Szerző Téma: Eszközök keresése, eszmecsere.  (Megtekintve 53233 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#13 2014. Március 18. - 17:56:28
0
hmmm,ezen agyalok,szétnézek ez ügyben,ezt nem tudtam,köszi az infót ;D
előzmény: handras #12

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#12 2014. Március 18. - 17:51:16
0
Régen a DSC-nek létezett egy fali tablója amit előröl leginkább egy orvosi röntgenfilm nézőhöz lehetett hasonlítani. Ide lehetett az alaprajzot kasírozni, hátul meg négyzetrácsos volt ahol minden "kocka" egy LED foglalat volt. Így a megfelelő helyekre lehetett egy-egy LED-et bedugni amiket PGM kimenetekkel lehetett  meghajtani.

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#11 2014. Március 18. - 17:35:04
0
na ez bajom nekem is,hogy semmit nem találok én sem akárhogyan kutakodok,és lehet csak az a megoldás hogy pc alapon,egy külön progival...
előzmény: bivalyos #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#10 2014. Március 18. - 17:29:09
0
A "valahogy" nem müxik, ha nem hozzávaló- és nem pont arravaló, nem tudsz csatolni hozzá.
Azért nem, mert egyetlen kp. sem ad ki a buszon semmiféle infót a rendszer állapotáról.
Mert ha kiadna ... igen csak könnyű lenne bemenni bárhova !

Persze így sem olyan nehéz ...  :)
előzmény: bivalyos #9

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#9 2014. Március 18. - 17:06:17
0
ez nem rossz elgondolás,én valami olyasmi irányba gondolkoztam,hogy lenne egy normál kezelő,X központtal és ehhez valami másodkijelző félét kellene valahogyan csatolni,ami csak aktuális állapotot jelez azon kezelni nem lehetne semmit kezelni,ez egyszerübnek hangzik,talán de ezt felépíteni nem tudom hogyan is lehetne kivitelezni.
előzmény: SLC #6

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#8 2014. Március 18. - 16:47:56
0
igen,bocsánat,azt hittem hogy tudsz valamit csak nem konkrétan,félre értettem,én kutakodtam de csak addig jutottam,hogy paradox 5" verzióig,nem találtam még ilyen megoldást,főleg a nagy kijelző aggaszt,ez új nekem is nagyon .
előzmény: bivalyos #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#7 2014. Március 18. - 16:28:44
0
Szerintem csak PC-s alapon oldható meg rentábilisen.

Érzékelők mellett univerzális POE-s ethernet modulok, melyek LAN-on keresztül folytonosan lekérdezhetők.
És akár érintőképernyő is fel lehet fűzve. Lényeg az, h csak az is egy ki-adatbeviteli eszköz lenne.
Az AGY, azaz a központ egy jobb ipari PC ... ahogy ez ipari környezetben sok irányítástechnikai esetben már rég megoldott kérdés.
Utána itt is már csak jól megírt szoft kérdése az egész ... feltéve ha olyan irja (mert ez Mo-on ez nem általános) aki tudja is mi az a partició, meg mi a különbség az azonnali, késleltetett és 24 órás zónák közt ...

És ami nagy előny, h visszafelé is működhet a dolog. Be lehet avatkozni akár minden érzékelő mellett, pl. bármibe, így pl. nem csak kamera de pl. infra is mozgatható (kis-állat, etc), de innentől ez már agymenés ...   
előzmény: SLC #4

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#6 2014. Március 18. - 16:27:22
0
írtam, hogy "valószínű"

Most kutakodok, mert érdekes felvetés.
Azért a 15" kezelőben elég nagy felület. Inkább épületfelügyeletben valósulna meg és az irányítaná a riasztó rendszert, de akkor az mekkora biztonsági kockázat.

5"-ban paradoxnál 192 zóna a max
előzmény: bivalyos #5

Nem elérhető bivalyos

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#5 2014. Március 18. - 15:52:38
0
pl,? Konkrétat tudnál mondani?
előzmény: SLC #4

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Eszközök keresése, eszmecsere.
#4 2014. Március 18. - 15:50:40
0
Valószínű, hogy PC-s alapon megoldható egy ilyen fajta felügyelet mindentípusnál.

előzmény: bivalyos #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!