Szavazás

Milyen központcsaládokat használsz?

Bentel
Bosch
Crow
DSC
Eldes
Honeyvell
Jablotron
Paradox
Premier
Pyronix Matrix
Satalarm
Satel
Scantronic
Teletek
Tecnoalarm
egyéb (írd meg a fórumba!)

Szerző Téma: Milyen központcsaládokat használsz?  (Megtekintve 15946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#33 2017. Augusztus 10. - 11:27:03
+2
Érthető a " kis pénz - kis foci" hozzáállás. A tapasztalatom az, hogy alul van értékelve a szakma. A cégek részéről is meg a megrendelők részéről is. Ne csodálkozz ez, hiszen nem egy ügyfél kérdezte tőlem: Magának ez a szakmája??? :o Nem is értem mire gondolt? Talán libáért vettem a tudásom? Na mindegy!
Különben a sok olcsójános és "szaki" miatt tartunk ott hogy hogy a béka segge alá vagy Te is beárazva.
A mosógépszerelőtől nem drága az 5.000Ft, vagy az autószervizben, de Neked meg kell magyaráznod miért kérsz tőle pénzt, pláne ha távfelügyeletre is be van kötve, hiszen avval a havidíjjal azt hiszi mindent kifizetett.
előzmény: vlezlee #32

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#32 2017. Augusztus 10. - 09:40:24
0
Itt vidéken úgy veszem észre, hogy a kevés pénz miatt érdektelenek a fiatalok.
Mostanában azt a mentalitást látom, hogy ha ennyit fizetnek, akkor ennyi fizetéshez mérten teljesítek és ez nagyon nem jó.
Kíváncsiságból elmentem egy Budapesti nagy céghez állásinterjúra, 20 év tapasztalattal.
[size=78%]Riasztórendszereket nézve képben vagyok a paradox,dsc,satel,jablotron,pyronix,napco eszközökkel, geovision és hikvision termékekkel, erős vezetékes- és vezeték nélküli hálózati ismeretekkel és nettó 300e-es fizetési igényre vissza sem hívtak, hagyjuk már...[/size]
[size=78%]Én meg tisztelem annyira a szakmámat, hogy nem dolgozok senkinek egy konyhai kisegítőével megegyező órabérért, de tudnék még mesélni az itteni viszonyokról...[/size]
előzmény: uni2008 #31

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#31 2017. Augusztus 10. - 09:19:55
+1
Természetesen igazad van! Az ember nem születik univerzálisnak. Csak annyit akartam mondani, hogy a mi szakmánk is félhígulóban van és a mai fiatalokra sokszor jellemző az érdektelenség. Könnyebb a dolgok egyszerűbb oldalát keresni mint gondolkodni egy kicsit. Magyarázhatnék a "szakma szépségeiről" de gondolom érted miről beszélek. Egy hibás kötést vagy más egyszerű hibát amúgy se old meg a központ csere.
előzmény: vlezlee #30

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#30 2017. Augusztus 10. - 08:36:43
0
Miért, Te úgy születtél, hogy mindent ismertél?
Ugyan már nem vagyok fiatal, de az első távfelügyeleti cég ahol dolgoztam törekedett arra, hogy a lehetőségekhez mérten minél homogénebb legyen az eszközpark, így akár a diszpécser is tudott segíteni a kedves ügyfélnek egyszerűbb műszaki dolgokban (órabeállítás ...stb)
[size=78%]Nyilván én is úgy kerültem oda, hogy egy központcsaládot sem ismertem és most sem idegenkedek újak megtanulásától, de ha a jelenlegi helyzetet nézem, akkor a lakossági szegmensben költséghatékonyabb egy 10+ éves központot kapásból lecserélni, mint 4-5 órát elcseszni a javítására.[/size]
előzmény: uni2008 #29

Nem elérhető uni2008

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
    • Super Сasual Dating Verified Maidens
+1
A legtöbb "fiatal telepítő" általában max. két rendszert ismer, a jó szerviz technikus ritka mint a fehér holló!
Egyszerűbb nem vállalni egy javítást, mint utánna nézni egy ismeretlen központ működésének! Ez különben általánosan jellemző a mai "szakikra"! >:(  Sokakban nagyobb az érdektelenség mint a szakmai elhivatottság!
Érdekes, hogy az egyvágányos kollégák is egyész jól eléldegélnek.
előzmény: Janó #28

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Természetesen az idősebb kollégák több rendszerhez értenek, ezt nem is vitatom.... De pl. egy kezdő telepítőnek nem javasolnám, hogy túl sok rendszerrel ismerkedjen egyszerre mert bele zavarodik.
Minden rendszernek megvannak a "szépségei" és buktatói. Magam is belefutottam olyan rendszerbe amihez lövésem sem volt, persze javasoltam az ügyfélnek, hogy jobban jár ha régi telepítőjét keresi meg, de vagy már nem volt fel lelhető vagy valamiért nem volt már szimpatikus neki. Így maradt a lecserélés. Sőt volt már dolgom olyan rendszerhez is amit a kedves villanyszerelő bevezetékezett és felszerelte az eszközöket de már programozni nem tudta.....ez is olyan rendszer volt amilyet még nem telepítettem, de mivel ismert rendszerről volt szó kértem 2-3 napot míg utánajárok és végül megoldottam....de azért köpködtem egy kicsit  :)  , viszont azóta ketyeg a rendszer rendesen.

