Tűz- és behatolásjelzés > Központok és kiegészítőik

DSC PC585 residential dial

(1/4) > >>

padisah:
Egyébként meg a konkrét esetben, ahol írtam, hogy rossz volt a vonal, ott vezetékesre küldve a hívást, sem minden esetben fogadta el a nyugtázást a vezetékesről.előzmény: L. Pásztor #12

padisah:
Kipróbáltam, igazad van. Annak ellenére, hogy 8 éven át szervizeltem mobiltelefon szolgáltatók rendszereit, bázisállomásait, mindhárom szolgáltatónak a rendszerében dolgoztam, legtöbbet a Vodafone-ban, ahol tagja voltam a magyarországi kezdőcsapatnek is, - ezt nem tudtam.

Mindenesetre azt a kijelentésemet fenntartom, hogy ami Nokiát én ismerek, azoknak a publikus menüjében nincs a DTMF-re vonatkozó állítási lehetőség. Nagyon régen, a 1610,2110 idejében volt olyan, hogy küldi/nem küldi, de a mostaniakban nem tudok ilyenről.
előzmény: L. Pásztor #12

handras:
A választ megkaptad tőlem majd bővebben szakmai magyarázattal L.Pásztor-tól is.
Nekem a legfrissebb Nokiám is 4 éves ráadásul okos, és lehet rajta állítani. A jelenlegi (le se merem írni milyen majdnem No-name) okos-telefonomon is állítható, hogy küldje-e.

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy ha valamit nem vagy nem elég pontosan tudsz, attól még igaz lehet akár az ellenkezője is. :-* előzmény: padisah #9

Többieknek:
Nyugodtan nyomogassátok a Like gombot, ha valaki jót, vagy jól ír!

L. Pásztor:
Szerintem meg a mobiltelefon neve iPhone  :)

Félretéve: 
1. hívd fel egyik mobilról a másikat. 
2. hallgasd mind a kettőt.
3. Nyomj egyiken egy igen hosszú dtmf-et.

Azt fogod hallani, hogy amin nyomod, azon szól amig nyomod.  A másikon pedig kb. 1 mp-ig.  Megfordítva ugyanígy müxik.

Ha nem így működne,  lógnék neked egy pizzával ! 
Késztetésnek  szántam, h biztosan kipróbáld ... :)

előzmény: padisah #11

L. Pásztor:
A GSM esetében a nyomógomb nem úgy müxik, mint a vezetékes telefon esetében.
A mobil kapcsolatban a DTMF hang NEM a hagcsatornán megy át, hanem csak egy parancs megy át az ellenkészülék felé, hogy ott x időre (ott menüben vagy állítható, vagy nem) generáljon egy DTMF hangot.  Innentől hiába nyomja a lúzerka a gombot a végtelenségig.
Tapasztalatom szerint a kézi telefonok kb. 600-1200ms időre adják ki a DTMF-et. Az ipari mobilok esetében ez az idő mindenhol állítható.  Vagyis ha jól írják meg a GSM (ami ugyen nem kézi telefonos) átjelző szoftját, akkor nem lesz ilyen gond. De csak ha jól írják meg ...  :)

Viszont a többszöri nyomkodás használ.  A kapcsolat létrejöttekor a beri (bit rate error) rendszerint fokozatosan feljavul, mexűnik a szakadozás, és a dtmf parancs nagyobb valószínűséggel megy át.

   
 előzmény: padisah #9

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése