Szerző Téma: Hikvision Hik-connect és cloud  (Megtekintve 14961 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#48 2018. Február 25. - 09:02:27
+1
Sziasztok!
Nekem a van olyan hik kameram ami 4 eve mukodik sd kartyaval. 2 hetente felulirja, de egyelore semmi gondja.
előzmény: L. Pásztor #47

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#47 2018. Február 25. - 07:39:38
0
Azert ez nem úgy müködik ... h üzemszerüen megy, megy, megy oszt hirtelen leáll !
A kártya vezérlö chipekben van némi intelligencia is.  Folyamatosan termelödnek a rossz szektorok, milliós nagyságrendü MTBF mellett (mean time between failure), de ezeket a chip folyamatosan tiltja le. Megfelelö kártyakezelés melllett Extrának tökéletesen igaza van ... sok ezer felülírást visel el, és akkor sem megy tönkre, csak az írható méret csökken valamelyest. És anélkül, h melegedne, mert az nem üzemszerü !!!
Ipari adatgyüjtö (offline) készülékekben soha nem volt ilyen gond ... valamiért, pedig sok ezerszer megy körbe a ciklikus felülírás.

Ha pár hónap alatt hanyatt vágja magát a cucc, és/vagy melegszik, akkor nem a kártya a hibás, hanem a kártyát kezelö eszköz a hulladék. Gondolom (!) a fokozott írási sebesség tesz be neki, valszeg azért is melegszik túl.
Az már más kérdés, h specifikáción túli igénybevételt egyik-másik kártya jobban bírja.

Láttam valahol olyat, h uSD-konverter. Kivancsi lennék, h uSD felületen egy ugyanakkora SSD-re irva mi történne....
előzmény: czegany #42

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#46 2018. Február 24. - 22:42:10
0
Ha csak ezer felülírással számolok, a 4 MP-es kamerában található SD kártyának akkor is min. 10 éves élettartama lenne (H264+ mozgásérzékeléssel), de ismerve a mai cuccok tartósságát, én már 2-3 évvel is nagyon boldog lennék...  :)
előzmény: sat #45

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#45 2018. Február 23. - 11:19:31
0
Kb 1000 felülírást fog kibírni, a Sandisk állítólag 1500-at.

előzmény: eXtra #44

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#44 2018. Február 21. - 22:30:43
+1
Mi a jobb a kártyának, a folyamatos felvétel, vagy a mozgásérzékeléses?
előzmény: czegany #40


A mozgásérzékelés kevesebb írást eredményez, így a kártyát is kevésbé veszi igénybe. Én egy 64 GB-os Samsung EVO Plust raktam bele, aztán majd kiderül meddig bírja...
előzmény: handras #41

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#43 2018. Február 21. - 20:04:44
0
Köszi.
előzmény: czegany #42

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#42 2018. Február 21. - 16:33:21
+1
Csak saját véleményt tudok írni, erről még nem olvstam.
Szal:
Szerintem itt a folyamatos irásnak nincs előnye. Nem kell semmit felpörgetni, pozicionálni, nem kell állandó üzemben tartani az eszközt.
A kártyák élettartamát az írások mennyisége, darabszáma befolyásolja, illetve a melegedés. Folyamatos írással mind a két paramétert a kártya rovására változtatod. Folyamatos íráskor naponta teleírja a kártyát, Ha mozgásra, akkor lehet, csak három nap alatt irja tele,és kezdi elölről.
Folyamatos írás több hőt is termel.
előzmény: handras #41

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#41 2018. Február 21. - 06:09:24
0
Mi a jobb a kártyának, a folyamatos felvétel, vagy a mozgásérzékeléses?
előzmény: czegany #40

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#40 2018. Február 21. - 01:31:56
0
Nekem csak a SanDisk kártyák váltak be, minden mással problémáim voltak, szinte hetekkel a telepítés után. Mindenkit próbálok lebeszélni a kártyás rögzítésről, mert nem üzem,biztos, bnenen van az ellopható kamerába stb, stb.., legszívesebben kiönteném pillanatragasztóval az SD helyeket, annyira semmirevalóak.
De szal, a SanDisk kártyákkal a fél év szinte garantálható, esetleg az egy év is elérhető.
előzmény: handras #38

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#39 2018. Február 20. - 19:47:39
0
Mindenki tud a problémákról, de megoldás még egyikre sincs. Vagyis az email küldésre talán egy gmail fiók gyógyír lehet, mert állítólag azt szereti, de a biztonságos kapcsolódást persze azzal sem kell erőltetni, hanem csinálni kell erre a célra egy külön fiókot, amit nem kell félteni...
előzmény: vlezlee #37

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#38 2018. Február 20. - 18:19:03
0
Nekem ma simán eleengedte egy Hik kamera az SD kártyát.
előzmény: eXtra #33

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#37 2018. Február 19. - 22:36:00
0
Szép kilátások, de vajon mi aa megoldás?
előzmény: eXtra #36

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#36 2018. Február 19. - 20:29:12
0
4. A hikvision emailt sem tud küldeni! Ez is olyan, mint a dyndns! Hol megy, hol nem, de leginkább nem... :-*

Egyébként a cloud nem csak mindkét(!) stream felbontását veszi vissza, hanem a bitrátájukat is letolja a béka segge alá...  :'(
előzmény: eXtra #33

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#35 2018. Február 17. - 20:51:18
0
Legújabb fw van a kamerában és legfrisebb az IVMS is, de bármilyen klienssel ugyanezt műveli, ha felhőn keresztül csatlakozol rá.
előzmény: vlezlee #34

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#34 2018. Február 17. - 07:53:52
0
TurboHD rögzítőnél viszont ha nem engeded a usernek a felbontásváltást, akkor meg a mobilkliensben nem lehet csak másodlagos streamet nézni. Én még nem találkoztam ilyen hibával, amit írsz. Mi a fw verzió?
Ivms4500-al próbáltad hik connect helyett?
előzmény: eXtra #33

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#33 2018. Február 16. - 11:54:27
0
Mai hikes szopások egy DS-2CD2442FWD-IW kamerával...  ::duh::

1. Ha az ÉLŐKÉPEN streamet váltasz, akkor az a rögzítési felbontást is elállítja! Tehát hiába van 4MP-es kamerád, ha egy betekintés után leveszi a legkisebb értékre a RÖGZÍTÉSI felbontást. Ez a hiba elvileg csak a hikconnecttel jelentkezik, de mivel a hikvision mindig is szarul kezelte a dyndnst, ezért kb. nincs rá megoldás. A suppport tud róla és jelezték a gyártónak... Helyi hálón annyiban módosul a történet, hogy ha a felhasználónak nincs jogosultsága paramétereket állítani, akkor a felbontást sem engedi neki elállítani, de viszont így csak a 640x360-as substreamet láthatja. Amúgy az androidos kliens figyelmeztet, hogy a betekintési felbontás megváltoztatása elállítja a rögzítési felbontást is! Ha a júzernek van hozzá joga és elállítja a felbontást (a hik-connect minden usernek engedi állítgatni és nem érdekli, hogy az adott felhasználónak ehhez nincs jogosultsága!), akkor ha emberünk szeretné visszaállítani az eredeti rögzítési felbontást (pl. 2688x1520=4MP), nem fogja tudni megtenni, mert a menüben max. csak HD-t tud kiválasztani. Ami ugye 1280x720, így a rögzítés is ezen a felbontáson marad! Legközelebb meg a visszanézésénél lesz majd nagy csodálkozás, hogy mi ez a pixeles szar felvétel...  :o

2. A dyndns kezelése hosszú évek óta nem erőssége a hikvisionnek, de eddig az eszköz DNS-ének 8.8.8.8-ra állítása néha orvosolta a problémát. Ezzel ismét lukra futottam, mert bármit próbáltam, a kamera nem frissíti a dyndnst. A kamera bridges nem natolt mobilneten lóg, tűzfal nélkül és bekapcsolt upnp-vel sem frissít. Minden más tökéletesen működik, kivéve a jó öreg dyndns-t. Sokszor jártam már így vezetékes nettel is, úgyhogy ezt nem a mobilnet okozza! Valahol megy, valahol nem, de ezt a hibát eddig senki nem tudta orvosolni, pedig évek óta ismert tény, hogy a hikes cuccoknak komoly nehézségei vannak a dyndns kezelésével...  8-|

3. A mikro SD kártyát csak betenni lehetett, de kivenni még nem sikerült, mert valami bizbasz reteszeli a kártya oldalát. Benyomom a kártyát, ahogy kell, az kilökődik a szokásos módon, de kihúzni már nem lehet, mert a kártya oldalán található "kampót" valami rögzíti a kamerában. Fogóval még nem akartam rángatni, hátha ennek is van valami trükkje, amire majd csak rájövök... Esetleg valami trükkös lopásgátlóval védik a kártyát? ;D

Szeretem a hikvisiont, de azt hiszem nálam most jött el az a pont, hogy nem küzdök tovább velük és keresek más alternatívá(ka)t.

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#32 2017. Október 17. - 23:23:23
+1
Lassú!
előzmény: vlezlee #31

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#31 2017. Október 16. - 20:05:36
+1
De várj, hik-connecthez nem kell dyndns, felhőn keresztül éred el a rögzítőt.
előzmény: padisah #29

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#30 2017. Október 16. - 19:35:10
0
ha az ő névkiszolgálóját adod meg az eszközödben saját DNS-nek, akkor a dyndns.org felé menő kéréseket átirányítja a .hu-ra.

Hááát, nem tudom ki üzemelteti a dyndns.hu dns szerverét, de azt azért nem árt mérlegelni, hogy ez a szolgáltatás egy újabb biztonsági kockázatot jelent(het), mert a dnssel oda irányítja a csomagokat, ahova csak akarja. Ezért kell kitörölni az ip kamerákból a másodlagos default kínai dns címeket is...
előzmény: padisah #27

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#29 2017. Október 15. - 20:22:04
0
Ez lenne a megoldás, tudom, de sajnos nem megy. Most hadd ne részletezzem, miért.  Sajnos _muszáj_ az adott konstrukcióban megoldani.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#28 2017. Október 15. - 10:34:04
+2
Szia,

UPC connectboxnál mondjátok le a free wifi opciót, akkor át lehet állítani bridge módba, innentől csak egy rendes routert kell utánatenni és probléma megoldva :)
előzmény: padisah #27

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#27 2017. Október 14. - 19:53:27
0
Sziasztok! Hikvision kapcsolódási kérdésem lenne.

Működik ezekben a Dyndns?

A dyndns.hu-t használnám. Ez egy a dyndns.org-hoz hasonló ingyenes szerver, ami ráadásul azt is tudja, hogy ha az ő névkiszolgálóját adod meg az eszközödben saját DNS-nek, akkor a dyndns.org felé menő kéréseket átirányítja a .hu-ra. Így sajatdomain.dyndns.hu formájú domainneveket tudsz használni. Több eszközben már használtam, a saját routremben is ez van beállítva, megy, ki van próbálva.
A hiki rögzítőkben hiába állítom be, nem megy. Sajnos UPC Connect Box után kell tennem a rögzítőt, abban nem lehet dyndns-t beállítani. Port forward, egyebek megvannak, közvetlen címről látszik a rögzítő.


Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#26 2017. Október 09. - 19:38:54
0
Az első amit tiltok az UPNP :D

Normális routeren alapból nincs engedélyezve.
előzmény: bcslaci #25

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#25 2017. Október 09. - 19:22:17
0



upload pictures


Nem volt nagy baj :) ettől akár még működhetett volna is valamilyen minőségben, de a 300 forintos "UTP" toldók rendesen szabotáltak :D Miután ki cseréltem, rendes betűzősre (és a színeket is helyre tettem) láss csodát minden összeállt.

