Tűz- és behatolásjelzés > Egyéb

Riasztórendszer szünetmentesítés számítás

<< < (2/14) > >>

L. Pásztor:
Nyugi, nyugi. Majdnem jól csináltad ... :)
Az a 400Ah lehet épp megfelelő is, mivel a telepek nem lesznek annyira lemeritve, mint ha csak kevesebbet tennél.
Igy a telepek élettartama is több lesz, később fognak gallyra menni az akksik. Jó ez így, akárki is szörnyülködik...

De: nem tom milyen akkukat tettél, de ide a ciklikus akkuk valók, melyek persze drágábbak. Abból még nem volt dolgom 40Ah-sal csak nagyobbakkal, de attól még létezhet olyan is. Mert oda az való szerintem ... habár ha nem engeded nagyon lemenni a feszt (pl. 11.5V alá) akkor elmegy oda a normál akku is. A ciklikust leengedheted kicsivel 11V alá is.

Én nagyobb kapacitásúakat tettem volna, azokban a lemezelés is erősebb, és jobban bírják a gyűrődést, elvben hosszabb élettartammal. De ez csak elmélet, lehet és van is mellette más szempont is, pl. a pénz ...

Arra vigyázz, h intenziv töltéskor (nyári napsütés) lesz v lehet egy kis gázképződés. A savas gáz meg rohadt dolog, meg tudja zabálni a környezetét rendesen. Nagyon kell olyankor szellőztetni !

A T-mobil Nat-olt, és ő szerintük az is fog maradni.... nem tom miért, de ez van.

előzmény: Janó #61

kero:
Igen, úgy tudom, hogy a Telecom-os SIM-ek natoltak. Insite Gold-al, vagy Hik-Connect-el működnek, de dyndns-el nem. A Telenoros kártyáknak publikus az IP címük.előzmény: Janó #61

Janó:
Nekem kell nagyon izgulni..... 4 db 100 Ah-s van rajta.  :D
De nem kizárt, hogy lesznek még fogyasztók rajta.

Napelemhez ki a rakna 10 db 40Ah-s akksit Maaaargit????  :D jó, hogy nem 7Ah-s akksikat írtál.
Még nincs monitorozva a rendszer, de lesz nemsokára.
Beüzemeléskor kb este 1/2 7-kor 2,75A-el töltött a rendszer, nap már sehol, azaz az épület másik oldalán pislákolt, de még világos volt.
Nem véletlenül van 5 napra kalkulálva a telepsor, 11,5V-ra tervezem beállítani a riasztási szintet, mert akkor még mindig van idő kimenni az aggregátorral és a 60A-es töltővel egy kicsit megbikázni a telepsort.
Egyébként a tető majdnem dél fekvésű kb. 14-15 óráig éri a direkt napsütés.
Majd a téli működési viszonyokról beszámolok.....de ha sikerül a mobilnetet távolról elérnem, akkor ellenőrizhető lesz a rendszer itthonról is.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a Telecom-os SIM-ek natolt hálózaton vannak??? mert nem sikerült DynDns-el belépni, hogy bármit is elérjek a belső hálózatról.

u.i.:

Klotyó nincs  :P csak egy külön lezárt ficak.....a fal egyik oldalán egy kemence nyílás van.  8)
Csak akkor érdekel hasonló munka ha a környékemen van, de most jelenleg le vagyok kötve egy jó darabig.

és csak halkan jegyzem meg, hogy üzemeltem már be 48V 3.500-4.500 Ah-s telepsorokat is 2V-os cellákból összerakva amit ráadásul nekünk kellett felsavazni.  8)
előzmény: vg #59

kero:
Én is felkaptam rá a fejemet, csak már nem mertem hozzászólni.
Az 10 db 40 Ah akkumulátor.
Maaaargíííít! Há nóóórmááálíííís?  :oelőzmény: vg #59

vg:
400Ah???  :o Teleraktad a klotyot aksikkal?
Egy honap mulva elkuldened a teljes esemeny listajat? Kivancsi lennek ra.
Odaadjak minden hasonlo megkeresest?

En tuti nem alltam volna neki.... Sot meg most sem.
Mekkora a toltoaramod atlagos szort feny mellett, mint telen?

Koszi.előzmény: Janó #58

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése