Szerző Téma: PS-128  (Megtekintve 23515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető desperado25

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:PS-128
#33 2013. Április 03. - 20:25:53
0
Ez a sziréna nincs véletlen közeli rokonságban a Novus NS-128-B szirénával?
Ma szereltem fel magamnak (mazoista) egy ilyet, mivel a régi -ami szépen az akkut sem töltötte- körbe lett vakolva, így az alaknál kellett maradni.
Na szóval Paradox Matrix kp, úgy bekötve ahogy kell, riasztásra szirénázik villog minden, de utána is villognak a töltésjelző LED-ek.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:PS-128
#32 2013. Április 01. - 21:26:52
0
vagy villogjon, legalább látszik hogy van benne élet, és nem kamuriasztó :)  :P
előzmény: vlezlee #31

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:PS-128
#31 2013. Április 01. - 21:19:37
+1
úristen, csípd ki a ledeket, ez aztán a korszerű és szakszerű megoldás :D
ismét DSC, no comment :D
előzmény: jachner #30

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:PS-128
#30 2013. Április 01. - 21:01:23
0
Hát nem fogjátok elhinni:
felhívtam a dsc ügyeletesét és azt mondta, hogy ez a 3 évvel ezelőtti szirénákra volt jellemző, valszeg a mostani szállítmány is ilyen lett ahol a villogás a normál működést jelzi. Nyugodtan csípjem ki a ledeket ha nem kell  ;D , de kösz hogy szóltam nekik mert direkt nem ilyet rendeltek és úgy néz ki megint ilyet kaptak.

Bocs hogy itt nyaggattalak titeket ezzel..
előzmény: jachner #29

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:PS-128
#29 2013. Április 01. - 20:46:28
0
köszönöm, így van bekötve, de villog ez a buzi. Viszem vissza dsc-hez...  :'(
előzmény: vlezlee #28

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:PS-128
#28 2013. Április 01. - 20:32:52
0
Akkor kezdd az elején:
+ táp a központ panel BELL+ sorkapcsára
- táp a központ panel AUX- sorkapcsára
GO- (negatív indító bemenet) a központ panel BELL- sorkapcsára
Központ panelnél a BELL+ és BELL- sorkapcsok között legyen bennt az 1k ellenállás.

így indulnia kell, ha nem, akkor valami nem ok.
előzmény: jachner #26
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 01. - 20:37:38 írta vlezlee »

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:PS-128
#27 2013. Április 01. - 20:29:07
0
Itt OFF, ez hitvita, ami soha nem fog eldőlni

Na akit zavar a csúnya beszéd az ugorjon 2 sort :)

Hogy ott baszná szájba a jó k.. anyját aki a dösöcö-t kitalálta fejleszti és gyártja

Hát népek ez valami tragikus, de megkérek mindenkit, hogy ha azt tapasztalná, hogy dsc-hez akarok nyúlni lesz szíves hátbavágni vag akármi  ::fejel:: ::fejel:: ::kalapal::

