Szerző Téma: AHD  (Megtekintve 12856 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:AHD
#32 2017. Április 29. - 10:17:26
0
Ezt én is meg tudom erősíteni. Teszteltem egymás mellett Sunell TVI-t és ugyanolyan kategóriás, de picivel drágább Hikvisiont és nem láttam különbséget.
Bár az egy picit váratlanul ért, hogy egy januárban elhozott és néhány hétig tesztelt motoros zoom-os kamera mellé egy hónappal később vásárolt másik, már felszerelésre szánt több darab menüje és képe is totálisan különbözött a próbának elhozott darabétól. Mondjuk a kereskedelmi osztály abszolút pozitívan és segítőkészen kezelte le az ügyet.
Ami nekem a Sunell olcsóbb csőkameráinál nagyon nem tetszik, az az abszolút bizonytalan rögzítő csuklórendszer, amit a talpánál lehetetlen úgy meghúzni, hogy ne b...d szét rajta a szinterezést, és még akkor sem lesz megnyugtatóan rögzítve. Én utólag kénytelen voltam oda is menetet vágni és egy 3-as imbusz csavarral rögzíteni. (Mondjuk a régebben szerelt Techson kameráknál ugyanezt tapasztaltam.)
előzmény: vg #31

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:AHD
#31 2017. Április 27. - 17:13:40
+1
Sunell. Nem vagyok fanatikus hive a kamerainknak -pl. az Avemia rogzitoi nem a kedvenceim, amolyan TechSon kozepszint - de a Sunell-nek  tenyleg vannak baromi jo kepet produkalo kamerai (nem felso szint!!!, hiszen olcso objektive van, de az nem homalyosodik el, nem megy el a fokusz, hanem tartja a minoseget (persze ezt is elotte meg kell nezni, mert a legolcsobb szintnek vannak kifogasolhato db-jai az AHD es Turbo HD-bol, de a kozep kategoria es felette siman Hiki szint felett tud kepben)) 8)
Meglehetosen sok telepito viszi Hiki rogzito melle oket
előzmény: eXtra #27

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:AHD
#30 2017. Április 27. - 09:03:43
+1
Szerintem arra találták ki. Csak "mi" okosabbak vagyunk...
előzmény: bcslaci #29

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:AHD
#29 2017. Április 26. - 21:42:54
+3
Ahol viszont analógot kell felújítani és a meglevő kábelezés jó állapotú, ott az AHD a nyerő.
előzmény: Janó #28

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:AHD
#28 2017. Április 26. - 21:15:30
0

Az 1-2 hetet csak azért írtam, mert kb ennyire szokták odaadni és míg beszerzed a konkurencia termékeit is, hogy egyszerre nézegetni lehessen.

Igazából AHD-t még nem próbáltam és nem is szimpatikus.....pl. 8-10 kamera kábelét bevinni egy családi házba nem épp esztétikus. Maradok az IP-nél.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#27 2017. Április 26. - 09:18:45
0
... és 1-2 hét alatt le lehet tesztelni őket otthon.

- 1 másodpercnyi rápillantás a kameraképre demó falon
- 3 perc alatt a beállítások ellenőrzése és kipróbálása (felbontások: kamera, dvr, tv; kamera: wdr, stb.)
- 2 hét döbbenet, hogy ez tényleg ilyen sz@r, akármit állítgatok rajta!?  :o

Sajnos nálam eddig így működött, de ha valaki tud konkrét AHD eszközt, ami valódi minőséget képvisel, azt szívesen megsasolom...  8)
előzmény: Janó #26

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:AHD
#26 2017. Április 26. - 09:03:41
0
Analóg vagy ip?
előzmény: Janó #18


IP



Egyébként a legtöbb kereskedő odaad kamerákat tesztelésre (főleg ha régóta a partnere vagy). Mindenkinél fellelhető több gyártó kamerája és 1-2 hét alatt le lehet tesztelni őket otthon.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 26. - 09:08:04 írta Janó »

