Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 63743 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#175 2019. Február 17. - 15:00:54
0
Valamennyire témához kapcsolódik. Pár évvel ezelőtt mikor a Apple kiadta az iOS 10-et, pont akkor kérte egy ügyfél hogy tegyünk fel neki egy Bluetooth-os kapunyitót mert folyton összetörte a távirányítót és már sokat költött rájuk.
Feltettünk neki 2 db ot, egyet a nagykapura, egyet a garázsajtóra. 1,5 hónapig szépen működött amikor is ráfrissített az új iOS-re a telefonján.
Ekkor volt az a csodálatos kis baki az almás cégnél, hogy a frissítés elbaszta a Bluetooth eszközökkel való csatlakozást.
Se headeset, se kapunyitás...Persze egyből kaptam a telefont hogy milyen szart raktam fel, hogy 1,5 hónap után szar..
Mivel nem olvasott híreket fingja nem volt arról, hogy a telefon miatt van, sajnos nem értette meg. Az sem tűnt fel neki hogy a kocsi kihangosítója sem megy a telefonnal. Így a kamerarendszer telepítést is buktam nála.      C'est La Vie

Más kérdés: A Seasoft MobilArm Gsm modulnál hogy lehet azt elérni hogy Ne hívja fel a további telefonszámokat ha az első telefonszám felvette a hívást?
A Tellcompaktnál ha nincs beállítva a "nyugtázás kérése" és az első szám felveszi és ott nyom egy "#" akkor nem telefonál tovább.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 17. - 15:09:47 írta Ryki »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#174 2019. Február 17. - 09:53:45
+3
Igazad van ... papíron.
Aztán jönnek sokan egyszerűbb, de halál-biztosan működő megoldásokért. Akiknek zuhogó esőben este 11-kor nem nyilt a kapu.  Mert szép az elmélet, ha nincs mögötte biztosan működő infrastruktúra, amikor az építőiparhoz hasonló mentalitású szolgáltató(k) piaci és egyéb helyzetüknél fogva a gyatránál is gyatrább szolgáltatást nyújtanak, amikor még egy hálózat saját magával sem kompatibilis, amikor mindenféle egzotikus nevű öccsóé vett készülékek toldozott-foltozott oprendszerére irt csili-vili app időnként mindenestől eldobja magát ...
Pedig labor szinten, meg még átadáskor is milyen szépen működött!  Hű de f@sza vót, egyszerre tudott mindent!

Ma már windóz10 effektusnak hívják mindezt.
Az informatikai eszközöktől, a gépjárművektől, egészen a biztech rendszerekig is, mindenhol túl-bonyolított,  feleslegesen egymásra épülő, erőforrás-pocsékoló, csili-vili-re hajtó, jól marketingelhető megoldásokat gyártat a marketing.
Elmondom egy 1szerű példán ... miért.
Nézz meg pl. egy DSC1616-ot. A programpontok nagyrészét minden szerelő helytől, időtől, alkalmazástól függetlenül ugyanúgy programoz fel. ÉS nem használja mondjuk a 4/2-es kommunikációs formát. De az attól még sok más hülyeséggel együtt benne van. Ezek miatt a hardver egy része felesleges, a processzor túlméretezett benn, a  memória fele felesleges, a benne futó szoftver egy része is felesleges, a letöltő program egy része ezek miatt szintés felesleges. Így készül egy hardver-szoftver, aminek alsó hangon fele felesleges, mert a felhasználók mondjuk 98%-a sosem használja. Viszont pénzt ad ki azért mert nem használja. Mellette folyamatosan létrejön és hízik egy már-már alig kezelhető méretre nőtt szoftver-monstrum, mely így a (ki)tesztelhetetlensége miatt egyre több bug-gal rendelkezik. Aztán teszteltetik a felhasználóval, hadd szivjon ő vele ...

Nem a biztech-ben van ez, ezt a sz@r elvet mindenhol megtalálod. Ma már alig lehet találni autót normális sornégy, sor-hat, V6 , vagy V8 szívó motorokat, melyek gond nélkül elmentek 400-500e km-t. A fentiek szellemében az 1 literes, 100ezret pörgő 1-2 turbinás vackokat nyomják, sáv-elhagyásos, kanyar-fényes, kettős lend-tömeges, 3 katalizátoros, média-lejátszós, nav-os, csili-vilis vackokra, melyekre 3 éves koruk után rá kell költeni annyit, amennyi az újkori ára volt ...   És megmagyarázzák a környezetvédelemmel, mert miközben azon erőlködnek, h a kibocsátás pár grammal kevesebb legyen, az ehhez legyártott és beépített felesleges cuccok 3x nagyobb öko-lábnyomot hagynak, mint amennyi a megtakarítás. Ezt adja nekünk a marketing ...

Ez a windows10 effektus (de igaz az androidra is), nem optimalizált szoft, nem adott hardverre írt szoft, mely a kényelme miatt az idők folyamán kezelhetetelenül nagy és bugos monstrummá gyarapodott. Mert h kényelmes legyen, fusson a mosógéptől a rajztábláig ... a féltéglától az szerverekig mindenen-demindenen. Fut is ... egy ideig. Aztán jön a  rengeteg szívás, ami miatt komoly munkára használhatatlan, hacsak valaki 5 percenként nem ment mindent ki külső adathordozóra. Feleslegesen veszünk az asztali gépekbe 8gigát, feleslegesen rohangálunk 2gigával a kezünkben ... mert valahol valakik az erőszakosnál is erőszakosabban akarják lecserelétetni az egyébként (biztosabban) használható hard- és szoftvereket, hülyítve az embereket a trendi cuccokkal. És sok alkalmazás-idegen készüléket terveztet és gyártat, mint pl. rádiós rendszerek a biztech-ben, ami által a biztech nem biztech, hanem csak bizonytalanság-tech ...  :) Ezt itt a fórumon is számtalan kérdés bizonyitja, amikor emberek tucatja nem érti, h néha (ismétlem: néha) miért nem működik (biztosan).

Sok ipari alkalmazásban még Win7 fut (az utolsó komoly munkára alkalmas billgécc termék), pénzjegykiadó autómatákban még sok helyen XP, etc, etc, etc. És itt nosztalgiával gondolok vissza a 90-es évek elejére, amikor pl. egész italtöltő automatákat, hídmérleg elektronikákat, gázfogadó állomások vezérlését futtatunk DOS alatt (atom-biztosan) 640kB tört részén.           

A népek nagyrésze megy a divat után. Veszi amit a merketing tol a képébe. De vannak emberek, akiknél a sorrend nem egyezik a mainstream-mel. Akiknek fontosabb az atom-biztos működés, mint a csili-vili kényelem. Erre értettem minap, h az emberek a pénzükkel szavaznak.   

Na, látom, kicsit hosszú lett... elnézést mindenkitől. Nem tom mennyire ment át a lényeg ... remélem egy picit talán igen. Nem vitaindítónak szántam, nem is akartam az észt osztani, csak leírtam hosszú évek észrevételei és tapasztalatai összefoglalását.

PS, csak eXtrának(!):  nem én vagyok az egyedüli aki így látja. Az Apple pár hete végleg elállt a szándékától, h valaha is egyesitse oprendszereit, és nekiállt kigyomlálni a (majdnem) felesleges alkalmazásokat az iOS-ből és OSX-ből, csökkentve ezzel a hardver igényt, a fogyasztást, a szoftver bug-ok lehetőségét és a termékek árát is.
 
előzmény: eXtra #173

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#173 2019. Február 16. - 16:12:56
+1
Nem kell app !!!]

Laci, ezzel nem értek egyet. A legolcsóbb kapunyitókkal szemben az IP alapú vezérlőknek több előnyük is van, amit az ügyfelek egyre inkább szeretnek és használnak:

1. Akkor is tudsz kaput nyitni, miközben épp telefonálsz! Ülsz az autódban és telefonbeszélgetés közben rákoppintasz a főkérnyőn egy widgetre és már nyílik is a kapu... Ráadásul a hívásfelépítéssel szemben gyorsabb is a mobilnetes vezérlés, ezért aki egyszer megszereti, utána a rácsörgetést már csak backup funkcióként fogja használni. Az emberek azokat a kompromisszummentes megoldásokat szeretik, amikhez nem nekik kell igazodniuk, hanem a technika igazodik hozzájuk! ;)
2. A vezérlőre online rácsatlakozhatsz és megnézheted, hogy kik/mikor mit csináltak és mi történt (minden esemény és állapot egyszerűen elérhető, így a telepítőnek is könnyebb dolga van), de ha eccerűbb júzer vagy, akkor beállított időközönként automatikusan is megkaphatod az eseménylistát emailben. Az egzotikus szintaktikájú sms parancsokat sosem szerették az ügyfelek (akkor se, ha előre megírtam és csak küldenie kellett volna!), de ha az okostelefonjukon van egy könnyen és egyszerűen használható app, akkor szívesen használják az extrákat is. Olyan ez, mint egy parancssoros felület és a modern GUI közötti különbség: lehet retrózni a parancssorral, de az emberek többsége az egyszerűbb és gyorsabb grafikus interfészt szereti használni... :)
3.  A megcsörgetős rendszerekkel csak egy valamit tudsz vezérelni, míg az IP alapúval több független kimeneted is lehet. A rácsörgetős nulla biztonságú vezérlésekhez elméleti lehetőség a rejtett számmal meghúzatható 2. relé, de annak eléggé korlátozott a felhasználói köre, ezért én pl. soha nem is használtam...
4. Sokfelhasználós bonyolultabb helyeken app/software nélkül lehetetlen kézben tartani egy rendszert, ezért a telepítőnek és a júzereknek is szükségük van a felhasználó- és telepítőbarát szoftverekre.

