Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46118 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#135 2018. Október 10. - 00:08:36
+2
Én sem értem. Minek rejtenéd el?
Semmit nem jelent majd akkor, mikor rejtett, vagy nem rejtett kamerával rögzített felvételt akarsz felhasználni.
Ha meg jön a rendőrség, fejben mindenkinek nagy szája van, hogy nincs is rögzítő meg felvétel, de amikor tájékoztattak, hogy ha mégis, de nem adod át, akkor azzal bizonyítékét tartasz magadnál, amit nem akarsz átadni a hatóságnak. Nem ocsi játék.
előzmény: L. Pásztor #134

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#134 2018. Október 09. - 10:58:33
+2
Nem értem ... én rejtett v forgatható kamerát tennék fel, ami kilát a kapu elé/mögé is - ha kell.
A rejtett kamera az rejtett. Ha észreveszik akkor rosszul rejtett, meg kell csinálni rendesen.
A forgatható meg "mindig befele nézett", és ugye rögzítő meg nem is volt soha ... oszt annyi.

A ház oldalára meg ál-kamerát ...  :)
És ha a sünök kötözködnének, letépném a falról az ál-kamerát és kezükbe nyomnám, h dugják fel fontoskodó péter..tököm adatbiztosnak. 

Micsoda egy barom népek ezek !
 
előzmény: bcslaci #132

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#133 2018. Október 09. - 01:26:38
0
Hi!
Honnan a fenéből tudná a rendőr mit vesz a kamera?
előzmény: padisah #131

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Adatvédelem
#132 2018. Október 09. - 00:21:31
0
Szerintem rendőr ilyenért nem büntethet. Ha feljelenti a szomszéd ők mennek ki, de szerintem csak jegyzőkönyvet írnak és továbbítják.
előzmény: padisah #131

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#131 2018. Október 08. - 22:33:46
0
Sziasztok kollegák!
Hirtelen nem találtam jobb témakört, újat meg nem akartam nyitni. Egyik ügyfelem mondja, hogy egyik este elmentek a háza előtt a rendőrök és belevilágítottak zseblámpával az egyik kamerájába, ami egyébként úgy van állítva, hogy a kaput veszi, és valamennyire (kb a látómező 1/6-ában látszik az utca (közterület) is. Azt mondja, hogy hallott olyan pletykát a városban, (Hajdú-Bihar megye egyik városa) hogy állítólag valakit felkerestek és megbüntettek a rendőrök, mert közterületet nézett a kamerája. Szerintetek ez hihető?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Adatvédelem
#130 2018. Szeptember 22. - 06:57:08
+1
Azért a legjobb mégis az volt, amikor még itt a háznál javították a prémium kategóriájú mobilokat is....
előzmény: eXtra #129

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#129 2018. Szeptember 21. - 11:48:10
0
Én nagyon utálom őket, mert nekem eddig minden samsung cuccom hülye hibákat produkált vagy idő előtt eldobta magát, de az nem rossz húzás, hogy regisztráció nélkül is megadják a két év garit az érintett termékekre:
Idézet
Értesítjük továbbá arról, hogy hogy azon termékek esetében, amelyek 2 éves jótállása (1 év jogszabályon alapuló és a Samsung által önként vállalt + 1 év jótállása) eddig termékregisztrációhoz kötött volt, mostantól regisztráció nélkül biztosítjuk a második évre vonatkozó Samsung által önként vállalt jótállást. Ezt a kedvezményt minden, 2016. május 26-t követően vásárolt termékekre is nyújtjuk, így amennyiben Önnek a Samsung Zrt. által forgalomba hozott ilyen készüléke van, úgy ezzel további teendője nincs.

előzmény: Lacy #128

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#128 2018. Szeptember 21. - 08:52:58
0
nesze neked gdpr.. erre hivatkozva simán megszüntette a samu a tök jó szolgáltatásait, gondolom enélkül is lehetett volna de most a gdpr kiváló indok hogy ne a Samsung ká anyját emlegessék
büdös tetvek mind

https://www.samsung.com/hu/GDPR/


Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#127 2018. Június 03. - 00:07:11
0
Rossz hírem van!
Tök mindegy hol tárolod más személyek személyes adatait, ugyanaz vonatkozik rá.
Ami megkeverhette azt, aki neked mást mondott, a következő mondat:

Ez a rendelet nem alkalmazandó a személyes adatoknak a természetes személy által kizárólag személyes vagy otthoni tevékenység keretében végzett kezelésére, amely így semmilyen szakmai vagy üzleti tevékenységgel nem
hozható összefüggésbe. Személyes vagy otthoni tevékenységnek minősül például a levelezés, a címtárolás, valamint az említett személyes és otthoni tevékenységek keretében végzett, közösségi hálózatokon törté ő kapcso­ lattartás és online tevékenységek. E rendeletet kell alkalmazni azonban azokra az adatkezelőkre és adatfeldol­ gozókra, akik a személyes adatok ilyen személyes vagy otthoni tevékenység keretében végzett kezeléséhez az eszközöket biztosítják.

Tehát pl.: otthon rendezgeted vagy nézegeted a fényképalbumodat, ami sok egyéb személyről is tartalmaz képeket. Erre, és ehhez hasonló tevékenységekre nem vonatkozik a GDPR, de ez már benne volt az info törvényben is.

előzmény: L. Pásztor #125

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Adatvédelem
#126 2018. Június 02. - 20:42:24
0
Csak jelezném, hogy lehet kapni komplett adatvédelmi szabályzat mintát. Kb. 17 minta van benne, a könyvelőm most szerezte be, nem is volt drága és úgy néz ki használható.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!