Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46966 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#125 2018. Június 01. - 23:41:30
0
Azt veszem észre, h céges email-re eszméletlen mennyiségű spam jön GDPR ürüggyel, lehet vagy napi 30-40 is.
Mind azt szeretné, ha válaszolnánk rá. Kihasználják marketingnek a helyzetet.... fogadjuk el, regisztráljunk ... bla-bla-bla.

Másik fajta spam  a sok kis tolakodó f@szkalap "cég", ahol mindnek áll a farka arra, hogy majd elmagyarázza a GDPR-t és megóv bennünket a büntetéstől ... persze 50-60-80 kHUF-ért ... Ebből is van napi 10-12.

Közben egy másik listán valaki megmondta a tutit (vagy igaz, vagy nem): ha valaki OTTHON tárolja az adatokat, akkor mindenki bekaphatja....  Ennek folyamodványa, h céges telefonon tárolt adatokra ugyanez vonatkozik, magán telefonra nem. Vagyis: céges telefonban nem lehet hiváslista, csak magán telefonban. Céges telefont napközben magán telefonra kell átirányítani. Jön a hivás a céges telefonra, akkor szabad számot elmenteni a magán telefonra. Visszahivás pedig: VCF küldés céges telefonra (vagy szám csak megnézése) és hivás inditás céges telefonról.

Nem néztem mág utána, de állitólag igy ok. Vélemény ?
Előbb-utóbb ennek a baromságnak is meglesz az ellenszere. Egyértelműen látszik, h az egésznek köze sincs az adatvédelemhez ... pénzbehajtás és piac a sok kis megélhetési-kullancs-cég számára.


előzmény: Lacy #124

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#123 2018. Május 31. - 18:52:43
0
Lesz még zúgolódás a jogszabályváltozás miatt....
A minap szüleim lakásbiztosítása miatt érdeklődtem a biztosítónál, mivel eladták az ingatlant, át lettek íratva a közüzemi számlák és a lakás biztosítást is lemondtuk egy fiók irodában. De a biztosító csak küldi a levelet, hogy megszüntettük az inkasszót :) ezt szerettem volna tisztázni.....hát már ezt sem lehet.  >:(

Hab a tortán, hogy a fater nem olvassa az sms-eket és kikapcsolták a feltöltőkártyás mobilját. Oké, hogy be kellett menni tavaly beazonosítani magunkat, de minek ezt minden évben?

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Adatvédelem
#122 2018. Május 31. - 17:45:40
0
Na , a multi is..... tja hogy nem ad infót. A prosec meg fűnek- fának kiveszi a rendszert szerelésre minden beazonosítás nélkül. A két véglet . :(

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#121 2018. Május 31. - 10:55:40
+1
Nagyon egyetértek. Nem attól fog valaki megfelelni a törvénynek, hogy egy ügyvéd leír neki egy néhány oldalas szart, hanem attól, hogy az előírásoknak megfelelően kezeli az adatokat. Az, hogy drága pénzért leíratom valakivel, hogy a törvény szerint fogok eljárni, még nem biztosíték arra, hogy úgy is teszek.

előzmény: czegany #120

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#120 2018. Május 30. - 23:59:24
+2
Hi!

Megjelent egy törvénymódosítási tervezet is, amiből elégé kiolvasható a NAIH korábbi tájékoztatása, hogy nem kívánja a KKV-ket büntetni, csak max. figyelmeztetni, ha a direktíva elvárásaival ellentétes gyakorlatot tapasztalnak.
Én még egyenlőre nem voltam hajlandó, hogy a saját cégemre elkészítsem a dokumentációkat, mert nem igazán tartom fontosnak, de ha megteszem, azt ezen a fórumon természetesen díjmentesen publikálom. De az sem kizárt, hogy mire én összekapom magam, márt ezer minta lesz a Net-en.
Urak! egy dolog viszont fontos. A GDPR-t nem lehet letudni egy jó szabályzattal, vagy pár doksival. A GDPR elvárásainak való megfelelés egy szemléletmód, amiért Te, mint cég tulajdonos vagy első számú vezető vagy felelős. Ettől függetlenül ismernie és alkalmaznia kell a telepítődnek, ha van a titkárnődnek, az alvállalkozódnak stb.
Nem ördögtől való az adatvédelem, főleg, hogy az EU-ban a magyar jogszabályok elég szigorúak, ha nem a legszigorúbbak voltak már eddig is és az infótörvény, már eleve a direktíva szerint készült.

előzmény: Lacy #119

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#119 2018. Május 30. - 21:15:14
0
sorsoljuk ki hogy ki lesz aki megveszi :)
előzmény: eXtra #118

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#118 2018. Május 30. - 17:51:30
+1
eXtra #71 Van fejlemény a pénzért letölthető kollektívan fizetendő, kamerás GDPR-s nyomtatványokkal kapcsolatosan?
előzmény: padisah #114


Szerintem mindenki arra vár, hogy végre valaki megvegye, aztán feltegye egy torrent oldalra, ahonnét majd bárki letöltheti...  ::eplus2::
előzmény: Ryki #117

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#117 2018. Május 30. - 12:38:08
0
Én nem tudom, még senki nem írt hogy megvette volna...

eXtra #71 Van fejlemény a pénzért letölthető kollektívan fizetendő, kamerás GDPR-s nyomtatványokkal kapcsolatosan?
előzmény: padisah #114

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#116 2018. Május 30. - 08:44:59
0
na kis vidulás a komoly témában :)


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!