnökkamarai tagság, a tervezői névjegyzékben megjelenéshez pedig vagyonvédelmi kamarai tagság.


előzmény: BCsabi80 #11
Érdeklődtem e-mailben a vagyonvédelmi kamaránál, hogy továbbra is náluk kell-e vizsgát tenni, ahol ezt a választ kaptam:
"A válasz nem, a kötelező tagság megszüntével, ez a vizsgakötelezettség is megszűnt."

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Most, hogy nem kötelező a kamara, mi kellhet a tervezői jogosultsághoz?
Minden maradt a régiben:
TERVEZŐi jogosultsághoz még mindig kell a főiskolai vagy egyetemi diploma, a kamaránál letett sikeres vizsga, mérnökkamarai tagság, a tervezői névjegyzékben megjelenéshez pedig vagyonvédelmi kamarai tagság.


előzmény: BCsabi80 #11

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
0
Alapban én is arra gondoltam, hogy minden marad a régiben, és a vagyonvédelmi kamaránál kell vizsgázni.
Írtam nekik e-mailt, amire az válaszolták, hogy  a kötelező tagság megszüntével, ez a vizsgakötelezettség is megszűnt.
A neten pedig nem nagyon találtam róla semmit, hogy most mi a helyzet január 1-től.
előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Ez jó kérdés. Szerintem semmi, de középtávon biztosan kell majd az MMK tagság, de célszerű utána nézni pontosan. Gondolom a vizsgát továbbra is az SZVMSZK szervezi az MMK vizsgabizottsága elé.
előzmény: BCsabi80 #11

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
0
Most, hogy nem kötelező a kamara, mi kellhet a tervezői jogosultsághoz?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Igazatok van, a jelenleg hatályosban ez van:

" (1) Vállalkozás keretében személy- és vagyonvédelmi, valamint magánnyomozói tevékenység - ha e törvény kivételt nem tesz - a rendőrség által a vállalkozás részére kiadott működési engedély és a kamarai nyilvántartásba vételről szóló igazolás birtokában végezhető."

 Viszont a 2012 januártól hatályosban viszont ez:

"5. § (1) Vállalkozás keretében személy- és vagyonvédelmi tevékenység - ha e törvény kivételt nem tesz - a rendőrség által a vállalkozás kérelmére kiadott működési engedély birtokában végezhető, ha..."
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 29. - 13:18:04 írta handras »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
A Complexből eltűnt a 2012-es hatály és a helyébe 2011.IX.1. lépett!  ???

A kamara oldalán az olvasható, hogy a cégeknek 2012-től is kötelező marad a tagság, de a Kereskedelmi és Iparkamarában. Viszont erről egyik jogszabályban sem találtam semmit... A kamara oldaláról letölthető 2012-től hatályos törvényben az van, hogy:

"45. §  (1) Az e törvény hatálya alá tartozó tevékenységet folytató vállalkozást  - kérelmére  - a kamara
nyilvántartásba veszi."

[smg id=259 type=av]

Csak én nem értem hogyan marad a cégeknek kötelező a tagság?  ::nemnem::

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0

-valóban nem szerepel benne, hogy kötelező lenne a kamarai tagság  :P  (úgy kilépek, mint a huzat)


45. paragrafus 1.2. pont.


Nem elérhető Kamanl

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5
0
Sajnos az én környezetemben is sok olyan "szaki" van aki feketén szerel. Ami a bosszantó,hogy a túlnyomó többségnek bőven akad munkája. Rajtam meg jókat röhögnek,hogy mi a fenének költöttem vizsgákra meg kamarára a pénzt mikor anélkül is nyugodtan lehet szerelni. :(

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
0
Tervező-szerelői igazolvány feltétele a mérnöki kamarai tagság tagdíjjal.
És kreditpontokat is kell gyűjteni továbbképzéseken.
Azt nem látom, hogy mint a tűzjelzőnél kötelezően meg kell terveztetni a rendszert, addig a tervező-szerelői igazolvány csak papír.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Néhány észrevétel:
 
Előszőr is nem értem, hogy ha 2012 január 1-től új törvény lesz, akkor most júli 1-től minek ez az "ideiglenes"?
 
A 2012-es törvényről:
-valóban nem szerepel benne, hogy kötelező lenne a kamarai tagság  :P  (úgy kilépek, mint a huzat)
-nem szerepel benne, hogy az engedély megszerzéséhez, meghosszabbításához kellene a TB és Vám nullás igazolás (eddig kellet, de ezek szerint legalább kevesebb lesz az utánajárás)
-a tervező-szerelő tevékenység végzéséhez megfelel a hiradásipari, vagy távközlési szakon szerzett főiskolai v. egyetemi diploma (ha jól tudom, akkor a tervezőihez 2006-óta mérnőki kamarai tagság is kellett)
-az új törvény ismeri (és elismeri) a vagyonvédelmi hálózatépítői segédmunka fogalmát, amihez nem kell engedély (eddig ilyenre nem emlékszem)
 
A 2011. lúliusi törvényben viszont sehol nem találom, hogy milyen végzettség kell az engedélyhez.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Az a baj, hogy tudni most is tudnának, csak SENKI sem ösztökéli rendőreinket erre....

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
és mit fognak tudni csinálni akinek se engedélye se kamarai tagsága nincs, csak feketén dolgozik

Ugyanazt, amit eddig! Semmit...

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
0
Azért kiváncsi leszek arra hogy hányan maradnak tagok amennyiben önkéntes lesz, miből fogják a költségeket fedezni, és mit fognak tudni csinálni akinek se engedélye se kamarai tagsága nincs, csak feketén dolgozik
 

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!