Szerző Téma: Satel DB9FC (TTL) adatkábel  (Megtekintve 24442 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#10 2014. Március 03. - 09:52:52
0
Nem én rajzoltam, "loptam"  ;D
De örülök neki, hogy egy szaki helyreteszi  ;)
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#9 2014. Március 03. - 09:42:06
0
Tipikus iskolai kapcsolási rajz ... ha már valaki pákát fog a kezébe, érdemes feljavítani:

A rajzon a MAX232 melletti 4 db 100nF-os kondi helyett tegyetek be 4 db 1uF-os kondit.
Ettől a negatív szintek sokkal magasabbak (pontosabban alacsonyabbak), így a kommunikáció is  stabilabb, zavarmentesebb lesz. A C1-es kondi helyére pedig 10uF-ot.  Ettől meg a tápfesz lesz stabilabb.

Már csak azért is, mert ugyan az eredeti MAX232 igen jó IC, de a boltokban kapható sok utángyártott TS (Taiwan Semiconductor), ST (SGS-Thomson), TC, LM, etc. tokok jóval olcsóbbak (ezért tartják azokat) és már messze nem annyira jók ...

Aztán az 1N4148-as diódákat is érdemesebb BAS-80 vagy BAS-85-ös Shottky diódákra cseréni, mert kb. 0.4V-tal magasabb feszültséget adnak az 5V-os stab-nak ... (A normál diódák 0.7V-ja helyett ezeken csak kb. 0.3V esik)

Érdemes a cserélni, és csak pár Ft-tal kerül többe.

előzmény: SLC #12
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 03. - 09:48:05 írta L. Pásztor »

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#8 2014. Március 03. - 08:22:28
+2
Egy szakemberes letöltő kábeles topik?
Pár darabhoz van leírásom a belvilágról.
Egymást segíteni, ha nem konkurensként tekintünk egymásra  ;D

előzmény: SLC #12

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#7 2014. Március 03. - 08:20:36
0
Elvileg, ha még nem késtem el.




előzmény: eXtra #8

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#6 2014. Február 28. - 21:41:12
0
Bocsánat én csak a központokban gondolkoztam (de abból is kihagytam az 5-öst,mondjuk kezelőről gyorsabb mint mire feláll a windows) A FELSOROLÁSOD TERMÉSZETESEN TÖKÉLETES. Mégegyszer bocs.
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#5 2014. Február 28. - 19:32:59
0
DB9FC/RJ-KPL: kábel RJ vagy PIN-3 csatlakozóval ellátott RS-232 TTL porttal rendelkező eszközök számítógéphez csatlakoztatására, 4 m hossz (CA-5, CA-6, RX-2K,RX-4K, RXH-1K, RXH-2K, RXH-4K, RE-4K, ACCO-KP, ACCO-KP-PS,ACCO-KPWG, ACCO-KPWG-PS, ACTIVA, GPRS-T1, GPRS-T2, MICRA,VERSA)

Most már csak azt kéne tudnunk, hogy a gyártó weboldala téved vagy te...  ;)
előzmény: Nagy P #9

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#4 2014. Február 28. - 19:25:21
0
Helyesbítenék csak a Satel 6-os hoz és a Versákhoz jó.


előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#3 2014. Február 28. - 16:12:51
+1
Igen, ez mindegyik 5V-os Satel soros porthoz jó (CA10, CA64 és Integra kivételével kb. mindenhez). Az Integra kábelét pillanatok alatt össze lehet dobni, mert nincs benne elektronika és van hozzá bekötési ábra, de sajna a TTL-est méricskélni kéne, mert egyelőre nincs hozzá infó. Jövő héten majd lefotózom...  ;)
előzmény: padisah #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#2 2014. Február 28. - 15:16:38
0
Ez a programozó kábel azonos a kisebb Satelek programozó kábelével? Ha jól sejtem, az RS232 konverter (5V) után csak a lábbekötése érdekes. Nme lenne hajlandóságod visszarajzolni? Igaz, hogy már megvetted, pénzedbe került, miért kapja meg más potyán, de azért hátha mégis?
 


előzmény: eXtra #6

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Satel DB9FC (TTL) adatkábel
#1 2014. Február 28. - 10:34:48
0
Valaki próbált már LED-es kezelőről, DB9FC/RJ-KPL kábel nélkül Versat programozni? :)

LCD-ről eddig gyerekjáték volt és szinte leírás sem kellett hozzá, ezért álmomban sem gondoltam volna, hogy LED-es billentyűzettel szinte lehetetlen lesz felprogramozni...  :o  Kínomban tegnap vonalszimulátorral 3 modemet is rápróbáltam, de egyikkel sem sikerült kapcsolódásra bírnom. A programozó kábelt pedig tök egyszerű lenne összerakni a meglévő MAX232-es adapteremhez, de mivel rajzot sehol nem találtam, kísérletezni pedig nem akartam, így végül megrendeltem a gyári kábelt.

Tanulság: LED-es Versa mellé programozó kábelt is
szerezzél be, mert különben nehéz szülés lesz! ::csodalkozik::

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!