Szerző Téma: Méhkaptárba riasztó vagy más elektromos védelmi eszköz?  (Megtekintve 7409 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Erik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2

Nem elérhető atacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Van fejlesztés erre gps alapú rendszer, teljesen magyar.
Ha még szükséges szivesen utánna kérdezek a paramétereknek és a költségeknek.
 
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Létezik valami olcsó nyomkövető gps,hallottam már róla.Ha elmozdítják a kaptárt automatikusan küldi a gps koordinátákat.Igaz lehet?
előzmény: vlezlee #2

#5 8)
előzmény: guppipeti #8

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
Létezik valami olcsó nyomkövető gps,hallottam már róla.Ha elmozdítják a kaptárt automatikusan küldi a gps koordinátákat.Igaz lehet?
előzmény: vlezlee #2

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
viszik az egész kaptárt mintha az övék lenne >:(
előzmény: handras #3

Nem elérhető guppipeti

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 7
220volt nem nagyon van a határba,ezért valami akksis kütyü kellene
előzmény: vlezlee #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Komplett, kész megoldás, nem sufni-tuning, akkuról megy hetekig:
www.somafis.hu
Ismerem a rendszert, merem ajánlani, mert a mi kezönk is "benne van" ...
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
A nyár folyamán pont ilyen problémával kerestek meg engem. Sorra tűntek el a kaptárok...
A vége az lett, hogy 3 pár infrasorompóval lett levédve. 1-1 a kaptárok előtt és háta mögött, 1 pedig középen a tetején, a kiemelés megakadályozására. Azóta nem szólt a tulaj, hogy bármi gond lenne. Persze szerencsére a telken van egy kis épület, ahova a központot tettem, és 230V csatlakozási lehetőséggel is rendelkezik.
De viszont a szomszédságban kicsit másképpen oldották meg ugyanezt a problémát. Végálláskapcsolókat szereltek fel egy oszlopra a kaptárok elején, a végén pedig damillal feszítették meg. Ha szakad a damil, a kis épületben bont a relé, ami egy kürtöt szólaltat meg. Olcsó megoldás, nem akart sokat rá költeni, habár ez nem igazán MABISZ-os :)


Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Első ötletem, hogy -ha jól tudom - ezeknek felnyitható tetejük van, tehát valami rádiós nyitás érzékelő. Vagy viszik az egészet?
előzmény: guppipeti #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Én Paradox MG szériás központtal és GS250 rádiós elmozdulásérzékelővel oldanám meg, esetleg NVR780 kültéri rádiós PIR, ha nem nagyon mozognak állatok a közelben a méheken kívül.
A központ elhelyezésére van valami lehetőség állandó 230V tápellátással?
előzmény: guppipeti #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!