Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 63760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#185 2020. Május 16. - 20:43:33
0
Köszönöm!
Bocs az értelmetlen fogalmazásért, sajnos a telefonom beleszólt.. 🙂
előzmény: eXtra #184

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#184 2020. Május 16. - 14:52:10
+1
Szia,

1. Azt.
2. Igen.
3. Igen. (A gsm-x helyén a távfelügyelet kütyüje lesz.)
 :)
előzmény: regenyid #183

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#183 2020. Május 16. - 13:27:11
0
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni távfelügyeletre kötésben.
A távfelügyelettel beszéltem, és annyit mondtak, hogy olyan központot válasszak amiben alapból benne van az analóg telefonvonalon kommunikál, mert olyan átjelzőt használnak ami vezetékes telefonvonalat emulál. Ezzel biztosítva az elkötelezettséget a gyártók irányába.
Én alapvetően SATEL rendszereket építek ki. Ezekben a központok mindegyikében megtalálható az analóg telefon kommunikátor.
Ez akkor azt jelenti, hogy távfelügyeleti szolgáltatás esetén nekem nem kell pluszban vennem mondjuk egy GSM-X, GPRSA-A, INT-GSM kommunikátort igaz? A központba integrált analóg vezetékes kommunikátorra fogják rákötni az Ő általuk biztosított kommunikátort ha jól értem?

Ha jól értem ez az ábra mutatja a kérdésemre a választ?


Köszi a segítséget!

« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 16. - 13:33:02 írta regenyid »

Nem elérhető Baha

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 25
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#182 2019. Február 19. - 13:10:40
+1
"Zsír! Távoli kapcsolódás alatt is működhet a felhasználók cseréje? Gondolom igen, de a TELL-es logika után már semmin se csodálkoznék. "

Egyik helyszínen 3G-n keresztül kellett exceles felhasználói adatbázisokat töltögetni két ESIM320-ba, mert a felügyeleti helye a másik utcában volt. Úgyhogy igen.

Annyi, hogy némiképp fapados a felhasználói adatbázis kezelése, szerintem ellenőrizd, hogy megfelel-e.

Magyar nyelvű programozási segédlet: http://eldesalarms.hu/letoltesek/ESIM320/ESIM120-320-Programozasi_es_Applikacios_Segedlet_HU.pdf

2018.05.24 firmware: http://eldesalarms.hu/letoltesek/ESIM320/ESIM320_V31.02.01_00_20180524_103150.bin
előzmény: eXtra #172

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#181 2019. Február 18. - 17:03:43
+1
Na nem hagyott békén a kérdés: mi volt valójában amit nem vettem észre.
Felébredtek amerikában is, jött a válasz:

"... csinaltuk 2016 nyaran a watch miatt. A bluetooth time frame rovidebb lett de meg benne volt a 4.0 protocol idoben. Kesobb lattunk mi is nehany periferiat nehez connect proceduraval, de azok a keszulekek nem voltak synchron a 4.0 val. Hetekkel kesobb visszatettek az eredeti frame erteket es onnan felepult a connect a protocolt nem tarto eszkozokkel ... "

Ennyi, ami azt jelenti, h néhány kínai BT gyártó rohadtul nem tartja be a szabványokat ... aki betartotta az fel tudott csatlakozni.

És ez a történet hasonló, mint a 2000-es elejei évek CiD felügyeleti vevők esetében. Jött pl. az FBII-hoz egy új vevőkártya új telefonvonalhoz, és nem vette az újabb paradox központok adásait, csak a régi 2 vevőkártya vette. Mindenki azt hitte, rossz az új vevőkártya. De nem, kiderült a paradox rövidebbre vette a DTMF pulzusok hosszát ... csak úgy. Fülre is hallatszott a változás, az adás gyorsabb lett. A DSC és mások nem variáltak , ott nem volt gond.  A Surgardok esetében szintén nem volt gond, az Enigma esetében rámlik valami ... de nem vagyok biztos benne.

Soxor még azt is nehéz meghatározni, h ki hibázott ...