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:AHD
#25 2017. Április 25. - 23:38:31
0
Szerintem a hiba abból adódik leginkább, hogy pár gyártó kifejleszti, majd nagytömegben f..sa ki magából az egy paneles, egyIC-s képfeldolgozó egységeket, amit a kameragyártók megvesznek, és összedobnak rá egy firmware-t, beteszik egy házba és kész. Az, hogy milyen minőségű firmware került rá, és milyen minőségű házba szerelték, a gyártó anyagi, szellemi és technológiai képességeitől függ. No ebből a házat azt látod. De a lényeg az inkább az, ki milyen képérzékelő panelt, lencsét és képfeldolgozó algoritmst alkalmaz. Pont ezek drágák egy kamerába, az az egy panel egy IC-vel az aprópénz.

Aki régóta szerel analóg és az első IP rendszereket, biztos találkozott vele, hogy a DVR-ek, és sok esetben az NVR-ek is majdnem azonos tudással, sőt szoftverrel is rendelkeztek, annak ellenére, hogy különböző gyártók termékei voltak (a panelgyártó alapszoftverét csak minimálisan módosították, mert az idő, az meg pénz).
A spórolás nagy úr, nem csak kis hazánkban, hanem a nagy tigrisnél is.
előzmény: szaki #24

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#24 2017. Április 25. - 23:13:59
0
Egy időben Provision-t szereltem csak.Tényleg jók voltak viszonylag sokáig.De aztán egyszercsak ugyanazt a típust rendelve már nem úgy nézett ki csak a nagyker fotóján.Persze az ügyfélnél szembesültem vele,hogy a minőség is xar.

Nem tudom igazán,hogy a kamerákban,vagy a Dvr-ekben van a hiba.De nem jók.

Egy 2 éves renszert meg a megnézek az oly gyönyörű(bővíteni akarja a 6 kameráját 8-ra és tényleg nem tom mit vigyek már neki)

A videosec-el szintén így jártam.
Az Amax-ot meg távolról sem.Azzal régebben(960H)szívtam,azóta sem vettem.
Legutóbb a technson sem volt az igazi.
előzmény: czegany #23

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:AHD
#23 2017. Április 25. - 23:01:13
0
Szereltem pár fajta analóg HD kamerát. Kicsit elfogult vagyok a Hikvision-el, mert telepítéseim 90%-át ezzel oldom meg. Persze néha én is próbálok elkurvulni, ás olcsóbbakat is keresgélek. Majdnem minden esetben lényegesen gyengébb kamerákat találok, amik specifikációja pedig elvileg megegyezik a Hivkision-el. Ritka a legalább azonos minőség. Bár az utóbbi 1 évben a Hikvision is kezd elkurvulni, mert annyi féle kamerát dobál ki, hogy egyszerűen nem győzöm követni. Pl.: volt egy D0T-s szériájuk, IP-ben és TurboHD-ben is, szinte mindig akcióban. Nem tudom honnan szedték a vasat, de egyszerűen szar minőségű kép, és bizonytalan élettartam jellemezte őket, mint a többi olcsó bazárt. Szóval a Hikvisionnal is figyelni kell, főleg a gyanúsan olcsó, vagy tartósan akciós eszközökre.
Pl. még a mai napig 3MP-s IP-ket szerelek, mert a 4MP-s, valahogy nem sikerült. Nappali is szar a képe ha valami megmozdul, este meg egyszerűen szétesik a gyors mozgásnál. És már több mint egy éve nem sikerült rá normális firmware-t írni. Szal tud a Hikvision is pancserkodni, de szerintem árkategóriájában még mindig a legvállalhatóbb eszközök. Nem akarok konkrétan szidni egyéb gyártók termékeit, de mikor este kidobom a saját "tesztpadomra", egyszerűen nem értem, hogy merik ráírni azt a fényérzékenységi paramétert, meg az 50 métert, mikor 15 métertől már vak sötétséget látok csupán.
Persze én is kipróbálom, tesztelem a kamerákat néha, de mostanában ennek már nincs értelme, mert ha találok egy jó típust, három hónap múlva már nem is gyártják, csak az olcsóbb, műanyagosabb változatát, olcsóbb anyagokból, olcsóbb ,megoldásokkal.
Komolyan mondom, lassan az lesz a szakma lényege, hogy a piacot elöntő kínai csodáék közül ismerjük a jó és megbízható termékeket, olyan gyártótól akire nem jellemző a szériahiba, és három év múlva is van suport.
Kicsit visszakanyarodva az analóg témára. Véleményem szerint, ez a többszörösen megerőszakolt, átvariált analóg PAL videojelekkel összerakott technikák AHD, TVI, CDI és haverjaik : vakvágány. Egyenlőre csak azért életképes, mert borzasztóan olcsók a kamerák. A rögzítők már nem biztos. Viszont annyira kevesebbet tudnak nyújtani szolgáltatásban, telepítési szabadságban mint egy IP, hogy szinte csak nagyon árérzékeny kisboltokba, illetve magánlakásokba telepítjük (ahol nem probléma minden kábelt egy pontba húzni, és az sem, hogy pont oda kell rakni a DVR-t is). Jó ötlet volt a technológia, de ahogy az IP olcsósodik, létjogosultságuk egyre inkább megkérdőjelezhető.
előzmény: szaki #20

