Tűz- és behatolásjelzés > Egyéb

Örök téma: vezetékes vs. rádiós rendszerek

<< < (5/6) > >>

eXtra:

--- Idézetet írta: padisah - 2012. Augusztus 30. - 22:43:43 ---Az a 433 MHz-es sáv, amin ezek kommunikálnak, nagyon tele van más felhasználókkal, zsúfolt, és könnyen megzavarható.előzmény: vg #4

--- Idézet vége ---
433? Hol van az már... :) Az Abax (is) 868 MHz-en működik!előzmény: padisah #5

L. Pásztor:
A madzag is és a rádió is könnyebben szabotálható. Csak tudni kell, hogy kell ...
A GSM kevésbé szabotálható. A jól felépített GPRS jobb és nagyobb biztonságot ad, mint a GSM voice.
Az igazi (ebből a szempontból) az SMS. Hihetetlen, h milyen kis időszeletben is képes kiröppenni az a nyúlfarknyi kis sms ...

előzmény: padisah #5

padisah:
A GSM kommunikáció a területen "határeset" szerintem. Én a "madzagban" hiszek. előzmény: vg #4

padisah:
Zavarvédelmi okokból én ezekben nem hiszek. Az a 433 MHz-es sáv, amin ezek kommunikálnak, nagyon tele van más felhasználókkal, zsúfolt, és könnyen megzavarható. Ténylegesen tételesen megindokolni nem tudom, afféle "ösztönös" ódzkodás, a rádiós tapasztalataimból eredően. előzmény: vg #4

vg:
Mi az oka? Miért nem alkalmasak szerinted ezek a rendszerek egy családi ház léptékű objektum védelmére? Azt még érteném, hogy 5-10 évvel ezelőttig csak egyirányú volt a kommunikáció, de jelenleg már kétirányú zömében, azaz ellenőrzött. Így -persze sarkítva- a GSM kommunikáció is mellőzendő. Vagy? 8) előzmény: padisah #3

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése