Szerző Téma: IP Dom -kamera hiba  (Megtekintve 1436 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:IP Dom -kamera hiba
#3 2017. Július 27. - 16:06:34
0
Esetlegcsere FOSCAM re az alibabáról ;)
előzmény: george61 #1

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:IP Dom -kamera hiba
#2 2017. Július 26. - 22:58:16
+4
Szerintem a legegyszerűbb, ha veszel normális kamerát, nem ilyen valamihangzatosatraszitazunkosztjovan típust. Igen, az sok Mátyás királyba fog kerülni, de legalább teszi is a dolgát mindig, nem csak amikor kedve tartja. Aki komolyan gondolja a biztonságtechnikát, az ilyen gagyit nem vesz és nem szerel, mert amikor jönnek az ilyen hibák, akkor lehet pingvinezni az ügy fél előtt. #delegalabbolcsovolt

Nem elérhető george61

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
IP Dom -kamera hiba
#1 2017. Július 26. - 20:36:39
0
Az alábbi problémám lenne. Van 3 db ZILINK -Dom Wi-FI-s - IP kamera,: Ezekből egy darab néha "leakad" a netről , nem csak Wi-fi módban, hanem a LAN- kábeles összeköttetés esetén is.
Ilyenkor hiába kapcsolom le a tápfeszt , az újrainduláskor forog a kamera, hallani , ahogy újra indul, de a kereső program, amit a kamerához adtak (search -tool) nem találja a kamerát. A reset gombra érzéketlen , hallani ugyan valami relé kattogást, de hatástalan aresetelés.
Egy vagy kb. félóra áramszünet után újra bekapcsolva a kamerát egyből felismeri a kereső  és van amikor egy napig is hibátlanul működik , de van ,hogy csak 1 óráíg, majd ugyanaz a jelenség következik. A tápegységet már kicseréltem egy másik ugyanazon, jól működő kameráéval. Ugyanez a jelenség.
amit észrevettem még , hogy ha a kamera nem fix IP címmel megy hanem a LAN és Wifi üzemben is a DHCP be van kapcsolva akkor sűrűbben találja meg a keresőprogi a kamerát. IP összeütközés nincs, azt is megnéztem.
Valakinek valami jó ötlete a hibaelhárításra. Köszönöm előre is.Esetleg valami szervízkönyv- féle hasonló kamerához?
Itt a kamera képe:
http://www.ebay.com/itm/Zilink-IP-PTZ-5X-Zoom-Outdoor-IR-Dome-CCTV-Security-IP-Camera-Wifi-Wireless-CAM-/331880762544

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!