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#22 2017. Április 25. - 22:27:53
0
A rögzítő is hikvision,vagy az mindegy?


előzmény: vlezlee #21

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:AHD
#21 2017. Április 25. - 22:18:41
0
Nekem hikvision-el nincs bajom képminőség terén.
Ügyfél pénzén nem szívesen kísérletezek, nekem meg nincs annyi, hogy minden kapható kamerát teszteljek.
előzmény: szaki #20

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#20 2017. Április 25. - 21:59:29
0
Kb.2éve amikor kezdett bejönni az AHD.Akkor még csak sima HD volt,majd rá fél ére a AHD.FHD.
Azok még tökéletes képet adtak.
Most viszont már úgy veszem észre,hogy az AHD FHD.-nál sokkal jobb egy minőségi 960H.

Csak azt nem tudom,hogy a jelenlegi AHD sima Hd.is xar-e?Vagy az megmaradt jónak?

Milyen analóg rendszert érdemes szerelni manapság ami még elértő áron van és legalább a tényleges HD.felbontást tudja?
Mostanság rendszeresen csak csalódom
Már ott tartok,hogy nem tudok,merek kiajánlani egy normális rendszert mert nem bízom semelyikben sem.
előzmény: vlezlee #19

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:AHD
#19 2017. Április 25. - 18:50:44
0
Analóg vagy ip?
előzmény: Janó #18

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:AHD
#18 2017. Április 25. - 18:34:28
0
Eddig nagyrészt Techson kamerákat szereltem, sajnos a másik két említett típussal nem volt dolgom. Viszont használtam már Milesight kamerákat amik minőségre  jobbak voltak a Techsonnál. Több és részletesebb a finomhangolhatóság és úgy tapasztaltam, hogy a hálózatot se terhelik annyira le.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:AHD
#17 2017. Április 25. - 14:16:20
0
Esetleg valakinek van tapasztalata Hikvision vs Provision vs Techson nagy felbontású analóg és/vagy IP kamerákkal?
Pro és kontra érvek érdekelnének.

