Szerző Téma: IP kaputelefonok  (Megtekintve 22315 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető igorborog

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:IP kaputelefonok
#67 2021. Szeptember 30. - 09:43:04
0
Hikvision IP kaputelefonok közül melyik az a kültéri egység, ami biztosan megy beltéri kijelző nélkül és csak alkalmazásba jelez át? Powerék írják, hogy a DS-KV6113-WPE1(B) képes erre (a B jel nélküli változat nem képes rá). Ha jól tudom a DS-KD8003-IME1 is képes erre.

Mik a tapasztalataitok és mit ajánlotok? Lényeg, hogy beltéri nélkül, alkalmazásra csörögjön.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Szeptember 30. - 09:48:58 írta igorborog »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#66 2021. Május 30. - 10:51:37
0
Nem!
előzmény: handras #65

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:IP kaputelefonok
#65 2021. Május 29. - 08:22:51
0
Ha megosztással kerül át másik ügyfélhez akkor se tudja kezelni?  😮
előzmény: eXtra #64

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#64 2021. Május 26. - 00:41:36
0
Az első regisztrálton kívül más nem tud ajtót nyitni? Megnézi, hogy ki áll a kapuban oszt annyi?
Kétlakásos verziónál hasonló a helyzet?
előzmény: eXtra #62


Ha mindenki ugyanazzal a Hik-connect júzerrel lép be az összes telefonon, akkor mindenki tud ajtót nyitni. Ez viszont akkor gáz, ha valakinek már van másik Hikes rendszere is, mert neki el kell döntenie, hogy az app melyik rendszert kezelje (egyszerre csak az egyiket tudja). A másik probléma céges környezetben jön elő, amikor pl. valaki elmegy a cégtől, ezért egy rakás ember telefonján kell kódot váltani, mert mindenki ugyanazt használta...

A Villa sorozat látszólag alkalmas lenne nagy rendszerekre is, de mivel a Hik-connectje évek óta félkész állapotban vegetál, én inkább mindenkit lebeszélnék róla.

előzmény: uni2008 #63

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens
Re:IP kaputelefonok
#63 2021. Május 25. - 19:53:45
0
Sziasztok!
Ha jól értem amit irtatok akkor a cucc egy felhasználós? Az első regisztrálton kívül más nem tud ajtót nyitni? Megnézi, hogy ki áll a kapuban oszt annyi?
Kétlakásos verziónál hasonló a helyzet?
előzmény: eXtra #62

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#62 2021. Május 25. - 11:47:17
0
Megosztom a legfrissebb tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz.

A rendszer:
2 db DS-KV8113-WME1 * ez még az A verzió, amit kivezettek és felváltotta a javított/drágított B variáns...
5 db DS-KH6320-WTE1

Bárhol csengetnek, az összes beltéri csörög felállásban működik a rendszer, de mivel első körben fura hibajelenségek tömkelegét tapasztaltam, ezért mindegyikre rátoltam a legfrissebb FW-t, majd az eszközöket lereszeteltem és az aktiválástól elölröl kezdtem mindent.

Amik megszívat(hat)t(n)ak:

- a beltérik ne zavarj módban indulnak, így alapból nem csörögnek

- ha az indoor station bekapcsolja a ne zavarj módot, az alatta levő extensionok sem fognak csörögni

- ha a beltériken működik a bejövő hívás, DE nincs csengőhang, ellenőrizni kell a "Ringtone duration" értéket! Nálam annak ellenére is sikerült magának beírnia egy nullát, hogy az érvényes érték 10-60 sec! Indoor extensionben ez a Ringtone duration nem látszik, ezért a beltérit először vissza kell állítanod indoor módba, aztán reboot után tudod a nullát módosítani és utána ismét visszaállíthatod extensionre, majd ismét reboot...

- a DHCP-t egyik Hikes kaputelefon sem úgy kezeli, ahogy az informatikában szokás!
 DS-KH6320-WTE1: van benne DHCP funkció, DE csak úgy működik, hogy amikor a menüben rányomsz a DHCP gombra, akkor kér magának IP-t, amit aztán beír fix IP-nek és DHCP-n soha többet nem fog új címet kérni (még rebootkor sem!).
 DS-KV8113-WME1: ez már majdnem tud DHCP-t, de ha lejár az IP cím érvényessége, akkor nem kér új IP-t, tehát amit bootkor kapott, azt fogja FIX IP-ként használni a következő rebootig.
 
- a villa sorozat Hik-connectje csak egy fiókkal képes működni! Illetve akár többel is, ha az az "apró megszorítás" nem zavar, hogy a többiek nem tudnak zára(ka)t nyitni, ugyanis nekik nem jelennek meg a lakatok... Ha a másodlagos felhasználó(k)nak van másik Hik-connect fiókja is, akkor ki-be lépegetéssel lehetne választani, hogy melyik rendszer(eke)t szeretné látni, de ez így elég retek megoldás, ezért aki Hik-connectel is szeretné használni, az inkább vegyen moduláris kültérit (ha adott az esővédett hely...) vagy nézzen szét más gyártók termékei között!

- a beltérik random hibáit (az extensionok telefonkönyve csak néhány beltéri nevét mutatta és kézzel sem lehetett újakat felvenni, ezért egymást nem tudták hívni; az indoorban felvett külső kamerák csak néhány beltériben jelentek meg; stb.) a Hikes szutykok által meghülyített PoE switch okozta, de a hogyanra nem sikerült rájönnöm (talán a switch MAC tábláját bizergálta szét?). Passz. Ugyanaz a PoE switch hónapok óta szépen működött 32 db UNV IP-kamerával...

