Szerző Téma: Garázskapumra motort szerelnék  (Megtekintve 2536 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Garázskapumra motort szerelnék
#6 2019. Január 11. - 19:17:17
0
Idézet
Másrészről ha hívásban vagy és odaérsz a kapuhoz meg kell szakítani az aktuális hívásod hogy felhívd a kaput.

Szia,

A GC Pro mobilneten lóg, úgyhogy hívás közben is használható (akár a főképernyőre kirakott widgettel is)! ;)

Hogy picit fikázzam is a Gate Controll appot, az integrált RTSP kamera stream sok telefonon nem működik normálisan, de ígéret már van egy natív ablakos playerre, ami mellett használhatóak lesznek a kapuvezérlő gombok is (kérdés, hogy elkészül-e valaha)...

előzmény: art_moony #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Garázskapumra motort szerelnék
#5 2019. Január 11. - 19:00:23
0
Szerintem Te most direkt provokalod L.Pasztort  ;D

https://www.seasoft.hu/gsm/kapunyito/mobilgate-nano.php

előzmény: eXtra #2


Dehogy!  ;D Laci moduljai nagyon frankók és én is rengeteget telepítettem belőlük, de a kérdéses wifis cucc tudásához és árához a GC Pro áll közelebb (ill. tudásban bőven túlteljesíti), ezért azt ajánlottam.  8)
előzmény: vg #3

Nem elérhető art_moony

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Garázskapumra motort szerelnék
#4 2019. Január 11. - 16:43:06
0
Sziasztok,
ha még befér a fórum lehetőségeibe a gyártói vélemény az alábbi:

Először is pár alap tulajdonságot kiemelve az Internet alapú és WIFI kapcsolattal rendelkező kapunyitóról:

   
Vezérlési távolság: korlátlan
Kapu helyzetének jelzése: PUSH notification üzenetekben valós időben
Felhasználók száma: nincs korlátozva
Felhasználói aktivitás jelzése: nyitás/zárás, időbélyeggel, felhasználó nevével rögzítve
Kezelőre vetített költség: 0 Ft
Egyéb költség: 0 Ft
Éves teendők: nincs

A felhozott aggodalmak teljesen jogosak és gyakorlatiasak.

A 2.4GHz sáv telített lehet de amíg megy a WIFI-n a net elérés otthon addig a kapunyitó is menni fog.
Érdemes ellenőrízni (Wifi Analyzer App-al) és manuálisan átteni a csatornát oda ahol nincs forgalom.

A gyenge térerő oka a WIFI antenna alacsony magassága és polarizációja ezért ha az antenna függőlegesen áll és legalább 1m
magasan van akkor elég nagy távolságra képes, a háztartási WIFI nyílt terepen min. 100m (https://www.everythingrf.com/rf-calculators/free-space-path-loss-calculator), ami egy átlagos router adataival számítva (+20dBm adás és -60dBm vételi szint) A kapunyitó esetén a vételi szint -100dBm körüli így jobb routerekkel sokkal nagyobb az elérhető távolság (a link budget kb. 120dB ).
Falanként van 5-12dB veszteség ami jelentősen csökkenti a távolságot, ezért ha kell az ablakok szintjére érdemes vinni a router magasságát.

Ahogy írtad a GSM kapunyitóval évente foglalkozni kell (feltöltés vagy kártyacsere) amit nem mindenki tolerálhat.
Másrészről ha hívásban vagy és odaérsz a kapuhoz meg kell szakítani az aktuális hívásod hogy felhívd a kaput.

Úgy hallottam hogy több telekommunikációs cég országos WIFI lefedetséget tervez a városokban vagy már van is publikus hálózatuk, így ez is erőssíti a felhasználhatóságát,
mert nem mellesleg 2 WIFI hozzáférési pontra (AP) is tud a készülék kapcsolódni.


     
 


előzmény: eXtra #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Garázskapumra motort szerelnék
#3 2019. Január 11. - 15:23:56
0
Szerintem Te most direkt provokalod L.Pasztort  ;D

https://www.seasoft.hu/gsm/kapunyito/mobilgate-nano.php

előzmény: eXtra #2
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 11. - 15:29:59 írta vg »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Garázskapumra motort szerelnék
#2 2019. Január 10. - 22:27:25
0
Szia,

A wifis kapunyitókkal az a baj, hogy ha a kapunál gyenge a térerő, esetleg menetközben változnak a vételi viszonyok (telítődik a 2,4 GHz, terjeszkedik a mobil- vagy internetszolgáltató, stb.), vagy épp a helyi internetes szolgáltatód rohadt le, akkor a kapudat sem tudod használni.

A GSM kapunyitókba évente egy ezresért kell venni új SIM-kártyát (vagy feltölteni, de úgy drágább), viszont cserébe sokkal megbízhatóbb és sokoldalúbb megoldás. Ha van telekomos GSM térerő (náluk online rendelve csak 990 Ft a SIM és adnak hozzá mobilnetet is), a TELL Gate Control PRO 20 az egyik legjobb választás (hasonló tudású eszközt más nem is igen gyárt). Ez így olcsóbb, mint a +3 db BiSecure távirányító és sokkal többet is tud, ezért szerintem pénzkidobás mindenkinek BS távirányítót venni...
előzmény: konczi #1

Nem elérhető konczi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Garázskapumra motort szerelnék
#1 2019. Január 10. - 15:41:51
0
Sziasztok!
 
Hörmann garázskapum van, melyhez motor beszerelését tervezem. Supramatic E-t ajánlották a szakik. Úgy látom, hogy csak egy távirányítót adnak hozzá (bisecur 5 gombos). Ahhoz, hogy négyen tudjuk kezelni a garázskaput 4 db-ot kell vennem belőle? Kb. 16.000 Ft darabja. Megoldás lehet külön kapunyitó hozzáadása? Pl. wifis kapunyitó? https://shop.dupol.eu/product/wifi-kapunyito/

A szerelő úgy gondolom csak a Hömann-t ismeri, ha más motor is kompatibilis a garázskapummal arra is nyitott vagyok.

Tudna valaki segíteni?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!