Szerző Téma: Dahua firmware  (Megtekintve 4646 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Dahua firmware
#6 2020. Október 29. - 11:08:41
0
Szia,

Az alhua anno 2014 körül csinált egy peccselt fw-t, ami az utolsó nagy hullámban zombisodott rögzítőkre hozott gyógyírt, de annak a rögzítőnek már millió sebezhetősége van, ezért túl sok időt nem érdemes rá pazarolni. A portjait kötelező megváltoztatni és csak azt forwardolni, ami az app működéséhez feltétlenül szükséges, de a WEB-es portját utána se engedd ki a netre!

https://www.cvedetails.com/cve/CVE-2013-6117/

A novosecnél keresd Pivárcsik Zolit és ha szerencséd van, előtúrja neked azt a peccselt fw-t!  Netmentes környezetben frissítsd és mielőtt rádugnád a netet, a fentieknek megfelelően változtass meg minden portot! ;)
előzmény: digilock #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Dahua firmware
#5 2020. Október 21. - 22:58:51
0
Nekem Win10-en Google Chrome-ra telepíthető IE Tab pluginnal tökéletesen működik az összes Active X-re épülő eszköz. És még csak a biztonsági beállításokhoz sem kell nyúlni, mint a régebbi Explorereknél (Active X-ek engedélyezése)
Már amennyiben ez a szóban forgó készülék problémája, de gyanítom, hogy nem. Nemrég én is jártam úgy, hogy régi Genesis Pro, Identivision, (vagy mittudomén hány néven gyártották) rögzítő webes felületről történő belépése meghalt. Mobil appról működött, de explorerből egyáltalán nem fogadott el semmilyen jelszót, amikkel egyébként helyi monitorról, és app-ból is be lehetett lépni. Dahuát nem ismerem, de simán lehet programhiba.
 

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Dahua firmware
#4 2020. Október 21. - 22:34:29
0
Régi explorerrel próbáld. Az új böngészők már egyáltalán nem támogatják a régi activeX rendszerre épülő weboldalakat. IE9 talán még az IE11 amire fel tudod rakni az activeX bővítményt. Win10 64 bit alatt felejtős.
Ha jól rémlik a legutolsó win10 frissítés is eltünteti az explorert, így érdemes valami régebbi win7 géppel próbálkozni.
előzmény: digilock #3
« Utoljára szerkesztve: 2020. Október 21. - 22:39:01 írta syn7h37ic »

Nem elérhető digilock

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Re:Dahua firmware
#3 2020. Október 21. - 22:17:55
0
Sajnos semmilyen böngészővel nem lesz bejelentkező ablak, kipróbáltam mindennel. A laptopom eléggé felkészült mindenre, hasonló Dahuák működnek vele, többet is kipróbáltam. A tulaj telefonján is működött, de nem tudja, hogy mikor romolhatott el. Szerintem a webszervere lehet a problémás.
Azért köszi!

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Dahua firmware
#2 2020. Október 21. - 18:55:32
0
Milyen böngészőben? Ez inkább valami ActiveX vagy beépülő modul probléma lesz, szerintem.
előzmény: digilock #1

Nem elérhető digilock

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Dahua firmware
#1 2020. Október 21. - 07:58:32
0
Üdv . Mindenkinek!
Egy régi kamerarendszer nevezzük "kifésülésén" dolgoztunk, ahol lakozik egy Dahua DVR-16LEAS-H rögzítő.
Mindent sikerült kijavítani a tulaj kérése szerint, főleg a hálózatot. Minden jól működik, 10 analóg kamera stb.,  a célnak megfelel, nincsenek anyagiak a rendszer lecserélésére. A rögzítőnek az a baja , hogy a hálózati elérése nem működik, holott a monitoron használva teljesen jó. A hálózaton látszik, de az admin bejelentkező felület nem jön be, nincs hova beírni az adatokat. Reset nem jött be, gondolnám,hogy hátha egy firmware segítene.... aztán lehet, hogy nem. Közvetlen csatlakozáskor sincs meg ez a felület.
Ha valakinek a régmúltból lenne, megköszönném, mert nem találok sehol hozzá, ha egyáltalán létezett valamikor.
Köszi a segítséget!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!