Szerző Téma: Codefone  (Megtekintve 13211 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Codefone
#11 2014. Február 16. - 23:10:24
0
De azt nem írta, hogy át is címezte-e a régi címére vagy csak átkötötte. Szilco kartács pedig erre is adott ötletet.  :D
előzmény: Lacy #8

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Codefone
#10 2014. Február 16. - 23:08:10
0
Én jelöltem be mert remekül tudod "értelmezni" , kiemelni és teljesen más értelmet adni a mondani valómnak csak a lényeget nem sikerült ...Fuss neki reggel pihenten mégegyszer
előzmény: eXtra #9

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Codefone
#9 2014. Február 16. - 23:01:53
+2
... amihez én nem értek csak végig gondolva :
Akkor talán célszerű lenne meghagynod ezt a terepet annak, aki ért is hozzá, mert a hozzá nem értésnél csak az ennek tudatában történő gondolkodás veszélyesebb!  ;)
előzmény: papppapa #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Codefone
#8 2014. Február 16. - 22:41:17
0
neked is minthogy ezt írta:

Idézet
Müködő régi helyen is offol.

előzmény: Szilco #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Codefone
#7 2014. Február 16. - 22:40:39
0
monnyuk ezt írta:

Idézet
Müködő régi helyen is offol.

előzmény: padisah #2

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Codefone
#6 2014. Február 16. - 22:30:01
+2
Mivel ekkora rendszer, így gondolom a két vezetékes digitális rendszerről van szó.
Ha off-ol, akkor általában a következő hibák lehetnek.
1. Nincs beállítva a készülék jumperelése a megfelelő helyiértékre.
2. Fordítva van bekötve a BUS, esetleg el van kötve az ajtó előtti bescengetés vezetékével, ha van ilyen kialakítva.
3. Az 5-ös programba nincs beállítva az új max. lakásszám. (lehet, hogy 124-en van, így az a felettieket nem veszi figyelembe) Természetesen a programozáshoz tudni kell a programozói kódot. Általában a panel hátuljára van írva, de lehet, hogy a telepítő átírta. Mi mindig átírjuk a sajátunkra. :)
4. Nem megfelelő készülék van felszerelve. (pl. MKT)


előzmény: Nagy P #1

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Codefone
#5 2014. Február 16. - 21:51:12
0
Sajnálom  , pedig lefekvés előtt örömmel olvasgattam volna mert az eddigi beírásaid alapján ki tudtad volna következtetni az okot áramköri oldalról amihez én nem értek csak végig gondolva :
1 , A szerviz szerint kábelezési hiba , gondolom a keresztmetszetre értették mert a kicsi lehet a feszkó .
2 , Amint írja a kolléga az új eszköz egy régi helyén nem működik de kellene ergo protokoll hiba nem lehet elméletileg .
3 , Szerintem az igazi az lenne ha régi készüléket kipróbálna egy új telepítésnél de szerintem az sem fog müxeni.
Konklúzió Codefon mutassa be hogy náluk az új rendszeren megy a régi készülék és oda-vissza . Ilyenkor szoktam lemodellezni egy -két tekercs kábel a konyha asztalon összerak aztán ....
előzmény: L. Pásztor #4
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 16. - 21:58:00 írta papppapa »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Codefone
#4 2014. Február 16. - 21:39:46
+2
.Magyarul átalakították "modernizálták "valamilyen alkatrészt megváltoztattak vagy kivettek belőle . L.Pásztor kolléga olom kifejti majd pároldalon keresztűl amit már érdeklődve várok.

Be kell erned egyetlen sorral : Nem ertek hozza!      :-)   :-)   :-)
előzmény: papppapa #3

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Codefone
#3 2014. Február 16. - 21:21:22
0
Biztos "környezet barátabbra" tervezték az újat .Magyarul átalakították "modernizálták "valamilyen alkatrészt megváltoztattak vagy kivettek belőle . L.Pásztor kolléga gondolom kifejti majd pároldalon keresztűl amit már érdeklődve várok ./Komolyan /
előzmény: Nagy P #1

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Codefone
#2 2014. Február 16. - 16:29:10
0
Nem értek a Codefonhoz, de mi van, ha egy új beltérit felteszel egy régi helyére?
előzmény: Nagy P #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!