Szerző Téma: Cikkeket keresek  (Megtekintve 4886 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Cikkeket keresek
#11 2020. Április 30. - 18:19:59
+3
Szia Geri64!

Törpölgettem, hogy beszálljak-e a beszélgetésbe, de arra jutottam, hogy igen.
Légyszi olvasd el újra az 1. hozzászóláaodat, mintha nem is Te írtad volna- kb. kívülállóként. Mi nem ismerünk téged, ezzel a rövid pársorossal mutatkoztál be nekünk. A bemutatkozás nem tűntetett fel jó színben, mert nem pontosan fogalmaztál és mindannyian egész más infókra gondoltunk.
Azért gondoltunk teljesen másra -azontúl, hogy Te nem pontosítottad- mert a biztonságtechnikával foglalkozó cégek szinte semelyike nem irogat és oszt meg saját honlapján Blikkbe és egyéb hasonló kaliberű lapokba való cikkeket, témákat- pont ezért nem találtál te sem ilyeneket.
Mi pedig joggal arra gondoltunk, hogy kimásolnád egy honlapról a saját honlapotok ismeretterjesztő részére mondjuk a darkfighter kamerák előnyeit.
Saját dolgotok, hogy mit tesztek ki a honlapotokra, de az említett hírhez hasonlókat nem tudsz tőlünk kapni, azokat valójában a közelben lévő polgárőrség, települési facebook oldal, stb lapokról szemezgethetsz össze, de hidd el, hogy sokkal jobban veszi ki magát, ha saját infókat osztotok meg (itt pl. nyugodtan lehet meríteni a Multi Alarm facebook oldaláról): milyen céges intézkedéseket vezettetek be a járványveszély miatt? Érinti-e bármely kivonulási területeteket a járvány? Beszámoló valós eseményekről, stb... Minden cég életében történik olyan, amiről lehet tájékoztatni a nagyérdeműt.

Szóval összegezve: sajnos saját magad ráztad meg a pofonfát azzal, hogy az első bemutatkozó hozzászólásod nem volt pontosan megfogalmazva. Bocs  :o 8)
előzmény: Geri64 #10

Nem elérhető Geri64

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Cikkeket keresek
#10 2020. Április 28. - 21:21:54
+1
A stílusom annak a következménye, hogy furcsa (maradhatunk ennél a szónál) hangnemben reagált a kérdésemre.

Létrehoztam egy normális, bár hivatalos hangvételű bejegyzést egy mindenki számára nyitott, szakmai fórumon, amiben segítséget kértem. A válaszok szerint amit leírtam, a bejegyzésem furcsa, mondván, hogy nem kéne reklámoznom, hogy az információ egy cégnek kell, nem pedig egy magánembernek, pláne nem egy olyan honlaphoz, ami kész sincs.

Csak mellékesen írtam le, hogy egy cég felületeihez keresem ezeket, egyáltalán nem értem, hogy ezen miért kell fennakadni. Olyat sem írtam, hogy a honlap elkészítéséhez kell az információ, mivel nem erről van szó.

Ne lopkodjak, ne használjak fel idegen cikkeket. Csak hogy konkrét példát említsek: a Békés megyei rendőrség közzétett egy közleményt, amiben mindenkit arra kérnek, hogy figyeljenek oda, mert tavasszal megnő a besurranó tolvajok száma. Ez nekem szimpatikus volt, mivel közérdekű, vagyis nemcsak azok számára lehet hasznos, akik be vannak kötve hozzánk.

Attól még, hogy valaki bocsánatot kér, még megsérthet másokat. A felkiáltójel és az idézőjel ilyen eszközök, vagy legalábbis félreérthetőek.

"Szakmabeli" vagyok. Tehát néhány sorom alapján megkérdőjelezhető, hogy értek-e szakmámhoz?

Nekem az jön le, hogy zöldfülű vagyok, mástól akarok híreket, tájékoztató jellegű információkat lopni csak azért, hogy segítsek annak a vállalkozásnak, ahol dolgozom, és ezt még külön ki is emelem.

