Szerző Téma: Neten talált dolgok, hülyeségek, hasznosak, bármi  (Megtekintve 160975 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499


Nagy az isten állatkertje. De ezzel mi volt a cél?

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Szia!

Lett ebből valami?

előzmény: L. Pásztor #732

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ok, szólok ha piac-érett.
Kicsit nehézkesen megy most minden, baj van az alkatrész ellátássál, baj van az üres nyák gyártással kinában, baj van a 370ft-os euróval ...
De nem adjuk fel ....  :)
előzmény: padisah #731

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Lehet, hogy érdekelne.

előzmény: L. Pásztor #730

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A cég aki kizárólagosan forgalmazta, már nem nagyon akarja forgalmazni (mást sem nagyon), mert a tulaj már öreg és elkezdett az egész cég leépülni. 

Ezért már korábban felmerült ennek az újbóli gyártása.

Maga a készülék úgy müxik, hogy bemész a szoba közepére, és ráirányitod az egyik falra. Elkezd pittyegni attól függően merre áll az orra. Ha mozgatod jobbra-balra, akkor a pittyegésből intenzitásából, és e rajta lévő LED-ekből látszik, h merre kell forditani. Aztán elkezdhetsz közeliteni a fal felé. Akkor már pontosabb lesz az irány is. Végén a fal mellett már centiméter pontosan megmutatja hol van a feszültség alatt lévő vezeték.

Több variánsa van, van ami 10kV-ig jó, van ami csak 0.4kV-ig (ez kell nektek szerintem). A 10kV-os érzékenységűvel sokkal nehezebb megtalálni a 230V-os vezetéket, az nem lakásba való.

Elemmel müxik, és kb. 90EUR környékén lenne az ára. (Már ha nem lesz az EUR 360Ft)

Egyelőre megy a piac felmérés (külföldre mindenképp menni fog IP67 kivitelben (de az valahol 150EUR körül lesz a luxus kivitelű doboz miatt, és az USB-n tölthető li-po akksik miatt), de a belföldi elemes verziója persze sokkal olcsóbb lesz.  Mostanság beszélünk webáruházakkal is erről is meg az Ethernet villámvédőkről is, (túúúúdom, rohadtul nem szeretitek őket) de mi csak net-en árulunk (pláne most !).

Azt már most fel tudom ajánlani, h aki itt rendel a fórumon (fééészbúkon elvből nem vagyunk), az viszonteladói kedvezmény fog kapni ...
Bocs, nem piacteret akartam itt csinálni, csak épp szembejött a téma.     

 
előzmény: Wineman #728

Nem elérhető ermi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Régóta keresek megfelelő áron megbízható keresőt.
Nekem ami gyakorlati tapasztalatom van ( Bosc PMD 7 vagy (Truvo))
(BOSCH GMS 100 M Professional) (Lidl) . Családi házban (szilikát tégla vályog) falakban sokszor elég mélyen vannak a vezetékek. Tesztelésre vettem három keresőt.
Ami szerintem még ebben a ( 4000-26000 Ft árban) aránylag jól használható,
az a Bosch Truvo. ( BOSCH GMS 100 M képest csak az árában tapasztalok különbséget)
A Lidl talán kábelszerű vezeték szakadás vizsgálatára, AX-T2090 csak az árát ismerem de nem szántam rá ennyi pénzt hogy teszteljem. Engem is érdekelne egy jól használható megbízható kábelkereső.
1. Bosch Truvo multifunkcionális kereső                           12500 Ft.
2. BOSCH GMS 100 M Professional fali kereső műszer       25500 Ft
3. Lidl multifunkcionális kereső                                         4000 Ft
(AX-T2090                                                                 60000 Ft)
előzmény: Wineman #727


« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 18. - 09:10:01 írta ermi »

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Köszi az ajánlást. Esetleg meg tudod írni az árát? (Ha itt nem szabad, akkor privátban.)
előzmény: L. Pásztor #725

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Vezeték, illetve fűtéscső keresésére, fúrás előtt.
Fúrás után már nem annyira hasznos. ;D
előzmény: ermi #726

Nem elérhető ermi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Mire akarod használni?
előzmény: Wineman #724

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem is érdemes megpróbálni. A kinai akcentus mellett az a szembetűnő, h szinte ráteszi a konnektorra a készüléket, és akkor sem-igen érzékel. Felejtős.

Az általunk gyártott darabok (több féle) kb. 2m távolságból már mutatják a 220V irányát. Volt erről valamikor egy jópofa demó video, de már nincs meg a link, csak ez maradt:

https://www.kisalfold.hu/gyor-es-kornyeke/eletvedo-muszerek-adomanyozasaval-tamogatja-az-eon-a-katasztrofavedok-munkajat-3611674/

Az ujabb termékek már ezek, és ezek már az előbbinél is érzékenyebbek:
https://villbek.hu/hu/termek/terero-detektor-vkp-td04kv

Bocs a reklám szagért ... :)  ... de hátha szerszámnak kell valakinek.
 

előzmény: Wineman #724

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!