1864 panelcsere.
Már az előzmény is baljós volt. Hiba, nem működik a sziréna kimenet.
Ó semmi gáz, majd a pgm-et felprogramozom, és annyi.
Kb fél óra hiábavaló próbálkozás után telefonos segítséget kértem, mivel mind a pc-n mind a kézzel nyomogatott LCD taszton minden stimmelt, és a pgm méágsem volt hajlandó szirénázás esetén működni.
A telefonos segítség azt mondta hogy már volt ilyene, a lényeg!!!! ha a sziréna kimenet behal akkor a pgm sem fog szirénázásra működni
A jó kurva mocsok anyád déescé !!!
Na jó panelcsere, ügyféllel megdumálva. Nem örült de más lehetőség nemigen van hogy szirénázzon.
Ma kiballagok a panellel (én bölcsen azért mondtam neki hogy jó esetben 1 óra de nem biztos, hogy ha bekavar valami akkor akár ebéd utánig is eltart)
Na ez még tovább is.
Kezdve ott, hogy a komplett programot szépen feltöltöttem, a dls 3.2 szoftverrel.
Panel kicserél, akarom vissza, erre ugye verzió nem egyforma konvertálja? persze.
Kis ablak - ilyen verzió nincs a gépen
Anyád.
Majd letöltöm mondom én.
Na sikerált is majdnem mert mint kiderült, a 4.1 verziójú panel helyére kerülő 4.5 verzióhoz már nem jó a régi program hanem az új DLS 5.x kell
Letölt, telepít, próba indít.
hát nagy katyvasz de némileg hasonlít
Magyarítás megvolt, csak épp nem működik
Kiderült a kis és nagybetű számít, igaz mindent végigcsinált a hülye program csak a végén nem lett magyar. Nagyon gáz hogy 10 percig olvasgatta azért a magyar fordítást, hogy a végén a kis m miatt nem működjön, milyen barom agy kell ehhez hogy így menjen?
Na ezen szintén egy kis telefonos segítséggel (dsc hun) sikerült túllépni, de a régi ügyfeleknek se híre se hamva
Van egy import lehetőség mondá a dschun szaki, próba, de szarik bármit is behozni.
dsc szaki: egyszer máűr valamikor neki sikerült ilyet csinálniiii ... Miva???? egyszer?? valamikor???
Na a lényeg azért nem importál, mert az új szoftver CSAK !!! az új panelekkel működik, a régieket nem tudja miszerint az 5020 is a nem kívánatos csapat része.
Na jó de ezzel az csak a baj hogy az ügyfél 1864-e az nem az annak menni kéne. De nem.
Próbálja a dschun szaki, na mit mond? Hát neki sem megy . Mondom mi a baj? hát ő nem tudja.
Lényeg, kb 2 órai sikertelen próbálkozás után aztat sikerült kitalálni, hogy régi panel vissza (na csak a táp meg a busz) és az új dls-be felszedni a tudományt (ugye bölcs előérzet hogy nem resettel tettem el a dobozba a régi panelt) utána visszaköt az új panelbe a derót halom, és így vissza az újba a program. Na annyit még hogy eddig csak elég volt katt a kijelöltek kommunikálása gombra na itt ez kevés, még kell egy ikonra katt a kommunkiáció végett utána nyílik ablka és ott még plusz leokézni, hát szörnyű.
De legalább működött, mert az első ilyen 16xx panel anno úgy 5 éve még kapcsolódni sem volt hajlandó a pc-hez (az akkori dschun szaki szerint biztos a kábel rossz, na innen üzenem, hogy ma ugyanazzal a kábellel programoztam  :P )
Szóval ami Paradoxéknál jó fél óra max 1, az itt sikerrel 4 és fél volt

Azért pár kérdés felmerült bennem ezzel kapcsolatban
Pl az első mindjárt, hogy ha a Paradox meg tudja úgy csinálni a program uppgrade-ket hogy még a legelső 2000-ben feltett panelek is mennek vele akkor a dösöcö mért ekkora  fasz hogy konkrétan két külön program kell a régi és az új központok programozásához?
A másik értelmetlen baromság, hogy ugyanannak a panelnek a 4.1 verziója és a 4.5 verziója között már másik programot kell használni.
Tehát nem úgy lett megoldva, hogy amikor kijöttek ezzel a (rettentően primitív és szinte az 5020-hoz képest nulla többlettel bíró) központcsaláddal, akkor új szoftver is. Nem a marhák egy komplett család 5 éves használata után gondolták úgy, hogy ideje váltani nesze új dls.
Aztán hogy mért nem lehet importálni mért nem tudja a dschun szaki sem, és az sem igaz hogy eddig ez senkinek nem volt probléma
Az import menüről nem is szólva mert az olyan szarul és érthetetlenül van megcsinálva hogy az siralmas.
Szóval a dsc a mazochisták és a villanyszerelők központja marad nekem..
egyszóval: szar
15 év alatt semmit sem fejlődtek a mostani programban is minden ugyanazon a címen van mint a régi 15 éves 5010-ben, siralmas.
Na most jól kidühöngtem magam aki akarja védje meg de nekem a mai nap nagyon betett 2 ügyfél is elmaradt holnapra a tököm tele

előzmény: jachner #26

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:PS-128
#26 2013. Április 01. - 20:16:06
0
Magamnak csinálnám, és igen dpx-128 a sziréna, ezt adták a dsc csomaghoz. Miért ez a tipus nem jó? Amúgy már odáig eljutottam hogy már tápelvételre is riaszt, viszont ezt a led villogást az istenért sem hagyja abba... a leírása meg egy nagy szar... eddig mindent kipróbáltam amit írtatok.
előzmény: bcslaci #25

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:PS-128
#25 2013. Április 01. - 19:54:38
0
Reméljük ezt magadnak barkácsolod és nem villanyszerelő vagy aki a szakmát alacsonyítja
előzmény: jachner #22

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:PS-128
#24 2013. Április 01. - 19:51:27
0
Amiről ő beszél, az nem PS128.
Mielőtt kattintasz készíts papírtörlőt a monitort letakarítani  :D  ;D

 http://www.dsc.hu/uszi/leirasok/egyeb/DPX128_magyar_v3.pdf ,
előzmény: Lacy #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!