Hikvision-el viszonylag jól képben vagyok, de lassan egyre többször igény a CMS szoftver, abból meg az ivms nem a legjobb :/

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#16 2017. Április 25. - 10:47:09
0
Dahua árban jobb, a Hikvision meg képminőségben. :P
előzmény: Wineman #14

Amikor tavasszal elkezdték akciózni a 4421-es Dahua IP kamerákat (19990+fa, 4MP, WDR, 40-50m IR), azoknak is megnéztem a képét, de finoman fogalmazva is meglepően sz@r képet produkáltak...  :-X
előzmény: czegany #15

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:AHD
#15 2017. Április 25. - 00:11:04
+2
Hi!
Dahua árban jobb, a Hikvision meg képminőségben. :P
Ha az ár a fontosabb tényező, akkor Dahua, ha a minőség, akkor
Hikvision, ha fontos az éjszakai felvétel, akkor Milesight.
előzmény: Wineman #14

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:AHD
#14 2017. Április 24. - 22:54:23
0
Valaki végzett esetleg összehasonlító elemzést Dahua-Hikvision-IP/CVI/TVI viszonylatban? Ár/érték arányban melyik a nyerő?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:AHD
#13 2017. Április 24. - 20:22:00
0
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Tuti, tegnap kíváncsiságból egy 5 éve üzemelő ip box kamera gyári objektívét cseréltem ki egy vadi új geovision ip kamerához gyárilag adott nem autoíriszes obira és jelentős képminőségjavulás volt észrevehető.
Gyanítom, hogy műanyag az optika és kikezdi az uv fény egy idő után.


előzmény: handras #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#12 2017. Április 24. - 17:56:31
0
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Ráadásul a gagyi kamera képéből a DVR is baromira kockás streamet rögzít, mert gyenge hardveren a maximálisan lebutított kodek csak olyan "minőséget" képes előállítani....  ::meglepodik::
előzmény: handras #5

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:AHD
#11 2017. Április 24. - 17:29:43
0
Ez így van.
Köszönő viszonyban sincs az AHD a TVI-vel. Teljesen mindegy hány megapixelt írnak az AHD-ra annak a fele sem igaz. 
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#10 2017. Április 24. - 15:39:58
0
Valakinek van hasonló rossz tapasztalata?

Az importőrnél megnéztem ezeket az ócó 4MP-es AHD kamerákat. Az egyik kamerától 5 m-re(!) parkoltam, de a rendszámomból fényes nappal SEMMIT nem lehetett kivenni! A kamerakép alapján azt sem lehetett sejteni, hogy magyar rendszámtábla van-e az autón. Nem akartam hinni a szememnek, ezért össze vissza állíttattam mindent (ellenőriztük a kamera és a DVR/TV hdmi felbontását is, de minden jól volt belőve)...

A 4 Megás AHD kamerák tényleg annyira sz@rok, hogy egy 2 MP-es TVI (Hikvision, Mazi) kamera minőségét meg sem közelítik?  :o  A belépőszintű 2 MP-es TVI kamerákon 10 m-ről is tisztán olvasható a rendszám...
előzmény: szaki #1

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:AHD
#9 2017. Február 11. - 17:12:09
0
Ez ismerős.
Ebayes 1950 ft os kamera képe sokkal szebb volt mint a drága 20 e forintos.
Mindkettő azonos dvr és kábel esetén tesztelve. Az olcsó ugyan nem volt mindenhol színhelyes de felismerhetőbb képet adott még éjjel is.
előzmény: szaki #2

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:AHD
#8 2017. Február 11. - 15:50:25
+1
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Szerintem nálad az igazság! Ezeknél az említett compact és dome kameránál nincs igazán minőségi lehetőség objektív cserére.
Az alkalmazott beépített objektívekről jellemzően semmilyen adatot sem publikálnak.
Az meg hogy majd mindegyik kamera 0 Luxos, mert van benne infra az meg kész röhej. Bár azért a CCD se mindegy.

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#7 2017. Február 11. - 12:34:31
0
Én mostanában a Provision dvr-eknél tapasztalom azt,hogy mintha kicsit közelebb állnának a valósághoz.

