Szerző Téma: Satel DB9FC (TTL) adatkábel  (Megtekintve 24427 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#40 2023. Június 19. - 19:52:40
0
A panelen a csatlakozó mellé van szitázva a TTL felirat :o ;D
előzmény: padisah #38

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#39 2023. Június 18. - 21:12:18
0
#37  8)
előzmény: padisah #38

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#38 2023. Június 18. - 20:05:05
0
Régi téma, de felélesztem. SAtel Versa 10-hez TTL szintű, vagy sima RS232 kábel kell? Tudom, az RTS CTS jeleket át kell vinni, nem elég a TX-RX.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#37 2019. Május 10. - 10:49:53
+1
Vedd meg, mert nem sima rx/tx kábel és házilag nem barkácsolható! Az összes Satel eszközhöz (TTL+RS232 is!) használható kábel telepítői ára (* 2023-ban) 9142 Ft+fa...
előzmény: tunner #36

Nem elérhető tunner

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#36 2019. Május 09. - 21:22:53
0
Sziasztok.

Versa RJ csatlakozó lábkiosztását meg tudja osztani velem valaki?

Üdvözlettel: Tunner Péter

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#35 2017. Február 05. - 07:24:28
+4
Ha a forumon itt a népeknek gyakran kellenek itt ilyen kabelek, es ha baj van a beszerzessel, akkor ha egyszer valaki osszeirja mennyi ilyen es mennyi olyan (3v3 os 5v0) kell, akkor (csak egyszer es csak egyben) legyartjuk alkatresz aron + 1uveg Bock Ermitage nekem .... :)
előzmény: eXtra #34

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#34 2017. Február 04. - 23:11:08
+1
Jól tudod, neked az a kábel nem jó, mert az Integra nem TTL jelszintű!

Ha nagyon elszánt vagy és barkácsolni akarsz, akkor EBBEN a hozzászólásban megtalálod az összes fotót, amikből visszafejtheted a kábel működését. Jó szórakozást hozzá! :)
előzmény: DigiService #33

Nem elérhető DigiService

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#33 2017. Február 04. - 18:23:45
0
Köszi, de nekem igazából Versa10 kp-hoz kellene kábel, ami, ha jól tudom, max232-vel szerelt cucc.
Ez még nem is lenne gond, de nem ismerem az RJ25 csati bekötését.
Ha erről lenne némi infó, az nagyon megköszönném...


előzmény: vg #32

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113

Nem elérhető DigiService

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#31 2017. Február 03. - 20:15:43
0
Kollégák!

Valaki meg tudna dobni ezzel a rajzzal? Vagy legalább a RJ25 bekötéssel?

Előre is köszönöm!


előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#30 2014. Március 07. - 22:39:39
0
A régi satelhez írták, már amennyire online fordító érti a polland nyelvet :-)
Nagy a hasonlóság a két panelon, csak a tiédben már egy tokban van a két táp dióda.

Bár a mai paneloknak is 3 drót kell csak vagy nem? Illetve "bizonyos" paneloknak.
előzmény: eXtra #29

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#29 2014. Március 07. - 20:38:29
0
Ezt a képet én is láttam valamelyik lengyel oldalon (amúgy ha jól rémlik, nem Satel kábel, hanem talán ROPAM), de 3 dróttal max. a régi cuccokhoz lehet jó.
előzmény: SLC #27

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#28 2014. Március 07. - 13:24:19
0
Az ST-232-es tok két pár adó-vevővel rendelkezik, ami összesen 8 lábat jelent.
A kép alapján a tok kitakarja, h melyik párra mennek rá a T1,R1,T2,R2 párosokból, vagyis melyik 4 lábat használják a 8-ból. A szabadon maradt bemeneteket pedig célszerű felhúzni tápra részben zavarvédelem ellen, részben így a tok kevesebbet fogyaszt.
Valszeg ez müxik itt is.
előzmény: SLC #27

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#27 2014. Március 07. - 13:01:25
0
Úgy látom, hogy a régi panelon is  és az újon is DTR és RTS től 1-1 dióda megy a stab IC-r
A kimenő RX/TX és + közötti 470k-t nem értem.



