Szerző Téma: Első számú közellenségünk: a telefon- és internetszolgáltató :)  (Megtekintve 10392 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
na azért tegnap meg ma volt egy pozitív élményem telefonossal
Balatonnál tettünk fel rendszert de a Sagem vonalas telefon pótló gsm izé nem ment kiderült, hogy számlaelmaradás miatt ( az egy másik dolog hogy mért.. nem az üf volt 100% hülye)
Ott hagytuk a rendszert készen felprogramozva csak éppen ha meg jön a vonal akkor már tud is kommunikálni.
Na jött vonal ez a szar nem működött.
Jött a telefonos tegnap.
Kipróbált mindent, engem is hívtak, volt oly kedves és benyomkodott, mindenfélét amit kértem, belehallgatott a vonalba is, átkötött, szerelt, próbált, riasztott.
Ma hozott egy Nokiásat is kötött, szerelt, programozott nekem diktálás útján, de csak nem ment.
ritka de azért jó hogy van ilyen is

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
No igen. Csak amikor az ÜF-el megegyezünk, hogy akkor ez lesz felszerelve ennyiért, majd a meló közben szól, hogy az unokatestvérének a szomszédjának a haverját is felhívja a riasztó. - Kedves Mester (na ez vagyok én  :D ), oldja már meg nekem is... imigyenla szól az ÜF. Persze előfordul olyan is, hogy előre szól, hogy telefonjára kér átjelzést. Ez esetben ajánlom a GSM átjelzőt, ott legalább a telefonos nem jön szóba, mint hibaforrás. És azért valljuk be, egy telefonos átjelzés programozása miatt nem szeretem elbukni a melót (elhajtani az ÜF-et másvalakihez). Nem tudom ki hogyan van vele, de a mostani helyzetben nem olyan sűrűn jönnek az ÜF-ek...
előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Én távfelügyelet helyett elvből nem csinálok az ügyfél telefonjára "átjelzést", de ha valaki nagyon keményen ragaszkodna hozzá, akkor átküldeném a konkurenciához, hogy őket boldogítsa...  ;D
előzmény: mot #5

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Na én pont ezért nem szeretem az ÜF mobilját csörgettetni a riasztóval. Mert az ilyen telefonszerelő általi gányolás csak a legközelebbi riasztásnál derül ki!!  :o És ha mondjuk az egy betörés lesz, a telefonos után fél évvel, akkor az ÜF már nem fog emlékezni, hogy annó a telefonos tényleg szöszmötölt valamit. És ekkor TE leszel a hibás, hogy ezt nem is mondtad, meg nem is így akarta, meg különben is szar az egész riasztó, nem ér semmit.
De amikor ezt ELŐRE elmondom az ÜF-nek, akkor persze jön a válasz, hogy ő ezzel tök tisztában van, természetesen a telefonost még csak ránézni sem engedi a dobozra, nemhogy szerelni. Na arról már ne is beszéljek, hogy MINDÍG felhívom az ÜF figyelmét, hogy ha telefonos, internetes, stb. szerelés van nála, csináljon egy próbát a végén és addig ne engedje el a szakit, amíg meg nem győződik a rendszer és átjelzés tökéletes működéséről.

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Ja! És persze úgy hívtak ki, hogy baj van a riasztóval.  ;D

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Csatlakozom.
Szintén Invitel.
Nem volt vonal. A szerelő első dolga volt, hogy lekösse a központot. Még szerencse, hogy pár napra rá a tulajdonos csinált egy riasztást és csodálkozott, hogy nem hívja a riasztó.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Egy bolthálózatot üzemeltető ügyfelemnél az invitel mostanában kötözgeti az internetet és a boltokból sorra jönnek a központszabotázsok - mert nekik a riasztórendszer dobozában a legegyszerűbb rákötni a telefonvezetékre...  :-X 
előzmény: SLC #83

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Üf hív, hogy riasztáskor nem csörög a mobilja mint eddig...
-Telefonszám nem változott?
-Nem
-És a vezetékes telefon?
-Nem az sem.
-Nem is babrálták a drótokat?
-Persze, hogy nem.
 
Kimegyek, nézem, kp-ban telefonszám oké.
Nézem a drótokat, hát kikötve.
 
Kérdezeem, hogy akkor csak b@sztatták a telefon vonalaat nem?
-Nem, csak aaz internet nem volt jó és voltak kint a szerelők... >:(
Ugye mit csinál az Inviteles szaki, biztos a risztó miatt nincs internet, kiköti, majd kiderült, hogy a modem halt be, de visszaa már nem köti a telefont.
Eljött az ideje, hogy a telefonvonalat szbotázs védett dobozban kössem meg :-)
 

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!