- az élőnézethez Uniview ONVIF kamerákat nem tudtam a beltérikbe felvenni, de Hikvision prokollon a másik kültéri kaputelefon képét sikerült hozzáadni. Az extension kültérinek így már elérhető az élőképe, de lakat gomb nincs, ezért ezzel a megoldással sajnos az ajtót nem lehet nyitni.

- ha FW-t keresel, nézz szét az angol (UK) portálon is, mert oda sokkal előbb felkerülnek a javított firmwarek! Ugyan magyar nyelv az még/már sok angol FW-ben nincs, de ha valami olyan bugba futsz bele, ami miatt használhatatlan a rendszered, akkor nincs más választásod, mint az angol FW...

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#61 2021. Május 15. - 07:24:49
0
A hikvision a 2. generációs kültérikre 2020.10.21-én kiadott egy új firmwaret (V2.1.5 Build 200904), ami végre lehetővé teszi, hogy a kültérit önmagában (beltéri egység nélkül) is fel lehessen venni hik-connect fiókba, de sajnos ezt is elqrták, mert a készüléket csak egy fiókhoz lehet hozzárendelni és NEM LEHET MEGOSZTANI. Állítólag jött ígéret, hogy majd javítják, de persze 7 hónapja megint csak az ígéretig sikerült eljutniuk...   ::fire::

Valakinek van tapasztalata erről az "új" firmwareről? Érdemes rá frissíteni, vagy az 1 újdonság mellé a szokásos több új hiba is jár?  :)
előzmény: eXtra #57

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:IP kaputelefonok
#60 2021. Március 22. - 22:12:50
+1
mennyen a hik a zanyukájához... gyűlölöm ostobák pökhendiek kinai szarok

vett az egyik ügyfelem, - az hogy mi és hogy már mindegy de a régi szerelőjük tanácsára - egy hik kaputelefon szettet. Egy azaz 1 db dobozban az egész cucc.
Mi csak beüzemeltük (beléptető és kamera is került oda, így ezt is megoldjuk volt a jelszó :)  )
minden szépen a helyére is került, majd a táp kiadása után játszás picit a menüben.
Látszatra jó, sőt működik a kitekintő mód is a hang jelre még a mikrofon is beindul...
aztán a becsöngetéskor aszondi a kinaicsaj az ajtóban hogy féljed...
És semmi mód nem vehető rá, hogy mást mondjon.
Nosza Powerbizt helpdeszka, a lényeg: majd 3 órányi teamwieveres távnyomorgatás után, miközben és sem tudta nagyon mást csinálni, mert a laptopom is foglalt volt, meg a mechanikus részek az én dolgom volt, szóval rengeteg sikertelen programozás és próba után, majd 3 óra múlva végre megtörtént a - na nem a csoda - sikeres hívás, és aztán ez így is maradt.
Az én kérdésem meg az, hogy hogyan lehet, hogy egy szettben - tehát nem én válogattam össze legosystem - egy dobozból kiszedett, összapasszoló (elvben) egységek mért nem működnek alapból egymással ??? Még ha nem is tökéletesen, amit persze némi fw frissítés után vagy által finomíthatunk, hanem egyből?
És ha ezt valami amatőrebb nép veszi, az hogy oldaná meg? bevallom én is csak néztem erősen mit merre, mert egyedül ki nem találtam volna.
Na ha egy szaki aki napi szinten szaktanácsol, 3 órát szív ezzel, akkor aki nem annyira az mennyit?
Nekem ne csináljon már a hik szabadidős programot. Illett volna működnie az egybecsomagolt cuccnak.
szóval leginkább sose lássak ilyet


előzmény: eXtra #59

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#59 2021. Március 22. - 20:47:13
+1
"Hikvision 2. generációs kaputelefonokhoz érkezett javító csomag

Bizonyos Firmware verziók nem várt nehézségeket hoztak a kaputelefonok felprogramozásánál.
Erre a kellemetlen helyzetre nyújt gyors megoldást a gyártótól kapott Firmware csomag.
Azoknál az eszközöknél kell alkalmazni ezt a frissítést, ahol az alábbi hibák jelentkeztek:

1. IVMS-4200 kliens programban nem voltak elérhetők a megszokott menüpontok.
2. Fő és kiterjesztett eszközök között fellépő kapcsolódási hiba.

Eszköz típusok melyeket érint a fent említett probléma:
DS-KH6320 széria, DS-KH8530 széria, DS-KH8520 széria, V2.1.10_build200713
DS-KH9310 széria, DS-KH9510 széria, V2.1.8_build200714
DS-KD8003 széria, DS-KV6113(B) széria, DS-KV8X13(B) széria, V2.2.3_build200805
DS-KD3003 széria, DS-KD8103 széria DS-KD8023 széria, V2.2.2_build201021

Készült több beállítást segítő PDF anyag és a javításhoz szükséges Firmware is innen tölthető le."

Forrás: https://www.powerbizt.hu/hirek/hikvision-2-generacios-kaputelefonokhoz-erkezett-javito-csomag

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP kaputelefonok
#58 2020. Május 13. - 18:46:06
+1
Most látom, hogy a Hikvision kiadta a 2. generációs VILLA szériát. Kapott szabványos PoE-t, wifit és végre webről is konfigolható, de sajnos nem a legutóbbi 180 fokos halszem optikát rakták bele, hanem egy kisebb 129 fokost...



Valakinek esetleg van már tapasztalata?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!