előzmény: eXtra #17

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#26 2014. Március 05. - 14:39:15
0
Az RS-232 optikailag izolált verziója egy másik tészta. Ott úgy szoktuk, h az RS-232 visszajön 8 vezetékes TTL szintre, ott kap 8 db opto-csatolót, és a 8 vezeték megy vissza RS-232 szintre. A "külső" (riasztó) oldalra áramkörileg mindig kell hozzá 3.3V v 5V-os külső tápfesz, ami lehet nagyobb is, pl. 12V a központról, stb. de belül visszavesszük a kellő szintre. A "belső" azaz pl. laptop felőli oldalról is kell táp, de az megoldható egy USB aljzatról is. Ezekre azért van szükség, mert egy RS-232 csatiból sem vehető ki annyi delej, amennyi meghajtja az optocsatolókat.
előzmény: eXtra #23


A MOXA izolátora pont így műxik, ahogy leírtad. A dupla táp költséges, viszont valóban ez tűnik a legkorrektebb megoldásnak. Erre a célra 125$-t nem költenék, de a 44$-os verzió már elgondolkodtató... :)
előzmény: L. Pásztor #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#25 2014. Március 05. - 14:23:56
0
Köszi Laci! Így már kezd oszlani a köd! :) Az FT-232 chip eddig kimaradt az életemből, de most már azt is tudom, hogy van élet a MAX232-n (és klónjain) túl.  ::halas::
előzmény: L. Pásztor #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#24 2014. Március 05. - 13:25:36
+1
Akkor sorjában:

FT-232  chip teljes RS-232 szélességgel rendelkezik, mind a 8 vezetéke meg is van nékie ...  Így ebből lehet elvileg szép átalakítót csinálni ... de az sosem lesz alkalmas nagy mennyiségű adatok továbbítására, viszont pár kB letöltése nem gond neki. Mi százával használjuk, szinte az össze GSM eszközünk ezen keresztül programozható. Arra jó, de aki folyamatos kapcsolatot akar vele, az nagyon mexívja ...  Aztán nem árt neki külső tápot is adni, így jó lehet 3.0V, 3.3V  és 5.0V-os riasztóközpontokhoz is.  És sosem lesz galvanikusan leválasztott - ezt nem elfelejteni, mert igenis, ki lehet nyírni rajta keresztül egy laptop USB portját !!!

Az RS-232 optikailag izolált verziója egy másik tészta. Ott úgy szoktuk, h az RS-232 visszajön 8 vezetékes TTL szintre, ott kap 8 db opto-csatolót, és a 8 vezeték megy vissza RS-232 szintre. A "külső" (riasztó) oldalra áramkörileg mindig kell hozzá 3.3V v 5V-os külső tápfesz, ami lehet nagyobb is, pl. 12V a központról, stb. de belül visszavesszük a kellő szintre. A "belső" azaz pl. laptop felőli oldalról is kell táp, de az megoldható egy USB aljzatról is. Ezekre azért van szükség, mert egy RS-232 csatiból sem vehető ki annyi delej, amennyi meghajtja az optocsatolókat.

Ez így atom-biztos, kb. 2500V-ig garantáltan nem megy tönkre. De tudjuk szűrni is ha kell, akkor meg mindent kibír.  Kb. 5x10 cm-es panelen elfér az egész. Valamikor készültek ilyenek nálunk ipari PLC-khez ... de az elmúlt 10 évben már GSM megy melléjük ... oda meg nem kell.

A PL23xx  Prolific egy hangyányival stabilabb, de elég nehezen beszerezhető tok (IC). Ide szerntem nem kell erőltetni.

Az ebay esetében soxor nem az a gond, h nem tudják mi az, hanem nagyon is tudják, h pl. csak egy felmatricázott, üres tokot árulnak ... dehát pár 10 USD-s átvágásért  az emberek általában csak magukban szoktak anyázni ...

Yesss, az olcsóbb eszközök csak a Tx-Rx-et izolálják, a RI nincs is kivezetve, a CTS-RTS és DSR-DTR pedig belül összeköthető, így sok helyen 2 szál madzagról, azaz csak Tx-Rx-ről megy a buli.

A www.konverter.hu-n sok hasznos ki kütyü van, nem is rossz árban, de az utólagos szívások elkerülése érdekében alaposan ki kell kérdezni őket, h pontosan mit is csinálnak a dobozaik ...

Aztán Extrának: az általad adott isolált RS-232-es linkre vonatkozóan, ha az mind a 8 vezetéket átteszi, akkor azért a 44USD nagyon jó ár. Itt lehetetlen lenne 44USD-ből pl. egy 100db-os szériát legyártani ! Ha viszont csak Tx-Rx isolált (nem olvastam végig) akkor meg sok érte ...





 
előzmény: eXtra #23

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#23 2014. Március 05. - 12:02:47
0
Ha ebayról rendeltek, nézzétek meg nagyon mit vesztek, mert a kici távolkeletieknek általában fingjuk nincs róla, hogy mit árulnak! :D Pl. ez is keveri a szezont a fazonnal és FTDI-nek hirdeti az ócó Prolific chipes kábelét. Ha esetleg reklamálnál, hogy ez nem is FTDI, akkor mondhatja, hogy az is benne vót a termék nevében, hogy PL2303, mert -az ügyes megtévesztés kedvéért vagy egyszerűen a sötétsége miatt- még azt is beleírta... 8) 

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#22 2014. Március 05. - 11:19:48
+1
Hazai cég, egy telefont/e-mailt megér. Én egyébként úgy tudom, hogy a FTDI chip egyetlenként teljes RS232 emulációt biztosít.
előzmény: eXtra #26

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#21 2014. Március 05. - 11:02:49
0
Köszi, ismerem őket és nézegettem is a termékeiket (eb@yen ;) ) , de számomra egyelőre nem derült ki, hogy ezek támogatják-e az RTS/CTS-t. Illetve gyanítom, hogy az olcsóbb eszközök csak az RX/TX-et izolálják...
előzmény: padisah #25

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#20 2014. Március 05. - 08:43:20
0
Itt nézz széjjel!

www.konverter.hu 

(Nincs náluk érdekeltségem, csak én itt vettem az USB-RS232 átalakítómat, ami FTDI chipes, az átalakító minőségére legendásan kényes DSC központokat is simán kezeli.) Van nekik RS232, van 5 V-os, mintha beletennéd a MAX232-t, és van izolált is.


előzmény: eXtra #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#19 2014. Március 04. - 22:42:07
0
Laci! Van ötleted, hogy lehet egy ilyen izolátort legolcsóbban megúszni? Industrial RS232 8-Wire Isolator

Anno sikerült elfüstölnöm egy laptop soros portját a panel rossz csatlakozójára dugott RS232 kábellel, amit még véletlenül sem szeretnék megismételni az i5-ös ProBookkal...  ::csodalkozik::
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#18 2014. Március 04. - 21:30:03
0
Köszönjük az infót!

előzmény: eXtra #22

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#17 2014. Március 04. - 18:54:16
0
A fotókat telefonnal csináltam, de azért remélem látszik, hogy a kis mocsok a DTR és RTS vonalakat is használja!  8)  Az RJ toldóban szerencsére semmi csavar nincs és egyenesben vannak benne az átkötések.

Ha lesz rá időm, leselejtezem a kissé már megtépázott őskori kábeleimet, aztán az egységesítés jegyében megcsinálom ehhez a szükséges kábelfejeket (Paradox, stb)... ;)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#16 2014. Március 04. - 15:04:46
0
Jó poén, hogy a google rs232 címszóra mobiltelefonon ezt mutatja a wikipedia cikk előnézetéből: "Az RS-232 a távközlésben alkalmazott adatátviteli szabvány (Recommended Standard 232) laikusok számára..." :D

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#15 2014. Március 04. - 09:38:46
0
Elképzelhető.
Nem nyüstöltem még kábellel Satelt  ;D

De azért jó itt ez a fórum, hogy megfejtsük a lengyel testvérek technikáit  ;)
előzmény: eXtra #18

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#13 2014. Március 03. - 22:55:16
0
Ha ez alapján megcsinálod a Versa kábelét ("Rysunek 1."), akkor nagyon ügyi vagy!  8) Sajnos ahhoz nem csak RX/TX kell, mert azt én is próbáltam, de úgy nem ment. :( Kicsit meg van kavarva, mert az RJ csatiból 6 vezeték érkezik a nyákra, amiből 5 megy tovább a 9-es sub D-re...
előzmény: SLC #12

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#12 2014. Március 03. - 11:39:09
0
Az maradhat.
De ha 1uF-os (ha már mind az lesz), akkor az sem lesz gond.
előzmény: Szilco #16

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#11 2014. Március 03. - 10:00:13
0
A C3-as kondi maradjon 100nF-os, vagy az is csere 1uF-ra?
Az is közel van a MAX232-hez.

előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#10 2014. Március 03. - 09:52:52
0
Nem én rajzoltam, "loptam"  ;D
De örülök neki, hogy egy szaki helyreteszi  ;)
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#9 2014. Március 03. - 09:42:06
0
Tipikus iskolai kapcsolási rajz ... ha már valaki pákát fog a kezébe, érdemes feljavítani:

A rajzon a MAX232 melletti 4 db 100nF-os kondi helyett tegyetek be 4 db 1uF-os kondit.
Ettől a negatív szintek sokkal magasabbak (pontosabban alacsonyabbak), így a kommunikáció is  stabilabb, zavarmentesebb lesz. A C1-es kondi helyére pedig 10uF-ot.  Ettől meg a tápfesz lesz stabilabb.

