Szerző Téma: Neten talált dolgok, hülyeségek, hasznosak, bármi  (Megtekintve 160982 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Vezeték tuszkoló :D :D :D


Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Méghogy nincs IP védett paradox kezelő

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hol vettél kamerát??
És mi lesz ha épp egy leszerelt analóg rendszer (uppgrade ugye HD-re) kerül fel tescogazdaságos módon egy ügyfélhez, na arról milyen beszerzési számla lesz majd?
gyanítom ezzel is sikerülne nagy katyvaszt okozni
előzmény: kero #570

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Pontosan erre gondoltam én is. "Vagyonvédelmi rendszer", aztán bekaphatják.
Egyéb iránt a törvényben az is benne van, hogy a rendőrség belepillanthat a szerződés nyilvántartó naplóba (sőt ezt minden alkalommal meg is teszi), de csakis abba, a szerződésekhez, azok tartalmához nincs semmilyen köze, vagy jogosultsága ("az ellenőrzés nem irányulhat a szerződések tartalmának megismerésére", vagy valami ilyesmi)
És azt meg hogy képzelik, hogy nyilatkozni fogok arról, hogy hol vettem a kamerákat?
Ez a "számla alapján majd visszakeresnek", meg úgy hülyeség, ahogy van.
15 éve is ezzel riogattak, hogy az APEH (akkor még), meg a rendőrség majd kart, karba öltve fog ellenőrizni járni, hogy össze tudják hasonlítani a számlákat, a szerződésekben foglaltakkal. Hahaha.
Már több helyről hallottam olyat is, hogy a rendőrök külön mondták a telepítőnek egy-egy ügy kapcsán, hogy "nyugi, nem érdekel minket, hogy adott-e számlát vagy sem".
Hogy ne is említsem, amikor a NAV-os mondja, hogy nem kell nekik számla.  :o


előzmény: Ryki #569

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Nem feltétlen értem ezt az egészet... Annyira erőltetik az adatvédelmet az egyik oldalról, a másikról meg jön egy ilyen hülyeség ami tök szembe megy az egésszel.

Nagy cégeknél ahol van üzleti titok a mai gazdasági időkben azért elég szigorúan veszik ha valami kis info is kiszivárog.
Nem szeretnék azért elesni munkáktól vagy meglévő rendszerektől mert Tőlem vár megváltást a Zország, a cég meg engem fog Szexuálisan zaklatni hogy miért adok ki infokat az Ő biztonsági rendszereikről... Főleg olyan részletességgel ahogy kérik.

Szóval szerintem már is oka fogyottá vált ez az egész.
Az meg hogy a kiadott számlákból vissza keresik a kamerarendszereket.... Mi van ha "véletlen" vagyonvédelmi rendszer szerepel a számlában és nem kamerarendszer??

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
He he , most kért a nyomozó tőlem egy trafikos kamera felvételt bankártya lopás miatt.
18.-i felvételt kért, mosolyogva közöltem vele, hogy a jogszabi 3 napot ír elő, de ha tegnap szólt volna még lehetett volna belőle valami mert 10.19 7:30-tól van felvétel :-)


Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Ja és még valami. Ez megint olyan lesz majd, mint a riasztószerelői engedély. Aki annak idején jogkövető vállalkozó módjára utánajárt, kiváltotta, azt rendszeresen basztatják. Aki meg engedély nélkül szerel riasztót, azzal a kutya nem törődik, én nem hallottam olyat, hogy bárki emiatt lebukott volna az elmúlt 15 évben.
Több esetben előfordult már, hogy betörés, vagy bármi más miatt kérték tőlem a riasztó eseménylistáját, videokamerák felvételeit egyik-másik rendőrségen. Egy dolgot nem kértek soha, hogy van-e engedélyem (meg a számlát sem). Azt mindig csak az éves ellenőrzésen kérik.
Aki bejelenti a kamerarendszerét, az ugyanígy fog járni. Ennél jóval fontosabb dolgokra sincs ember, majd pont emiatt fognak házról-házra járni?
Egyébként is várnék én még ezzel egy kicsit, ameddig egy-két jogász meg nem kapirgálja ezt a dolgot...

 

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
"Változni fog az adatvédelmi törvény."

[/size]
Jó. majd ha megváltozott akkor szóljanak. Addig Ryki hozzászólásával értek egyet.[/size]

[/size]
előzmény: syn7h37ic #562

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Na, ma reggel meg is jött a felhívás. De ez azért nekem nem tűnik annyira kötelezőnek.

http://w3.pmkik.hu/urlapok/2016/terfigyelo-kamerak


Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Épp itt a baj. Ha te, mint karbantartó/javítást végző cég/vállalkozó, elvállalsz egy cég kamerarendszerének javítását, akár egy alkalomra is, akkor is meg kell írni ezt a marhaságot, ugyanis, ha kimennek a céghez, és az általad megjavított rendszerről a kiállított számla alapján bekérhetik ezt a nyilatkozatot tőled is, ha nincs repül a bünti. Magánszemély egy egész más kategória, ott nem alkalmazzák ezt a módosítást.
előzmény: Ryki #563

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!