Szerző Téma: PS-128  (Megtekintve 23270 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PS-128
#53 2019. Augusztus 12. - 08:18:02
0
A három pont ott azt jelenti, h mindenki behelyettesithet oda, amit akar.
Abban az idöben elég sokaknak, elég sok problémája volt velük...

És ott volt még a végén a no (further) comment is .


előzmény: handras #51

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PS-128
#52 2019. Augusztus 12. - 08:13:46
0
Tényleg szebb volt szerintem is, de a formát nem én terveztem.
Az egy dolog,h téptem s számat a kitüremkedö csíkok miatt, mert majd megül benne a por, és ronda lesz .... de nem volt semmi foganatja.


előzmény: syn7h37ic #50

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:PS-128
#51 2019. Augusztus 12. - 07:53:44
0
Ezt a fajtájukra jellemző mentalitást, hogy érted?
előzmény: L. Pásztor #49

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:PS-128
#50 2019. Augusztus 12. - 07:17:42
+1
Érdekes sztorija van a szirénának. :D
De ha úgy nézem, mégis csak 20 éves forma, ami már meghaladja a mostani elvárásokat. Annak idején jóval szebb volt, mint a kocka Bentel.
előzmény: L. Pásztor #49

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PS-128
#49 2019. Augusztus 11. - 21:18:13
+1
Ezt a szirénát 1997-ben én fejlesztettem a triódának, és gyártottam 2002-ig, akkor lemásolták a panelt és lenyúlták a gyártását. Hungarikum meg a  .... fajtájukra jellemző mentalitás .... de ez most no comment.

Szóval 1997-ben a szirénának még nagyon nagy jelentősége volt, nem volt mindenki felügyeletre kötve. Az már a tervezés elején látszott, hogy ismerve a trióda ügyfél körét, a nagyrészt pék-inasból, szakácsból vagy történelem tanárból verbuválódott szerelők serege még az Ohm törvényével sincs tisztában. Nekik kész megoldás kellett, ami szirénának "látszik", mert ha nagyon más volt mint a megszokott, már megállt a tudományuk. 

Akkoriban 2 sziréna uralta a piacot: a Bentel régóta és a Solo akkor kb. 2 éve. Mindkettő TTL áramköröket tartalmazott, és megadott sorrendben kellett üzembe helyezni, ha valaki nem akart leszédülni a létráról. Ehhez képest vezettem be a processzoros vezérlést, az öntesztet, a földelő szálat, amit ha lehúztak a központban földre, akkor kussolt a sziréna, illetve mivel a megrendelő, azaz a trióda újdonságokat kért, igy került bele az izzó, a hangszóró és az akku teszt is, mert hogy az akkoriban falon lévő szirénák sacc/kb. 80%-a pár másodpercnél nem tudott többet szirénázni, a sz@r akkuk miatt. Akkoriban végigmértünk kb. 20 fajta olcsó és ólommal erősen spóroló akksit, és nagyrészük újonnan a 3-4Ah-t sem tudta. Végig gondolva ezeket, látszott hogy a triódától olaszországba (akkor) raklapszámra visszaküldött gyenge (de ócccó) 7.2 Ah-s akkuk sem kevesek bele, 2 évet ha kibírnak, a kisebb katasztrófa lenne bele.

Más kérdés, hogy egy 4Ah-s JÓ minőségű (PL. YUASA) akku is elég lenne bele, éves ellenőrzés mellett ... de az sokkal többe került volna, mint egy 7Ah-s triódás Power fantázi nevű szutyok, az éves ellenőrzésől meg nem is beszélve.  Aztán 2002-ben a trióda lenyúlta a PS128-at, és egy ici-picit változtatott rajta ... és azóta is olyan amilyen akkor volt.

Azóta már csináltunk kétféle, szabadon programozható, a központtal kommunikáló, eseménymemóriás, szabadon állitható hangzású szirénát is, tudása vetekedett egy régi kisközponntal, de a magyar piac nagyrészét ez már nem érdekelte ... sok sumák inkább kiajánlotta a drágább szirénát és szerelték az ócccó PS-t   ....  oszt ennyi.