Felőlem elemezhetitek a bejegyzéseimet és azok stílusát, de nem azért regisztráltam, hogy ehhez asszisztáljak, hanem mert egy vállalat hasznos dolgozója kívánok maradni, és ehhez kérjek segítséget egy erre a célre létrejött fórumon. Már nem fogom megkapni a segítséget, leesett. Könnyebb a másikat kritizálni, mint segítő kezet nyújtani neki.

A további kommentekre nem fogok reagálni.



Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Cikkeket keresek
#9 2020. Április 28. - 16:57:56
0
Kero jól összefoglalta amit én is gondoltam az első bejegyzésedről ,viszont a válaszod stílusa ...
előzmény: Geri64 #8

Nem elérhető Geri64

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Cikkeket keresek
#8 2020. Április 28. - 12:47:45
0
Szóval már szakmabeli sem vagyok... Kifejtenéd, miért nem?
előzmény: kero #7

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Cikkeket keresek
#7 2020. Április 28. - 12:43:12
0
Kicsit háttal ülsz a monitornak, te "szakmabeli"!
előzmény: Geri64 #6

Nem elérhető Geri64

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Cikkeket keresek
#6 2020. Április 28. - 08:05:27
0
Szia!

Igen, szakmabeli vagyok, öt éve dolgozom távfelügyeleti diszpécserként, de mivel eddig nem érdekelt, hogy milyen releváns cikkek vannak a neten, amatőrként kezdtem el keresgélni, és egy csak egy rendőrségi közleményt találtam, ami jó lehet. Nincs ars poeticám, mivel az említett felületeket nem én szerkesztem, csak próbálok segíteni az illetékesnek. Ritkán frissülnek, ezért szeretném, ha megmaradna a látogatók érdeklődése. Igen, idegen cikkekkel, mert kevés olyan dolog történik a cégnél, ami érdekelheti az ügyfeleket. Ebben az égvilágon semmi furcsa sincs. A honlap már évek óta kész van, egy szóval sem mondtam, hogy nincs.

Ez egyáltalán nem lopkodás. Híreket átvenni lehet a forrás megjelölésével. A tájékoztatás nem lopás. Külön erre szakosodott hírportálok vannak.

Ha mindenáron válaszolni akarsz egy kérdésre, legalább ne úgy tedd, hogy megsértesz másokat. Megtehetted volna, hogy nem válaszolsz, ehelyett kiforgattad a szavaimat. Ha a cég nevét, vagy a központjának helyét is leírtam volna, akkor megérteném, hogy nem tetszik neked, mert benne van a fórumszabályzatban, hogy tilos a reklámozás, de mint láthatod, ez nem történt meg.


előzmény: kero #5

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Cikkeket keresek
#5 2020. Április 27. - 23:06:01
+3
Csak nem értem, hogy egy cég honlapjához minek kell az interneten cikkeket keresgélni.
Ha valaki ezzel a szakmával foglalkozik, akkor nyilván van róla saját elképzelése, ars poetica-ja amit leír (elmond) a honlap készítőjének, és az kerül föl a honlapra.
Megint más, ha vannak kifejezetten az adott céggel foglalkozó cikkek, amit meg akarsz osztani a honlap, Facebook oldal látogatóival. De idegen cikkeket keresgélni egy honlap elkészítéséhez, hát már megbocsáss de ez az ami furcsa.
De ha mindenáron ezekből akarjátok "összelopkodni" (bocsánat az erős kifejezésért) az oldalatok témáját, legalább ne tedd közhírré!   
előzmény: Geri64 #4

Nem elérhető Geri64

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Cikkeket keresek
#4 2020. Április 27. - 21:56:55
0
Bocsánat, de ezt nem értem. Mi ebben a furcsa?

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Cikkeket keresek
#3 2020. Április 27. - 17:37:41
0
Nem
előzmény: RLB #2

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Cikkeket keresek
#2 2020. Április 27. - 15:11:44
0
Ez csak nekem tűnik furcsának ?
előzmény: Geri64 #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!