Szerző Téma: DSC PC1616 hogyan kommunikálna saját telefonra?  (Megtekintve 2890 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Nincs mit!
Arra figyelj, hogy az azonosítót két helyen kell beírni:
310 - rendszerazonosító 6 számjegy (4 akármilyen érték +FF)

311-312 - partíció azonosító 4 számjegy (amit a rendszerazonosítónál írtál az F-ek elé)
Ha csak egy partíciót használsz, akkor elég a 311-et kitölteni
előzmény: nrobi1001 #5

Nem elérhető nrobi1001

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Köszi neked is.
előzmény: kero #3

Nem elérhető nrobi1001

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Köszönöm az információkat.Azthiszem ott hibáztam hogy nem írtam azonosítót,csak riportkódokat.A gyári meg azthiszem 6db F vagyis semmi.
előzmény: kero #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Így van. Annyit kiegészítésképpen, hogy ennél a központcsaládnál nem kell Residential hívásnál a mobilról handshaket nyomni, elég simán letenni, nem lesz kommunikációs hiba. (Erre utal Ryki utolsó mondata)
A korábbi Power sorozatnál ez nem így volt, és sok telefonnál volt gond, hogy nem adta át a DTMF tone jelet, nem lehetett nyugtázni a hívást.   
Fontos, hogy a programozásnál be kell állítani egy tetszőleges panelazonosítót (1111, vagy bármi más) és azokhoz az eseményekhez, amivel fel akarjuk hívatni a telefont tetszőleges riportkódot kell megadni (11, vagy bármi más).
1616-nál van egyébként még egy lehetőség a "Privat line" kommunikációs formátum, aminél riasztás esetén miután felvettük a telefont, a rendszer lesípolja a riasztást kiváltó zóna számát. Ennél viszont úgy emlékszem, hogy várja a nyugtázást (handshaket). Egyszer próbáltam ilyet beállítani, de valamiért nem tetszett és azóta nem kísérleteztem vele.
előzmény: Ryki #2

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
DSC Telepítői kézikönyv ott részletesen le van írva minden 35-36 oldal.
350 szekciónál Residential 06-ot kell programozni. Apró hiba: Előfordult már hogy a központ nem ismerte fel az ügyfél okos telefonján nyomott Handshake-et.

Residential tárcsázás - 06 Ha a Residential tárcsázás van programozva, és egy kommunikációt kiváltó esemény történik, a panel rákapcsolódik a telefonvonalra és tárcsázza a megadott számo(ka)t. Amikor a tárcsázás kész, a panel kiad egy azonosító(ID) jelet és vár a handshake-re (nyomja meg valamely gombot 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0, * vagy #). A várakozás ideje a Tárcsázás utáni várakozás a handshake-re szekcióban állítható be. A kapcsolat létrejöttekor a panel riasztási hangot ad a telefonvonalon keresztül 20 másodpercig. Ha több riasztás fordul elő ugyanazon időben, akkor csak egy hívás történik a megadott számon. Ezt a formátumot használva az azonosító szám és az üzenetkód értéke bármi lehet '01' és 'FE' között. A hibás kommunikáció nem okoz hibajelzést ennél a formátumnál.
előzmény: nrobi1001 #1

Nem elérhető nrobi1001

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
 :'( Üdvözlök mindenkit.15 éve riasztót szerelek. 38 éves vagyok,Kb 5 éve tudok programozni.Kezelőről és DLS 5-ről.Tudna valaki segíteni hogy hogy kell beállítani a pc1616,1832,1864 et ugy hogy vezetékes telefonról hívjon mobilt de úgy hogy ha nem veszi fel az ember a mobilt akkor ne legyen fc vagy milyen hiba a kezelőn.Amit csak teljes újraindítással lehet eltüntetni.Nameg ha felveszi az ember hogy lesz szirénahang.Az az ID hang, vagy nem?Már az összes formátumot kipróbáltam a 350 es szekcióban de nincs szirénahang pedig szerintem gyárilag ezek tudják és fc vagy milyen hiba keletkezik hívás után.Hívni hív avval nincs gond.Kérlek segítsetek.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!