Miért nem LED-es ?  Egy pár Ft-os szofita izzó plus 7Ah-s akku ócccóbb mint egy LED 4Ah-s akkuval és LED meghajtóval.  A pénz az úr ... a gyártónál is, nem csak a szerelőnél !


előzmény: syn7h37ic #48

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:PS-128
#48 2019. Augusztus 11. - 15:20:53
0
Nem szeretem ezt a szirénát.  Csak ezt kapjuk, mert olcsó.
Néhány kérdés azért felmerül bennem, amikor kültéri szirénákról van szó:
Miért nem lehet ledeket belerakni az izzó helyett? (van pár modell, de nagyon nem ez az általános) Minek bele 7 Ah akku, ha led villogóval a fogyasztását felezni lehet üzem közben? Megfelelően kiválasztott elektronikával az 2.2Ah akku is bőven elegendő lenne. Alapesetben nem is kéne, hogy fogyasszon az elektronika szinte semmit, csak a töltőáramkörnek kell működnie. Érdekes módon egy Grade4-re (EN 50131-4) minősített szirénában is a a gyári akku 2.2Ah. (Sael2010Pro) és ennek az alap fogyasztása 20mA Max energiafogyasztás 1.8A. hang+fény esetén. (természetesen aláírom, hogy ez a sziréna  eléggé drága, és nem fogja megvenni XY polgár a rendszeréhez, ha van olcsóbb is nála)
A nagy 7Ah akku miatt a sziréna is nagy lesz.
Persze érthető, hogy mindennek ára van, de az olcsó eszköz sokszor drágább lesz hosszú távon, mint egy drága, de minőségi. 
előzmény: L. Pásztor #47

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:PS-128
#47 2019. Augusztus 10. - 22:45:00
0
Na vazze, van ám "specifikáció" rendesen !  :)))
Egy volt öreg kollágámat idézem: "a fizikát nem lehet büntetlenül megb@szni !"

1. Teszt: sziréna elektronika 18W izzóval beterhel az akkunak, ez kb. 1.5 A-es terhelés.
2. Normál 7Ah-s JÓ akksi esetében ez alig okoz feszültség-esést, illetve azt a 2-300 mV-o az elektronika NEM  érzékeli rossz akksinak.  Más tészta, h egy régi akku esetében ez a feszültségesés lehet akár 3-4 V is !!!
3. Egy 4Ah-s JÓ akku esetében a feszültségesés 1.5A hatására lehet akár 5-600mV is.  Egy rossz akksi itt is rossz akksi-ként fog viselkedni, meglehet akár 4-5V feszültség eséssel is. Elektronikája válogatja, h a 4-500 mA feszültség-esést minek veszi.
4. Egy 2.4Ah-s JÓ akksi 1.5A-ral terhelt, közel 1V feszültség esése már rossz akku-ként jelentkezhet az elektronika számára... és bingó ! Már riaszt is !  Ember meg bámul, hogy mi a f...ért jelez a sziréna, amikor jó az akku.

Megint más kérdés, hogy náhányan üresjárásban mérnek rá az akkura, és kukáznivaló akkura is "JÓ" értéket mérnek....  na ez meg no comment, vagyonvédelmi vizsga ide vagy oda ... alapvető elektronikai ismeretek nélkül vicc ez a szakma, hiába a papír.

Az a gyártó, aki meg 4Ah-s akksit javasol szirénába, miközben 18W-os izzóval terhelten tesztel ... maradjunk abban, hogy az elég bátor ... vagy nem ismeri a vagyonvédelemben megrögzött szokásokat.

Véleményileg egyezek eXtrával, mivel (többek közt)  szakmailag hab a tortán, ha valaki sajnálja a 7Ah-s akksit a szirénából....


előzmény: eXtra #44

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:PS-128
#46 2019. Augusztus 06. - 17:24:04
0
Én a PS128-as kifújásjelzős változatával szívtam. Minekutána négyből kettőben nem működött rendesen (azt tapasztaltam, hogy iszonyatosan érzékeny a töltőfeszültségre), maradok inkább a Bentelnél. Igaz, hogy több mint kétszeresébe kerül, de legalább stabilan működik.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:PS-128
#45 2019. Augusztus 06. - 12:23:38
0
Milyen kábel megy a szirénához? CCA vagy réz? Mekkora feszültség marad a szirénánál a tápból? Más is van arról a kábelről tápolva? Milyen aksit használsz? Stb... :)
előzmény: Wineman #41

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:PS-128
#44 2019. Augusztus 06. - 12:19:22
+2
Korábban szereltem néhányat 1,2-es akkuval is, semmi bajuk azóta sem, néha ki vannak próbálva.

előzmény: vlezlee #42


"A készülék működtetéséhez legalább egy 12 V; 4,0 Ah, legfeljebb egy 12 V; 7,0 Ah akkumulátor szükséges"

A gyártó valamiért min. 4-es aksit ajánl hozzá, de én nem szőrözök kétféle aksival, ezért a szirénába is 7-est rakok... 8)
előzmény: padisah #43

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!