Szerző Téma: Okosotthon, épületautomatizálás  (Megtekintve 12936 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#28 2018. December 18. - 07:51:15
+2
Szia,

kösz, igy már kerek. És egyszerű, mint a faék.
Egy iPhone 4 siri-szerű üzemmódjára íródott app, mely a visszajövő szöveg alapján az app másik felét ingerelve adott utasitást a paradox-nak.
Ezt még akkor lehetett megtenni, amikor az iPhone-okra volt JailBreak.... azaz egy hacker "kinyitotta" az iOS oprencert, és a feltört telefonra bármit fel lehetett tölten, még virusos szoftot vagy kémprogramot is. Kb. 5-6 éve a JailBreak atyját, azaz ezt a hackert csillagászati összegekért az apple alkalmazza iOS security diviziójánál.
Neki szerencséje volt ...

Én kb. 16-17 éve visszafejtettem a paradox buszrendszerének kommunikációját, PC-ről lehetett egy 728-at csesztetni, meg monitorozni a kisközpontot .... de Samu bácsi engem nem hivott ki Kanadába ... pedig a gonosz kis barna emberke elmondta neki ... :(




előzmény: bcslaci #27

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#27 2018. December 17. - 21:33:55
0
Tessék akkor itt van jútyúkon:




előzmény: L. Pásztor #26

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#26 2018. December 17. - 21:24:11
0
Elvi megfontolásokból nem vagyok fent a f@..book-on, igy itt és most elvesztettem a fonalat ...
előzmény: eXtra #25

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#25 2018. December 17. - 13:43:29
0
Én is pont ugyanerre gondoltam, de mi van ha tévedünk!?  ::idiota:: ;D
előzmény: L. Pásztor #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#24 2018. December 17. - 13:08:07
0
Extra ... navazze !!!
előzmény: eXtra #22

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#23 2018. December 17. - 12:33:13
0
Ez besz@rás! Nem a technikai megoldás, hanem hogy cirka 7 éve készült a felvétel...  :o https://www.facebook.com/groups/biztonsagtechnikaforum.hu/permalink/2234487026765557/

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#22 2018. Szeptember 17. - 08:38:47
0
Aliexpressen Dunát lehet rekeszteni a wifis termosztátokkal, de sim kártyást nem találok, pedig a nyaralókban nincs állandó net, ezért oda csak mobilnet jöhet szóba.  :'( Lehet teszek a wifis termosztát mellé egy mifit vagy lte routert, oszt jóvan...  :Đ

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#21 2018. Szeptember 16. - 20:11:26
0
Szia!

Köszi, de a weboldalatok elég szűkszavú és üres az összes almenü... Van erről valami részletes leírás? A PULOWARE appban a felhasználó is tudja állítani a hőmérséklet értékeket?

Közben sikerült belőnöm a demo eszközöket az appban, de szerintem ez nem azt csinálja ami az ügyfélnek kellene. Jó funkciói vannak, de a felhasználó nem tudja beállítani a kívánt hőmérsékletet és azt sem látom, hogy a beállított hőmérsékletértékek hogyan kapcsolhatják a reléket (vagy csak push üzenetet küld?)...

előzmény: art_moony #20

Nem elérhető art_moony

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#20 2018. Szeptember 16. - 20:00:59
0
Szia eXtra, ez tudja ami nektek kell!
http://securecom.eu/scdevice/sc-spda

Valósidejű és folyamatos hőmérséklet küldő eszköz beállítható riasztási küszöbökkel,
és mobiltelefonról vezérelhető kimenetekkel beavatkozás céljából.

FŐBB JELLEMZŐK
• Kontakt bemenetek állapotainak átjelzése mobile alkalmazásra (“push notification” üzenetek formájában)
• Relék vezérlése mobilalkalmazásról a valós kapcsolási állapot hiteles visszajelzésével
• A hőmérséklet értékek folyamatos küldése telefonos alkalmazásra és az IoT szerverre, melyből akár
  grafikon is készíthető. (PT100 hőmérő szenzor bemenet, széles mérési tartománnyal: -50°C to +150°C)
• Hőmérsékleti riasztások alsó és felső küszöbbel, beállítható hiszterézis tartománnyal
• Riasztási üzenetek névhez kötött nyugtázással (több felhasználó esetén, az intézkedést végző nyugtázza a riasztást)
• WEB-ről és alkalmazásról beállítható vagy módosítható
• Beépített Li-Ion akkumulátor, áramszünet esetén is képes legyen a jelzésre (max. 6 óráig)
• GPRS adatkapcsolattal működik






előzmény: eXtra #19

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#19 2018. Szeptember 16. - 11:47:00
0
Sziasztok!

Oyan mobilnetes gsm termosztátot keresek, aminek az okostelefonos appjában az ügyfél beállíthatja a kívánt hőfokot és látja az aktuális hőmérsékletet is. Más funkció nem kell bele, de ha esetleg fagypont előtt tudna valamilyen riasztást is küldeni (hívás, push, stb.), az külön szuper lenne. :)

Megcsörgetős vagy SMS-es megoldás most nem játszik, mert annak a helyére menne az új cucc...  ;)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!