 


 
előzmény: Ryki #180

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#180 2019. Február 18. - 01:38:27
+1
Teljesen mindegy mennyire hangzik durván, kolléga folyton azonnal frissítgeti az epöljét, de nálla sem működött.
És nem a kapunyító app volt hibás. Ha az lett volna a hibás, attól még gyári audi bluetooth-nak működnie kellett volna, annak nincs külön appja. ÜF telója nem csatlakozott rá, bekapcsoltam az enyémben, az egyből ráállt).
Miután az epöl kiadta a 10.1-öt minden ment a megszokott módon. Rengeteg helyről jöttek a hírek és az hogy nem lett belőlle giga szar, az talán annak volt köszönhető hogy nem frissitette le mindenki azonnal. Vagy aki meg is tette annak azt javasolták hogy rakja vissza az egyel előbbi ios-t.
De annyit nem fizettek nekem hogy a Zügyfél telefonjával szarozzak egy teljes napot.

 
https://www.redmondpie.com/tips-to-fix-ios-10-bluetooth-problems-on-iphone/
https://www.valuewalk.com/2016/10/fix-ios-10-bluetooth-problem-tips/
http://www.iphonehacks.com/2016/09/fix-ios-10-bluetooth-problems.html
előzmény: L. Pásztor #178
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 18. - 01:44:55 írta Ryki »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#179 2019. Február 17. - 22:44:33
0
"Ekkor volt az a csodálatos kis baki az almás cégnél, hogy a frissítés elbaszta a Bluetooth eszközökkel való csatlakozást.
Se headeset, se kapunyitás"

Tehát nem az APP volt hibás....
előzmény: L. Pásztor #178

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#178 2019. Február 17. - 22:34:00
0
Ez annyira durván hangzik, h szerintem nem is  iOS hiba volt, hanem app probléma. Az Alma nem Microfos, nem enged ki olyan oprendszert, amiben olyan durva hiba lenne, h a BT nem megy benne. Ennek qrvanagy viszhangja lett volna annó, a konkurrencia darabokra szedte volna ôket ... de nem volt semmi. Az iOS 10 nálam mindig csont nélkül ment, pedig volt az iPhone mellett okosóra, okos-lakáskulcs, okos-slusszkulcs is rátéve (mert a kulcsokat ha letettem valahova, és utána fél órát kerestem régen).

Szerintem az app volt bugos, ami 9-cel ment, 10-zel meg nem.
Igy én is jártam nemrég az iPad és egy Adonit pixel BT-tollal...  app frissitése megoldotta.

PS: saját börömön tapasztaltam, h mi a különbség az apple és a többi nem apple termék közt. Az apple pen az adonithoz képest nagyságrenddel gyorsabb és pontosabb. De mivel az Adonit tollat a lányomtól örököltem, igy nem hajítom ki ... de csak ezért nem ... :)
előzmény: Ryki #177

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#177 2019. Február 17. - 20:31:38
0
Nála nem elfelejtette hanem, konkrétan nem működött, nem akart kapcsolatot létesíteni, párosodni.
De mivel olyan nagyon rendes ember vagyok (ez lesz a sírkövembe vésve) kimentem hozzá hogy megpróbáljam elhárítani a hibát. Se az újra párosítás, se a telefon újra telepítése nem oldotta meg azt a problémát. 2 hónap után adott ki az Alma egy frissítést az hozta a megváltást. Ekkor hívtam fel telefonon a Zügyfelet, hogy Na most frissítsed fel és akkor jó lesz. És jó lett.

Vicces volt hogy a nagy "lehordások" közepette mutattam a Zügyfélnek hogy az én telefonomon amin ios 9 volt simán működött minden.
előzmény: L. Pásztor #176

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#176 2019. Február 17. - 16:09:26
0
Az iOS esetében is, mint más oprendszerek esetében is, az oprencer frissítéskor a BT párositások (is) törlődnek. Ezért "felejtette el" a BT eszközöket.  Az ÜF tájékozatlansága nem gond (sőt természetes), a hülyesége és agresszivitása viszont betegség. Napi szinten tapasztalom én is ...  :(

A MobilArm-ot pedig vissza kell hivni, és akkor leáll.
Ennek lesz nyoma a szolgáltatónál ... (elvben 5 évig).
előzmény: Ryki #175
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 17. - 16:14:50 írta L. Pásztor »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!