Szerző Téma: Cooper Menvier DF6100 hiba  (Megtekintve 4566 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#16 2018. Szeptember 25. - 18:36:10
+1
Azt az OC kimenetet nem lehet simán megrelézni?

előzmény: bcslaci #15

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#15 2018. Szeptember 25. - 18:02:28
0


Nem.
Kell hozzá egy MARDF6 kimeneti modul. Alapesetben az összesített tűz és összesített hiba OC kimeneten van.
előzmény: padisah #14
« Utoljára szerkesztve: 2018. Szeptember 25. - 18:06:08 írta bcslaci »

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#14 2018. Szeptember 25. - 17:42:03
0
Na egyelőre végignéztem az összes fejet. Szerencsére csak 20 db fej van és 6 kézi jelzésadó. Meghúztam minden csatlakozást, volt olyan, aminek a csavarján másfél fordulatot tudtam húzni. Hogy mi lesz belőle, még nem tudom, egyelőre jó.
Másik kérdésem ezzel a központtal kapcsolatban: van benne 2 db AUX relé, az AUX 1 és AUX 2. Lehet-e úgy programozni a központot, hogy ezekre  a relékontaktusokra az AUX1-re kiadja a tűzjelzást, az AUX2_re meg a hibajelzést.
Nem kötelezett tűzjelző, a relékontaktusok egy TELL GSM bemenetét "izgatnák" és tűz illetve hiba esetén csak az illetékesnek küldene jelzést.
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Cooper Menvier DF6100 hiba
#13 2018. Július 24. - 20:57:02
0
Ha fennáll a hiba akkor valóban kereshető így, de ennél az átoknál csak egy pillanatra szakad meg, törlés után már újra jó. Tömény szopás.
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#12 2018. Július 24. - 17:21:23
0
Plusz adalék szar az érintős kijelző 
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#11 2018. Július 24. - 16:56:43
0
Jaj de rühellem ezt a tűzjelzőt! Volt párhoz szerencsém, építettünk nulláról néhányat.
Olcsó vacak. A címzése úgy történik, hogy az érzékelő belső sorozatszáma alapján történik a címzés. Az összes elvileg izolátoros is egyben, ezért is nehéz kideríteni, hogy hol a gond. Euzt úgy szoktuk keresni , hogy a visszatérő ágat megszakítjuk, és ahonnan eltűnnek az eszközök, ott lesz a hiba. Ezt mindkét irányból el kell játszani, hogy biztos legyen.
Az érintője meg külön rémálom. hol működik, hol nem. inkább nem. A szoftvere ingyenes, sima 9 tűs teljes bekötésű kábel kell hozzá, ahol az Rx-Tx meg van fordítva az egyik fejben. De túl sokat a szoftver sem tud, inkább csak zónázásra, és név kiosztásra jó. Egyébre nem igazán.
És ami még tud bonyodalmat okozni, hogy a régebbi és újabb eszközök nem hajlandóak együtt dolgozni, vagy nem ismeri fel rendesen a fejet, vagy leszórja a régieket. Ha pedig az érzékenységet visszavesszük, mert minden szarra bejelez, akkor a következő fokozata olyan, hogy tömény füstre sem fog jelezni.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#10 2018. Július 24. - 14:30:48
0
 Igen, az érintős Menvier

előzmény: handras #8

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#9 2018. Július 24. - 11:58:17
0
Sajnos ez így szokott lenni, ennyiből jobb a Notifier-System Sensor rendszer mert ott megmondja a központ nem csak azt ha koszos az érzékelő hanem azt is ha nem látja vagy ha elromlott. Ez az érintőképernyős Menvier központ? 
előzmény: bcslaci #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#8 2018. Július 24. - 09:39:52
0
Mert a fej állapotát a fej méri, és digitálisan kommunikálja a központ felé, a kontaktusba meg "analóg" azt a központnak kellene tudnia mérni és kiszámolni, szerintem.
előzmény: padisah #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#7 2018. Július 24. - 06:54:40
0
Valóban nem voltam a közelében, nem tudtam semmit mérni. Csak rövid ideig fennálló ismétlődő hiba. Viszont, ha ilyen digitális csoda címezhető fejekkel, akkor miért nem képes kiírni, hogy ez a hiba melyik fejnél van? Volt egy elkoszolódott fej, azt bezzeg kiírta.

előzmény: bcslaci #4

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#6 2018. Július 23. - 23:36:01
0
Amikor ez a hiba előjön telepítő/karbantartó a közelben nincs :D
Mikor kimész minden jó és az is marad míg ott vagy, távozás után 10 perccel jön elő :D
előzmény: mormogipapa #5

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#5 2018. Július 23. - 20:06:39
0
Amikor a hiba fent állt a központ rendesen kiadta a 24 voltot a hurokra? A hurok ellenállás mennyi volt, az érzékelők, kézijelzésadók vagy modulok izolátorosak? Esetleg túlságosan meghúzott ajzat vagy laza kötés, esetleg van valahol rossz toldás a kábelezésbe, ezeket nézném először

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#4 2018. Július 23. - 17:30:27
0
Fejeket.

Szombaton délelőtt 10-től délután 6-ig kerestük a hibát. Nálunk voltak ismeretlen eszközök, kettős címzés, szakadás egy működő rendszeren központcsere után. Nem volt vicces.

Azóta jó, még.
előzmény: padisah #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#3 2018. Július 23. - 13:16:46
0
Mit kiteker-beteker? Végig az összes fejet tekerjem ki és vissza? Vagy a csavarkötésekre gondolsz a panel sorkapcsán?

előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: Cooper Menvier DF6100 hiba
#2 2018. Július 23. - 09:58:48
0
Múlt szombaton szívtunk ugyanilyennel. Kontakthiba, kiteker, beteker és egyszer csak jó lesz, egy ideig.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Cooper Menvier DF6100 hiba
#1 2018. Július 23. - 08:19:25
0
Sziasztok!
Kérnék szépen egy kis segítséget:
Megörököltem karbantartásra egy tűzjelző rendszert  DF6100-as tűzjelző központtal (digitális, címezhető érzékelőkkel).
Van egy hibaüzenet, ami _néha_ előjön, nem áll fenn folyamatosan, egy-két naponta előjön, hibatörléssel megszűnik. "Szakadás a negatív ágban" Mit jelent ez a hibaüzenet, hogy "fogjam meg" a hibát? Mozgassak végig minden fejet a foglalatokban?  Vagy mi egyebet lehet ezzel csinálni? Az zavar, hogy _időnként_ jön elő, nem áll fenn állandóan. Vagy csak egy laza csavarkötés a központban? Ilyesmi hibát keresgéljek?
Tűzjelzőben szinte semmi gyakorlatom nincs.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!