Internet szerencsére nincs a nyaralóban, így azzal nem kellett görcsölni.

Az első amit tiltok az UPNP :D

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#24 2017. Október 09. - 17:18:55
+1
UPNP-t nézzétek át.

És ha az UPnP engedélyezve van, akkor qrva gyorsan  KAPCSOLJÁTOK KI8)
előzmény: sat #23

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#23 2017. Október 09. - 11:40:32
0
UPNP-t nézzétek át.
Alap esetben jobban jár az ember ha kamera aktiválás nélkül hálóra, rögzítő beköt, 1 gombos hozzáadás és megbeszélik egymás közt.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#22 2017. Október 07. - 13:26:59
0
Oké :) , kíváncsi leszek a telepítő kolléga mire futott rá
előzmény: vg #21

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#21 2017. Október 07. - 12:49:41
+2
Semmit ;D :P
És tényleg.
Az NVR menüjéből -szinte- mindent meg tudsz oldani, ha van monitor a helyszínen.
Persze a netes elérés konfigolása pc/tablet-es feladat, de az minden eszköznél jellemzően az.
előzmény: bcslaci #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#20 2017. Október 07. - 12:32:40
0
Helló!
Segítsetek. Hétfőn megyek életem első HIK rendszerét beüzemelni. Aki csinálta nem boldogul, IP rendszer, 4 kamera van, ebből 1-et "lát" a rögzítő, állítólag a kamerák felé a  linkek rendben vannak. Milyen szoftvereket töltsek le, hogy boldoguljak?

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#19 2017. Szeptember 06. - 20:47:46
0
Na, ott van hát mindjárt az elején 1§(4). El kellene még egyszer olvasnom, mondjuk a KRESZT is. :D
előzmény: kero #17

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#18 2017. Szeptember 06. - 20:40:51
+1
Őszinte leszek, a vagyonvédelmi törvényt sok éve nem olvastam, nem is igazán foglalkoztam vele, csak telepítek.
előzmény: kero #17

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#17 2017. Szeptember 06. - 20:21:24
+1
Olvasd el mégegyszer figyelmesen azt a törvényt!
előzmény: czegany #16

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#16 2017. Szeptember 06. - 20:19:22
0
Hát, szerintem kamerát szerelhet bárki, a vagyonvédelmi törvény szerintem erről nem rendelkezik. Adatvédelmi szempontból viszont tök mindegy ki szerelte. Az adatkezelés ténye számit csak.
Ki kezeli, ki fér hozzá a felvételekhez, mi az adatkezelés célja, jogalapja.
előzmény: handras #15

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#15 2017. Szeptember 06. - 10:06:32
0
Véletlenül az nem törvény ellenes, ha olyan is szerel ilyen rendszereket, akinek nincs engedélye?
előzmény: czegany #13

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#14 2017. Szeptember 06. - 02:20:25
+1
Ja, a legszebb, mikor a telepítő kiadja a hatvan napos felvételeket. öngól !!!!!!
előzmény: czegany #13

