Szerző Téma: Futura időzítés  (Megtekintve 10636 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#13 2018. December 28. - 20:30:50
+1
A Futura eseteben 1-9s (8021-8029) kozott beallithato a zarnyitasi ido. Ez nem eleg az ugyfelnek? Azert az nem keves, megha mozgaskorlatozott se  :o
előzmény: mormogipapa #10

Amit említesz az a beltériről történő nyitás ideje. Végül impulzus zárral oldottam meg ha lesz időm összerakom az időzítőt és megosztom veletek. Ja és az ünnepek után hívom a Dialcompot és megkérdem miért nem akarják hogy impulzus zárral működjön

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Futura időzítés
#12 2018. December 28. - 18:43:39
0
A Futura eseteben 1-9s (8021-8029) kozott beallithato a zarnyitasi ido. Ez nem eleg az ugyfelnek? Azert az nem keves, megha mozgaskorlatozott se  :o
előzmény: mormogipapa #10

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Futura időzítés
#11 2018. December 27. - 23:10:22
0
Akkor nem értem, hogy mi a probléma?
Mondjuk nem lenne baj, ha az időzítő relé dupla morzés lenne, de egy plusz relét biztosan meg tudsz hajtani az időzítő panel reléjével párhuzamosan.
Tápláld meg az időzítőt a plusz tápról! A két relé NO/NC érintkezőivel szakíts meg a kaputelefonról jövő zárvezérlést és az egyikkel rá tudod adni a zárra a pluszt, a másikkal a mínuszt az időzítés ideje alatt.
előzmény: mormogipapa #10

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#10 2018. December 27. - 22:39:10
0
Nincs jelen amikor nyitás van akkor kapcsolja rá a feszt. Igen van fent plusz táp
előzmény: kero #9

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Futura időzítés
#9 2018. December 27. - 22:31:36
0
Az impulzusos zárakkal az a legnagyobb probléma, hogy ha nem csak tényleg épp egy rövid impulzusnyi a vezérlő jel, és még húzza a zárat amikor a kaput kinyitják, akkor visszacsukás után nyitva marad a zárbetét. Sok helyen szívtam már én is ezzel. Nem lehet elvárni az ügyféltől, hogy minden egyes kapunyitás után nyissa ki újra és csukja vissza a kapuszárnyat.  A legtöbb zárvezérlőnél nem lehet 1mp alá állítani a zárnyitási időt, és ha a kaputelefon kültérije nincs esetleg kicsit messzebb a kaputól, akkor jó esély van rá, hogy a zár még húz, amikor a kapuszárnyat kinyitja a beengedett személy. Az időzítős megoldással meg az a gond, hogy a kaputelefon kültérijén alapesetben nem biztos, hogy jelen van a 12V (nem ismerem a Futurát ebből a szempontból) tehát az időzítő modulhoz (és az általa végzett zárnyitáshoz) külön tápfesz szükséges.
Kérdés, hogy adott esetben ez jelen van-e?

előzmény: mormogipapa #8

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#8 2018. December 27. - 22:08:45
0
Hi! Nem pontosa értem a problémát, de gondolom az ügyfeled lasabban mozog.
Miért nem teszel fel impulzussql működő memóriás zárat, ami egy nyitást mindig enged?
előzmény: mormogipapa #5

Nem tudom miért de a Dialcompnál azt mondták hogy nem lehet impulzusost rakni rá én se értem miért. Ki fogom próbálni

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Futura időzítés
#7 2018. December 27. - 18:46:49
+1
Gyere a facera is, ott ez mar ki lett targyalva  :P
előzmény: czegany #6

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Futura időzítés
#6 2018. December 27. - 09:29:21
0
Hi! Nem pontosa értem a problémát, de gondolom az ügyfeled lasabban mozog.
Miért nem teszel fel impulzussql működő memóriás zárat, ami egy nyitást mindig enged?
előzmény: mormogipapa #5

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#5 2018. December 26. - 18:00:17
0
Én is de most nem volt időm rá sajnos, ezért kértem egy kis segítséget de ha gond akkor törölje az admin
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Futura időzítés
#4 2018. December 26. - 06:03:45
0
Es azon 1 valaszom alapjan nem jott ossze? :o 8) :P Amugy en ha csak lehet a probakat igyekszem meg a muhelyben megejteni, hogy lehetoleg ne az ugyfel elott menjen a "szerencsetlenkedes"...
előzmény: mormogipapa #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!