Szerző Téma: 728 kezelőt keresek  (Megtekintve 4067 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:728 kezelőt keresek
#19 2014. Január 09. - 16:28:06
+1
hát én gariba mindent ingyen viszek javítóba de nem ez a módszer
a másik topicban a dvr miatti síráshoz már megírtam a Powerről a véleményem, az még akkor ide tartozik, hogy ha elromlik valami  az ügyfélnél, ami onnan van, akkor szállítóra elhoz, kimene ügyfél, csere, vissza a Power - nem egy ügy mert oda egy héten ugye van hogy 3-4 szer is bees az ember, aztán ha megjavul majd ők továbbadják.
Ha mégis nem volt javítható garban, akkor javítás kifizet és akkor megy vissza az ügyfélnek, és akkor ő is fizet.
Ahol meg -pl Pyronix cumó ahol 5 év a garancia - hosszabb a garancia idő mint amit én vállalok, akkor úgy működik, hogy a kiszállás és a javítás költségét fizeti az ügyfél, de a terméket ingyen kapja mert az még garis.

Ide jön még szervesen az a rész, hogy az Agóra group-tól anno vettem ilyen szép vékony ablakkeret infrasorompókat.
Egyszer elromlott az egyik 150cm-es és persze mikor ha nem karácsony előtt 1 héttel.
Beszéltem velük a szervízes ember mondja vigyem be. Mondom esetleg előre egy cseredarab? á azt nem majd ők megvizsgálják, hogy egyáltalán garos-e vagyhogy mitől romlott el.
Jó mondom, de ugye karácsonyi bezárásig visszakapom? Pont itt törtek be anno így az ügyfél kicsit zaklatott volt emiatt is hogy nincs ott az infra napokig.
Ó persze mindent megígértek, aztán mikor nyitottak a BUÉK-ban január x-én telefonálok, még meg se nézték, így kb január közepén kaptam vissza, azzal hogy hát kicsi beázás nyom volt rajta de most még megcsinálták garba... Mivaaaa??? Kültéri !! infrasorompó...
Na szóval soha többé nem vettem náluk azóta se semmit, ennyi pont elég volt, meg hogy közben lett a Powerben ilyen csak Interstellar gyártmány, ami ráadásul jobb is nem gagyi olasz.
Ja és akkor agitáltak az Agóránál 1000-el hogy vegyek tőlük Inim központokat meg érzékelőket.. ja..  8)

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:728 kezelőt keresek
#18 2014. Január 09. - 15:04:58
0
Egyetértek , hasonló az álláspontom .
előzmény: SLC #17

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:728 kezelőt keresek
#17 2014. Január 09. - 11:53:12
0
Helyszíni garancia... vagy
Szervíz garancia...
Stb. máshol sem ingyenes csak a termék cseréje/javítása, a kapcsolódó költségek a felhasználót terhelik
Régi ügyfélnélbenyelhető.
Új ügyfélnél alku tárgya.
Ja ha 5eFt-t szereltél anno akkor persze nem gazdaságos garanciában kijárni, ezért is szoktuk sokan tisztességesen elkérni a meló árát, hogy beleférjen, ha vissza kell menni.

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:728 kezelőt keresek
#16 2014. Január 09. - 10:54:46
0
Én az árajánlatban és a megrendelőn minden esetben feltüntetem, hogy a garanciális ügyintézés költsége, minden esetben a megrendelőt terheli.
Persze régi ügyfélnél, akiről már lehúztam némi profitot, mérlegelni kell, mert lehet ezzel is jó pontot szerezni.


előzmény: jachner #15

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:728 kezelőt keresek
#15 2014. Január 09. - 10:18:55
0
Sziasztok,
A témáról jutott eszembe, hogy megkérdezem, bár nem ide vágó téma: ti garanciális javításhoz számoltok fel kiszállási díjat? Ügyfélnél a dvr megadta magát. 1+1 év garos volt a dvr. 1 év már letelt, de van még 1 év gyári jótállás, így az eszközt lehet visszaküldeni a gyártónak. Ti mit szoktatok ilyen esetben csinálni? Most mehetek ügyfélhez a rögzítőért, majd vissza az üzletbe, onnan elküldik a gyártónak, majd ha visszajött az üzletbe értemenni és vissza az ügyfélhez. Lehet ezért valamit felszámolni? Végül is a garancia a termékre van, nem az ügyintézésre. nem?
előzmény: papppapa #14

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:728 kezelőt keresek
#14 2014. Január 08. - 22:15:08
0
Igen amennyiben még létezik a cég és nem szünt meg vagy alakut át esetleg felszámolták stb.
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:728 kezelőt keresek
#13 2014. Január 08. - 22:11:13
0
pedig ez a szopás mindenkinek áll
sajnos
de hozzáteszem a telepítőt nemigen lehet ezzel megfogni, mert a termékért nem te felelsz hanem az importőr vagy a magyar gyártó.
Ha téged perbe fog valaki, akkor te szépen behívod magad alá a forgalmazót az meg a gyártót szóval kb 20-25 évig nem kell aggódni, addigra meg már nem is az a rendszer lesz az akkor tán már nem is élő ügyfélnél :)
előzmény: papppapa #12

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:728 kezelőt keresek
#12 2014. Január 08. - 21:08:36
0
Bocsi de ez a forgalmazó de főleg a mi /telepítők/ egyéni szocproblémája mert a megrendelő velünk áll jogviszonyban .Nagy ívben lesz@rja a termék gyártóját , mert amennyiben gondja van nekem kell megoldani nekem kell megvívni a forgalmazóval .Azért kiváncsi lennék ha egy kukacosabb ügyfél előrángatná ezt a jogszabályi helyet ha még aktuális egyáltalán és erre hivatkozva kezdeményezné a rendszer visszavásárlását .
Ez egy többszázezres vagy pár millás IP kamerendszernél mutatna jól főleg ha megpattant a forgalmazó is .
előzmény: Lacy #9

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:728 kezelőt keresek
#11 2014. Január 08. - 20:57:36
0
Őőő! BOCS! :D
előzmény: mountainman #10

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:728 kezelőt keresek
#10 2014. Január 08. - 20:56:04
0
No comment!
előzmény: Lacy #9

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!