Szerző Téma: Codefone  (Megtekintve 13217 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Codefone
#21 2016. Február 07. - 07:19:38
0
Neked is azt javaslom, mint az alattad kérdezőnek....
előzmény: lordcroft #20

Nem elérhető lordcroft

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Codefone
#20 2016. Február 06. - 15:27:01
0
Üdv mindenkinek!

Találkozott már valaki codefon rendszerben olyannal, hogy adott egy rendszer. kb.10 éves lehet, digitális codefon központ digitális lakástelefonokkal. Most elkezdett olyant csinálni, hogy 8 lakásból 3 nál kicseng (a többi hibamentes), beszélni is tudunk, de ha nyitnak akkor a nyitás hatására bontja a vonalat és nem nyitja az ajtót. Feszültségesés nincs nyitás közben sem 13,8v körül van. A második emeleten volt egy telefon kicsit brummos volt, leszedtem gyanakvásból, azóta mindenkinél jó a nyitás, telefonhibára gondoltam. Azóta vittem a levett telefon helyett egy újat, és azóta ha az fel van kötve a buszra akkor az elsőn szintén elkezdett az egyik telefon nem nyitni.

A mellette lévő lépcsőházban szintén van ilyen probléma, nem rég kezdődött. Nem akarom elhinni hogy vezetékezési hiba lenne mindkét helyen, lehet hogy központ szórakozik velem? Tapasztalt már más is ilyesmit?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Codefone
#19 2014. Február 18. - 12:09:48
0
Írj egy mailt az info@d-quick.hu címre lehet, hogy tudnak segíteni!



előzmény: Nagy P #1

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Codefone
#18 2014. Február 17. - 21:07:14
0
Közvetlenül a kültériből müködik,de 10 méterre már nem ha a meglévő hálózatra kötjük.


előzmény: topi #18

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Codefone
#17 2014. Február 17. - 20:58:14
0
Ha jól értelmezem,akkor a kültéri közelében jól müködik az új beltéri. Ha a legközelebbi beltéri(k) helyére rakod az úja(kat)t,akkor mennek?A régieket meg az új helyre szereled ha igen.
előzmény: Nagy P #13

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Codefone
#16 2014. Február 17. - 12:11:41
0
Szia, előre leszögezem, nem értek a lovakhoz, mert szamaram van, de mi van akkor, ha a régebbi készülék jobb alkatrészekből van összedobálva, mint az új és a feszültség ingadozásra kevésbé érzékeny, azért megy.
Esetleg egy két védődiódát lehet érdemes lenne belekötni az új készülékbe, hátha több, mint halottnak a csók.


előzmény: Nagy P #15

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Codefone
#15 2014. Február 17. - 07:09:54
0
Köszi a választ. Ezeket mind megnéztük. Sőt ott ahol müködő készülék van,ugyanugy esik a feszültség és cseng,a helyére becimzett készülék pedig offol. Jó a cím. másik ,sőt több új készülékkel is próbálva.
előzmény: Szilco #14

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Codefone
#14 2014. Február 17. - 00:07:33
0
Nem feltételezte senki, hogy amatör vagy, csak sokszor mindannyian átsiklunk egyértemű dolgokon, ha már nagyon belezavarodtunk valamibe. :)

Ennél a rendszernél ez a 3 cserélt készülék egymás közelében helyezkednek el vagy teljesen szétszórva? Ha egymás közelében, akkor esetleg megnézném, hogy hogyan megy a BUS, nem sérült-e meg ezek közelében véletlenül. Esetleg átszögelték és csak a terhelés hatására lesz egy kicsit zárlatos, mert mint írtad, csengetés hatására leesik a vonali feszültség egy kicsit.
Ha szétszórva helyezkednek el, akkor ez a feltételezés kizárható valószínűleg.

előzmény: Nagy P #13

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Codefone
#13 2014. Február 16. - 23:37:18
0
Köszönöm a válaszokat,habár nem erre számítottam.Azért próbáltam kérdezni,mert minden jól van kötve,programozva,mégsem müködik.
 Akkor ismét leírom eddig mit tettem(mint írtam nem ez az első telepített rendszerünk)ugyan ezt nem mi csináltuk 8 éve.)
igen 2 vezetékes busz rendszer.
felszerelt készülékek  hívás közben 12V feszültségről müködnek
Ugyanarra a címre jumperolt új készülék offol
Ha az új készüléket közvetlenül a kültérire kötöm akkor jó.
Új (1-éves ) rendszernél a beltériek müködnek(A mi házunban is ilyen rendszer van,10-en lakom)kipróbáltam
Vonal fezsültség megemelve 20-as program helyen-így sem jó.
ezek után feltételezve,hogy nem lelkes amatör vagyok,csak mertem kérdezni,valakinek ötlete?
előzmény: Lacy #12

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Codefone
#12 2014. Február 16. - 23:15:27
0
azért ezt egy buszos működésű eszköznél én eleve feltételeztem... persze ha nem így történt, akkor magára vessen a kérdező mert ő volt a kuka :)
előzmény: bcslaci #11

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!