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#13 2017. Szeptember 06. - 02:19:17
0
Jól látod. Hiába törvényellenes már az is, ha csak ok nélkül, vagy megbízás nélkül nézegetik a felvételeket, problem csak akkór van, ha azok harmadik félhez, esetleg nyilvánosságra kerülnek.
előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#12 2017. Szeptember 05. - 19:53:54
+2
En tobb ezer kollegabol meg egynel sem hallottam olyan gondrol, hogy a hozzaferesi lehetosege miatt birosag ele kerult volna. De ettol persze meg lehetett ilyen- de maradjunk annyiban hogy ez aranyaiban a milliomod reszt sem teszi ki.
Mindezek mellett a dolog tulmisztifikalasat nem ertem. Hogy miert? Ha telepitettem egy kozossegi pl. tarsashazi videorendszert, akkor elemi erdekem, hogy uzemeltetesi szerzodest is kosson velem az ugyfel. Ha ezt megkototte, akkor megvan a megbizasom az adatkezelesre- persze valoban papirforma szerint ezen adatokhoz csak torvenyileg feljogositott helyzetben van jogom hozzaferni,  mas kerdes, hogy fizikaiag barmikor kepes vagyok ra. De ahhoz mar igazi hulyenek kell lenni, hogy olyat csinaljak a felvetellel ami miatt aztan valoban birosag elott bizonyitottan elmeszelhetnek.... :o
előzmény: czegany #11

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#11 2017. Szeptember 03. - 08:46:06
+1
A telepítői hozzáférésben nem is lenne probléma, ha a telepítő nem látná a képeket. de ha látja, az személyes adat kezelésnek minősül, és vonatkozik rá az adatvédelmi törvény.
Ha az ügyfelet tájékoztatom és Ő megosztja a hozzáférést, akár csak korlátozott kameraképek vonatkozásában is, mindjátr tisztább a helyzet.
És azért kell nagyon vigyázni, mert a törvény szerint, ameddig technikailag lehetséges az adatok és az érintett közötti kapcsolat helyreállítása, az személyes adatkezelésnek minősül. Tehát ha technikailag lehetőséged van a kameraképekhez való hozzáféréshez, akkor adatkezelői minőségbe kerülsz. Ez sok mindennel jár, én a késöbbi esetleges problémák miatt kerülöm is.
A legszebb, mikor látom "kollégákat", hogy büszkén mutogatják milyen rendszereket telepítettek, és ott a kliens programjukban vagy harminc élő elérés.
előzmény: RLB #10

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#10 2017. Szeptember 02. - 19:30:04
0
Itt is az ügyfél a családon belül akarta megosztani.
De a telepítő hozzáférésében  is látok praktikumom
előzmény: czegany #9

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#9 2017. Szeptember 01. - 19:28:35
0
Hi!

Ezt a felügyelet dolgot sosem értettem. Az viszont biztos, hogy a Hikvision fejleszői sem így gondolták a rendszert, ahogy sokan használják. A Hikvision ad a biztonságra, főleg az ügyfél biztonságára. Többek között ezért szünt meg a HiDns (túl könnyű volt a rögzítőket megtalálni).
Ők vezették be pl. a kötelező egyedi jelszót, ami nem lehet nagyon egyszerű. Nem hinném, hogy az lett volna a cél, hogy a telepítő minden saját rendszerének élőképeit elérje, ezzel jelentősen korlátozva az ügyfelei személyes adatokkal kapcsolatos jogait. De valamiért nálunk ezt így "reklámozzák".
Az ügyfél fiókjába kellene felvenni a rögzítőt, így ahhoz senki, ismétlem senki nem férne hozzá, a tudta nélkül, hiába tud akár jelszavakat is. Ha egy rögzítő egy fiókhoz már hozzá lett rendelve, másik fiokhoz már nem lehet, legfeljebb megosztani. Persze ezt meg a rögzítő tulajdonosa tudja csak. Jól van ez így kitalálva, csak sokan nem így használják. Te adnál a saját kamerarendszeredhez egy idegennek hozzáférést?
Hozzáteszem, ha az ügyfél nincs megfelelően tájékoztattva, hogy mi történik személyes adataival, és ennek alapján nem hatalmaz fel az adatai kezelésével ( késöbb is bizonyítható módon), akkor ez a megoldás TÖRVÉNYSÉRTŐ ( a NAIH nem kérdezi meg, hogy miért nem ismered a vonatkozó jogszabályokat). És jövőre meg itt GDPR! Tessék vigyázni az adatkezelésekkel!


előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#8 2017. Augusztus 31. - 11:55:22
+1
Ha más is találkozott ezzel a hibával: nem elég a kilépés ,logout- login és utána működik !
előzmény: RLB #7

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#7 2017. Augusztus 23. - 20:50:06
0
Sziasztok!Hik connect ha nem küldi el a meghívót megosztáskor mi[size=78%]t csinnálhattam rosszul?[/size]

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#6 2017. Május 22. - 12:19:23
0
Nos újabb fejlemény: a múlt héten letelepített majd átadott rendszer távoli elérése tegnap még jó volt, ma reggelre ügyfél fiókjából egyszer csak eltűnt a felregisztrált eszköz, újra kellett regisztrálnom, lassan ott tartok, hogy bye-bye hikvision vagy előfizetek dyndns szolgáltatásra, mert ez így hosszútávon se nem megbízható, se nem jó.

Egy átkozott log nincs a fiókban, hogy ki tudjam deríteni, hogy mi a fene történt :/
előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#5 2017. Május 19. - 20:40:41
+2
Megy a megosztas. Ha felveszem magamhoz, majd letrehozok egy ugyfelfiokot aztan azzal megosztom, akkor a shared felirat jelenik meg nalam es a devices shared by others-ben meg is jelenik az uj ugyfel fiokban.
előzmény: vlezlee #1


A megosztás nekem is megy, de mivel nincs ipad-es szoftver így kénytelenek vagyunk ivms4500-at használni, ott meg nem lehet megosztott eszközt felvenni.
Ha ügyfél fiókjába regisztrálom az nvr-t, akkor működik, ha megosztom a saját fiókommal akkor én is látom, de ügyfél bármit elront saját fiókjában, akkor bukom a felügyeletet.
Ez is logikus, de szerintem sokkal jobban kézbentartható volt a hiddns, nem is értem miért kellett kiirtani az új firwmware-ekből, amíg az új nincs legalább használható állapotban.
Azt sem értem, ha már ennyi energiát belefektettek az új szolgáltatásba., akkor miért nem lehetett azokat megkérdezni, akik használják...
előzmény: vg #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#4 2017. Május 19. - 20:15:35
0
Pedig ipad-re nincs kliens, az iphone klienst lehet feltenni rá de az egy kinagyított valami 😞
előzmény: vg #3

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#3 2017. Május 19. - 16:51:12
0
A Hik-Connect elvben ugyanazt tudja mint az IVMS-4500, de nekem logikusabb es egyszerubb a regi hasznalata, de valszeg ez csak megszokas kerdese.

En valoban csak iPhone-okkal hasznaltam eddig a hik-connect-et, de szinte kizartnak tartom, hogy ne legyen meg az iPad-es verzio.
Megy a megosztas. Ha felveszem magamhoz, majd letrehozok egy ugyfelfiokot aztan azzal megosztom, akkor a shared felirat jelenik meg nalam es a devices shared by others-ben meg is jelenik az uj ugyfel fiokban.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető sat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Hikvision Hik-connect és cloud
#1 2017. Május 19. - 12:10:36
0
Hik-connect kliens tényleg nincs ipad-re vagy csak én vagyok vak? Kezd olyan de ja vu érzésem lenni...
...mintha eddig csak a paradox csinálta volna, hogy szoftveresen félkész dolgokat készként ad el

Sajna, ha a saját Hik-Connect fiókomba aktiválom az NVR-t és megosztom az ügyféllel, akkor az ivms4500 nem tud vele mit kezdeni, ha nem így csinálom, akkor elbukom a központi felügyelet lehetőségét :(

Másik felvetődött ötlet:
NVR egy telephelyen, de mi van ha betörnek és elviszik a cuccot? Az FTP lehetőség nem lenne rossz,de még sosem használtam a riasztás funkcióját az nvr-nek, valakinek valami tippje, hogy ne kelljen több TB-nyi tárhely a használatához 4db 4MP-es kamerához?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!