Szerző Téma: Idősfelügyelet, nővérhívó  (Megtekintve 9300 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Idősfelügyelet, nővérhívó
#7 2020. Január 10. - 23:14:57
0
Huhhhh ...
Isten ments olyan okosórától, melyben van egy 80mAh-s akku és GSM van benne.
Sajnos az csak nagyon rövid működésre elég, és  nem 24 órás üzemre-felügyeletre készült.
Nálam az Applewatch egy töltéssel kb.1.5 napi üzemre elég, és nincs benne GSM. Igy esténként levetem és töltöm.
Ha 1.5 órás úszás edzésen vagyok, és monitorozik, akkor 1 töltéssel épp 24 órát kibir. Edzés nélkül kb. 36-ot.

Aztán: távoli elérés. Tudott dolog, h a droid azért adja olcsóbban a vasat, mert a felhasználótól szerzett  és feldolgozott adatokból csinál magának pénzt.
Én részemről kifizetem a vasat 100%-ban de az adataimat nem akarom odaadni senkinek.
Távoli  érje el azt, akinek két anyja van ... engem hagyjon békén.... !
Én elfogadom, h mást most még nem érdekel, hogy mindent tudnak róla ... de ami ma van, attól még Geroge Orwell is forogna a sírjában.

Egy startup-ot én is ismerek ebben a témában, sőt mi is legyártootunk vagy tiz éve sok-sok száz darab idős felügyeleti készüléket ... de  amikor egy potens alaktól azt a cinikus marketing véleményt hallottam: hogy “egy 90 éves ember inkább essen el, mint hogy költsünk rá”  alapján ennek az üzletágnak nagy jövőt nem jósolok.

Úgy láttam, hogy időskori monitoring cucc nem azért kellet-volt-van mert az időseknek kell, hanem bevételi forrás némely “viszonteladó” számára. 
előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: Idősfelügyelet, nővérhívó
#6 2020. Január 10. - 10:48:21
0
A Samsung órájához már nem kell telefon sem, bár ez nem kifejezetten idősfelügyeleti eszköz, sok funkciója alkalmassá tenné erre is:  https://www.samsung.com/hu/wearables/galaxy-watch-active2-r820/

Amúgy az lenne a legtökéletesebb eszköz, amivel semmi dolga nincs az idős embereknek! Max. este rátenni az indukciós töltőre, de ha elfelejtené, a hozzátartozója akár erre is figyelmeztethetné, mert az óra minden funkciója távoli eléréssel kontrollálható és az összes állapot, log, statisztikák online látható.

Pár éve volt hír egy magyar orvosi startupról, akik ilyesmi eszközt fejleszte(t)nek, de már a béta szolgáltatásért
 is 8000 Ft-os havidíjat kértek és a kész termék sehol sem tartott, ráadásul az órájukban nincs GPS ...

A MOHAnet is fejlesztett valami univerzális kütyüt, de szerintem az sem igazán jó idősfelügyeletre és ott is a havi szolgáltatási díjak dominálnak...

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re: Idősfelügyelet, nővérhívó
#5 2020. Január 08. - 20:04:32
+1
Yesss, sokat fejlődött... de: van ezzel egy-két kis bibi: 

1. ehhez kell egy iPhone (amire ugyan sokan köpködnek) és úgy 150 rugóbe kerül
2. kell egy ilyan watch-3/4 óra ami 80*110 rugó ... ez mondjuk mind megteremthető (már ahol)
3. aki tudja kezelni, annak nem-igen kell ez a funkció. Akinek meg tényleg szüksége van rá, az meg már képtelen azt megtanulni kezelni.

Tapasztalatból mondom: két, 90 alatt és felett lévő szülőm néha összekeveri, ha csörög a nagy gombos, speciálisan öregeknek gyártott Panasonic telefonja, akkor a piros vagy a ződ gombot kell megnyomni a felvételhez .... 