Az amax-okat meg messziről ........


előzmény: Redalarm #4

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#6 2017. Február 11. - 12:08:59
+1
Én legutóbb technson dvr és technson kameráknál is ezt tapasztaltam.Volt  még rajta 4db.videosec nagy kamera 80m-es infraval.Annak meg különösen xar volt a képe (nagyításban pl.alíg látszott valami).És ezeket is a dvr.1080p-nek látta.


előzmény: Redalarm #4

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:AHD
#5 2017. Február 11. - 11:53:36
0
Az az érzésem, hogy a gyártók máshol spórolnak, például az objektíveken.

Nem elérhető Redalarm

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Re:AHD
#4 2017. Február 11. - 11:41:52
0
Sajnos nekem is ez a tapasztalatom. Főleg ezeknél az 4/1 kameráknál. Volt ahol gyengébb volt a kép akármelyik HD állásban mint a 960H-ban, pedig a DVR 1080p-nek látta. Mivel én a Hikvision DVR-eket használom, de általában nem Hik kamerával hanem valamilyen más gyártó kamerájával, ott tapasztalom ezt a jelenséget. Egyszer egy vastagabb pénztárcájú ügyfélnél kipróbáltam eredeti Hik kamerákat, ott nem láttam problémát. 

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#3 2017. Február 11. - 10:50:35
0
Legutóbb lecseréltem egy sima 960H-s.rendszert 2mp-AHD-ra.Mert tönkrement a rögzítő.És szettben a 4 kamera és a rögzítő valami 15-20 000-el volt több mint ha csak a rögzítőt cseréltem volna le.
Rábeszéltem őket a cserére.Mondván ez korszerűbb meg új stb..

A vége az lett,hogy visszarakatták velem a régi kamerákat az új rögzítőhöz.
Pedig a régi kamerákat annó még az ebay-ről szereztem be occsó pénzért.


előzmény: kero #2

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:AHD
#2 2017. Február 10. - 17:00:42
+1
Én igazából ugyanezt tapasztalom HD-TVI rendszerrel is. Egy két éve szerelt 2Mp-es IP rendszerem sokkal élesebb képet ad mint a most telepítés alatt lévő szintén 2Mp-nek mondott HD-TVI.
Azt hittem, hogy csak nekem tűnik így, de ha már más is szóba hozta....
előzmény: szaki #1

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
AHD
#1 2017. Február 08. - 15:44:33
0
Sziasztok!

Mostanában az a tapasztalatom,hogy mintha a mostani AHD.rendszerek mintha csak 960H-ak lennének felbontásban.Sajnos ez a Fhd Ahd-ra is igaz.
A 1,5-2 évvel ezelőtti csak AHD1Mp.-es rendszerek sokkal élesebbek és mintha sokkal nagyobb felbontásúak lennének.
A mostaniak pixelesek és nem elég élesek"szerintem" a régebbiekhez képest.
Koax és Utp-n egyaránt.
Mostanság videosec,technson,provisiont szerelek.
Régebben viszont rörzítőből csak a provisiont,kamerából meg csak sony chip-set-est raktam.
A mostani kamerák nagy részénél csak hirdetve van a sony mire megérkezik addigra a leírásban már nem is említik.

Lecseréltem egy tönkrement 960H-s.rögzítőtt AHD2-esre.Elősször rajtahagytam a régebbi még kínából vásárolt kamerákat(960H sony).És sokkal jobb volt a képük mint a régebbi prov...rögzítővel.
Majd egyesével rakosgattam felfelé az új kompakt AHD2-es kamerákat.Közben a rögzítő szépen át is állt egyesével 1080P-re.
Viszont nem igazából láttam a nagy durranást.Sőt,éjszaka talán a régebbieknek talán még jobb képe volt.
Ebben az esetben a rögzítő és a kamerákat szettben vettem FHD.Ahd2. és elvileg ez is sony chipset.(vidse...)

Valakinek van hasonló rossz tapasztalata?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!