Már csak azért is, mert ugyan az eredeti MAX232 igen jó IC, de a boltokban kapható sok utángyártott TS (Taiwan Semiconductor), ST (SGS-Thomson), TC, LM, etc. tokok jóval olcsóbbak (ezért tartják azokat) és már messze nem annyira jók ...

Aztán az 1N4148-as diódákat is érdemesebb BAS-80 vagy BAS-85-ös Shottky diódákra cseréni, mert kb. 0.4V-tal magasabb feszültséget adnak az 5V-os stab-nak ... (A normál diódák 0.7V-ja helyett ezeken csak kb. 0.3V esik)

Érdemes a cserélni, és csak pár Ft-tal kerül többe.

előzmény: SLC #12
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 03. - 09:48:05 írta L. Pásztor »

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#8 2014. Március 03. - 08:22:28
+2
Egy szakemberes letöltő kábeles topik?
Pár darabhoz van leírásom a belvilágról.
Egymást segíteni, ha nem konkurensként tekintünk egymásra  ;D

előzmény: SLC #12

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#7 2014. Március 03. - 08:20:36
0
Elvileg, ha még nem késtem el.




előzmény: eXtra #8

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#6 2014. Február 28. - 21:41:12
0
Bocsánat én csak a központokban gondolkoztam (de abból is kihagytam az 5-öst,mondjuk kezelőről gyorsabb mint mire feláll a windows) A FELSOROLÁSOD TERMÉSZETESEN TÖKÉLETES. Mégegyszer bocs.
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#5 2014. Február 28. - 19:32:59
0
DB9FC/RJ-KPL: kábel RJ vagy PIN-3 csatlakozóval ellátott RS-232 TTL porttal rendelkező eszközök számítógéphez csatlakoztatására, 4 m hossz (CA-5, CA-6, RX-2K,RX-4K, RXH-1K, RXH-2K, RXH-4K, RE-4K, ACCO-KP, ACCO-KP-PS,ACCO-KPWG, ACCO-KPWG-PS, ACTIVA, GPRS-T1, GPRS-T2, MICRA,VERSA)

Most már csak azt kéne tudnunk, hogy a gyártó weboldala téved vagy te...  ;)
előzmény: Nagy P #9

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#4 2014. Február 28. - 19:25:21
0
Helyesbítenék csak a Satel 6-os hoz és a Versákhoz jó.


előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#3 2014. Február 28. - 16:12:51
+1
Igen, ez mindegyik 5V-os Satel soros porthoz jó (CA10, CA64 és Integra kivételével kb. mindenhez). Az Integra kábelét pillanatok alatt össze lehet dobni, mert nincs benne elektronika és van hozzá bekötési ábra, de sajna a TTL-est méricskélni kéne, mert egyelőre nincs hozzá infó. Jövő héten majd lefotózom...  ;)
előzmény: padisah #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#2 2014. Február 28. - 15:16:38
0
Ez a programozó kábel azonos a kisebb Satelek programozó kábelével? Ha jól sejtem, az RS232 konverter (5V) után csak a lábbekötése érdekes. Nme lenne hajlandóságod visszarajzolni? Igaz, hogy már megvetted, pénzedbe került, miért kapja meg más potyán, de azért hátha mégis?
 


előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#1 2014. Február 28. - 10:34:48
0
Valaki próbált már LED-es kezelőről, DB9FC/RJ-KPL kábel nélkül Versat programozni? :)

LCD-ről eddig gyerekjáték volt és szinte leírás sem kellett hozzá, ezért álmomban sem gondoltam volna, hogy LED-es billentyűzettel szinte lehetetlen lesz felprogramozni...  :o  Kínomban tegnap vonalszimulátorral 3 modemet is rápróbáltam, de egyikkel sem sikerült kapcsolódásra bírnom. A programozó kábelt pedig tök egyszerű lenne összerakni a meglévő MAX232-es adapteremhez, de mivel rajzot sehol nem találtam, kísérletezni pedig nem akartam, így végül megrendeltem a gyári kábelt.

Tanulság: LED-es Versa mellé programozó kábelt is
szerezzél be, mert különben nehéz szülés lesz! ::csodalkozik::

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!