Az a véleményem, hogy ezen csak majd az öntanuló rendszerek fognak segiteni, mert azok real-time (valós időben) ismerik fel ha baj van, és azok majd azonnal intézkedhetnek.  A többi paraszt-vakítás.
Megvárjuk, ha lesz rá módunk.  Sajnos ide jutunk ... már aki megéli a 90-et.   
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: Idősfelügyelet, nővérhívó
#4 2020. Január 08. - 12:21:16
0
Azóta sokat fejlődött(?) a világ:


Használ valaki idősfelügyeleti eszközt/rendszert, ami azt tudja amit kell és jól is működik?

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re: Idősfelügyelet, nővérhívó
#3 2016. Május 20. - 22:25:48
+3
Igen, sok ilyen termek van ... es sokat tudnak, csak epp azt nem amit kellene. Mi is gyartottunk tobb felet is megrendelesre, de most hogy szuleim 85 es 87 evesek, rosszul latnak, rosszul hallanak, erosen felejtenek, es diplomas emberek letere lassan mennek vissza a gyerekkorba ... latom mi is (es mas is) teljes mertekben tév-uton jartunk. Ez prsze nem is volt csoda, mert minden ilyen project nem az emberekrol szolt, hanem a tamogatasrol, azaz a penzrol.

Ezert Ugy mondanam, h a mai oreg/beteg care rendszerek kb. olyanok, mint egy lakasban egy 1 zonas riaszto 1 db nyitas-erzekelovel ...

Az a keszulek amely nem csatolhato csuklora, vagy bokara, nem megy el 1 honapot egy elemmel, nincs legalabb 100m (kert es szomszedja) hatotavolsaga, nem vizallo, nem erzekel pulzus-szamot, nem erzekel test-momersekletet, test mozgast/mozgashianyt, nem tolt wireless modon este alvas kozben .... aztan a kozpont nem vegez folyamatosan mozgas-analizist, pulzus analizist, akku toltottseget, stb, stb, stb .... az nem er szart sem.

Leteznek ilyen eszkozok. Hol? Na hol? Hat a buntetes-vegrehajtasban.... es persze q...va dragak. De hat ugye az oregek csak oregek ... hol vannak ok a rabokhoz kepest, h ilyet kapjanak (mar aki megerdemli)

Mondjuk eredetileg a kerdezo nem ezt kerdezte ... csak egy kis eszmei eltevelyges volt reszemrol. De valaszolok a kerdesre is: mivel szereny velemenyem szerint egyik sem er semmit, vegye azt amelyik a legtovabb, legolcsobban, legmegbizhatobban villogtatja magan a LED-et, kuld tesztkodot, stb, stb... azaz mukodik öncélúan, komolyabb haszon nelkul ...
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: Idősfelügyelet, nővérhívó
#2 2016. Május 20. - 19:45:23
0
Idősfelügyeleti rendszer a becsületes neve... ;)

Sok ilyen termék van a piacon (többségük kínai cuccokra alapozva), de nekem a mohanetes VARIO MEDCARE szimpatikusabbnak tűnik (egyrészt magyar fejlesztés, másrészt pedig sok távfelügyelet használja már):



VARIO MedCare Felhasználói kézikönyv
előzmény: Wineman #1

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Idősfelügyelet, nővérhívó
#1 2016. Május 20. - 18:00:41
0
Üdv!
Árajánlatot kellene adnom rádiós nővérhívó/vészjelzőre, egyedül otthon tartózkodó idős hölgynek. Két verzióra gondoltam, az egyik egy rádiós Paradox központ + csuklópántos rádiós pánikjelző, a másik a TELL-nek láttam direkt erre készített rendszerét. Van valakinek tapasztalata ilyen dolgokkal? A néni szeret kimenni a kertbe még kapálni, mekkora hatótávval lehet számolni? A házat nem láttam, remélhetőleg nem vályogból van.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!