Nálam magánszemélyek is egyre gyakrabban rendelik a komolyabb tudású vezérlőket, de cégeknek már ajánlatba se teszek mást, mert a HASZNÁLHATÓ többlettudásért mindenki szívesen fizet egy picivel többet.  Egy darabig még nyilván lesz piaca a HD ready TV-knek is, de a vásárlók többsége már a full HD és 4k termékeket választják, mert a nagyobb élvezeti érték megéri nekik a felárat... 8)

Példa: Tavaly egy iskola kapuját motorizáltam, de egyúttal okosabb vezérlőt is kapott. A motoros nagykapu mellett van egy biciklisek által használt kiskapu, amit a diákok csak a beállított időablakokban tudnak nyitni. A felhasználókat és a jogosultságokat a helyi informatikus szerkeszti. A kapu távol van a portától, ezért tettem fel egy csengőt, amit ha megnyomnak, a portásnak push üzenet megy a telefonjára. A portás olyankor ránéz a kamerán, hogy melyik kaput kell nyitnia és beengedi akit kell (a külső kapukhoz nem kértek IP kaputelefont, de a főbejáratnál az is van...) vagy megvárja, hogy az ismeretlen jövevény besétáljon hozzá. :) A kapuvezérlő doboza szabotázsvédett, ezért ha valaki esetleg szétszedi, már jön is az email a telefonomra - így kicsit bonyolultabb "backdoor távirányítót" hekkelni a rendszerbe... ;) A motoroskapuhoz kértek egy kültéri tűzkulcs szekrényt, hogy extrém esetekben is bármikor lehessen nyitni a kaput. A tűzkulcsszekrény nyitásáról vagy üvegének betöréséről emailben azonnal jön értesítés. Az eseménylista hetente automatikusan kimegy emailben az igazgatónak, így ő is ellenőrizhet mindent. Az első félév utáni tapasztalatok tökéletesek és mindenki szereti használni a rendszert.  ::halas::

Oké, ezt a vezérlőt elég alaposan "kimaxoltam", de egy átlagos családi háznál is hamarabb választják az "appos vezérlőt", mert a többletfunkciókban mindenki talál magának valami olyan extrát, amiért az megér neki egy kis többletköltséget! :) ;)
előzmény: L. Pásztor #166

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#172 2019. Február 16. - 15:25:22
0
Zsír! Távoli kapcsolódás alatt is működhet a felhasználók cseréje? Gondolom igen, de a TELL-es logika után már semmin se csodálkoznék.  ::) Amúgy anno nézegettem az Eldest is, de az elmúlt évek borzasztóan megviselték a forgalmazó szegedi boltját, ezért én már csak akkor megyek be hozzájuk, ha nagyon muszáj...  8)
előzmény: Baha #169

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#171 2019. Február 15. - 20:55:03
0
1. Miben különbözik egy kapunyitás egy riasztó hatástalanitásától ?
2. Mi az, ami jobb és biztonságosabb, mint egy mobil hivószám alapján történt azonosítás ?
3. Miért kell mindig elhinni, hogy ami többet tud papiron ... az jobb is ?

Tudom ... tudom ... néha más szempontok felülirják még a józan észt (is).

előzmény: Ryki #170

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#170 2019. Február 15. - 16:29:00
0
Nem a kaputnyitják vele.. Hanem onnan hatástalanítják magát a riasztót..Próbáltam Proxyra beszélni őket de hajthatalanok voltak a távírányitával kapcsolatosan...
előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető Baha

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 25
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#169 2019. Február 15. - 13:47:58
+1
ESIM320 kapuvezérlőben 5db elkülönített admin felhasználó van és további 2000 alap felhasználó. 





előzmény: eXtra #160

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#168 2019. Február 14. - 20:52:27
0
Elég sok embernek erröl egész más véleménye van ... erröl eszméletlen sok pozitiv visszajelzés van.
Az emberek a pénzükkel szavaznak... :)

előzmény: vg #31

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#167 2019. Február 14. - 19:25:54
+1
Na ugye! Minimum 3 gombnyomas gyorsbillentyuvel is. Azaz 3x kenyelmetlenebb mint a taviranyito.
Hat ennyi. 1 bitesek vagyunk :P :P :P
előzmény: L. Pásztor #30

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#166 2019. Február 14. - 14:57:08
0
Nem kell app !!!
Egy kapunyitásnak nincsenek különféle opciói, ilyenkor baromság app-ot írni.
Egy dolgot kell csinálnia: csak nyitni. Egy gyorstárcsás rácsengetés ... és nyílik a kapu a a hívószámkijelzés alapján. A telefon meg még a wc-ben is nálunk van ...

Sok elektronika ott van elb...va, hogy túlbonyolitják a dolgokat. Ettől lesz drága és rosszul kezelhető. Némely gyártó, de főként a kereskedők szerint eladáskor nagyon-nagyon-nagyon sokat tudjon, az lényeg. Jah ... h csak egy-két funkciót használ belőle ?  Nem baj ! Fő h sokat tudjon ... többet lehet elkérni érte ... :)

PS: a beépített gyári (autóba) kütyük hack-je legtöbbször még az autó legördülése előtt már kint van a darknet-en...
A világot meg tényleg a lustaság és kényelem mozgatja ... nálam is...  :)
 
előzmény: vg #29

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!