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
+2
[size=0px] "jobb esetben egy telepítő 2 rendszerrel foglalkozik...."[/size]
[size=78%][size=0px]Rosszabb?!? esetben [/size][/size] ;) [size=78%][size=0px] idősebb az ember, de még emlékszik a régi rendszereire és még ért is hozzá. (üzemelteti)[/size][/size]
[size=0px]
[/size]

[size=0px]DSC, Paradox, Jablotron,Pyronix,Texecom, ATS (Aritech) ... (a tévedések és a zsákutcákat nem említeném...)[/size]
[size=0px]
[/size]


[size=0px]Lakossági és céges igényeket ár/érték függvényében szerintem nem lehet 1-2 készülék családdal kiszolgálni.[/size]
[size=0px]A feladatra és az üzemeltető igényeire kell szabni a rendszer kiválasztását szerintem.[/size]
[size=0px]
[/size]

[size=0px]Keveset[/size][size=0px] szerelek a Texecomból, de talán a legkomplexebb központ család...[/size]
[size=0px]
Viszont lakossági és kis céges szinten a legjobban fejlődő és eladható jelenleg a Paradox...[/size]
[size=0px]Cserében vannak döccenések és szoftver mizériák...[/size]
[size=0px]DE ! Mindegyiknek meg van a maga nyűge vagy bonyolultsága... [/size][size=0px] [/size]
előzmény: Janó #26

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Viszont itt felül azt írja, hogy 7 opciót lehet beállítani  8)  jobb esetben egy telepítő 2 rendszerrel foglalkozik....
előzmény: Lacy #24

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Szerintem ez nem verseny, pusztán "közvélemény kutatás".  :)
előzmény: Lacy #24

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
lehet
bár általában az ilyen szavazósdik csak 1 opciót hagynak
meg hát olyan jó néha belebökni a dösöcöbe :)

előzmény: kero #23

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
0
Az nem lehetséges, hogy akad olyan telepítő, aki mindkét gyártmányt használja, még ha nem is egyenlő arányban? Nem volt feltétel, hogy csak egyre lehet szavazni.
előzmény: Lacy #22

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
Furi...
azt írja, hogy összes szavazó: 4
erre a DSC-nél van 1 voks a Paradoxnál meg 4
Namármost két eset lehetséges
1. engem nem számol bele
2 a DSC-t nem veszi figyelembe (biztos tud valamit ez a fórum :) )

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
Ámen :)
előzmény: handras #20

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Ezért kéne a szavazást lezárni és újra kezdeni.
előzmény: padisah #19

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Újabb időkben DSC-ről teljesen leálltam, és Paradoxot vagy Pyronix Matrixot telepítek.
előzmény: eXtra #16

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
0
Egy kis hiánypótlás.....remélem nem kapok büntit érte (eXtra-nak írtam, de még nem jött válasz  ::)  )

Tecnoalarm Hungary

Tényleg nem az a hétköznapi árfekvésű rendszer, de megbízható és telepítő barát. Továbbá az ügyfelek is meg vannak elégedve a beüzemelt rendszerekkel.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#17 2017. Április 23. - 21:54:48
0
Én a Tecnoalarmot is hiányolom. :)
előzmény: maszek44 #15

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#16 2017. Április 22. - 08:52:22
+4
Szia!

Elárulom. :) A szavazás összeállítója a fővároscentrikus országunk egy olyan vidéki városában él, ahol a Pyronixot senki nem forgalmazza és a helyi szerelők legfeljebb csak messziről jött kollégáktól hallottak ennek a központnak a létezéséről.  ;)  Ja, mégsem! Biztonságtechnikai kállításokon szoktuk látni a szórólapjait, de ott meg a hosszú combú hostess csajok érdekesebbek voltak... :P
előzmény: maszek44 #15

Nem elérhető maszek44

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#15 2017. Április 21. - 23:32:54
0
Hogyan maradhatott ki a Pyronix Matrix család? Méltatlan, hogy  a "futottak még" kategoriába kerüljön...Én 75%-ban használom - és a Multi Alarm telepítők még magasabb arányban. Kifutó tipus, de jó!


Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#14 2017. Április 11. - 09:23:25
+1
Ezt nem igazán tőlem kéne kérdezni, hanem az ügyfelektől.  ;D Amíg nincs igény a prémium termékekre, addig hiába. Pedig olcsóbb és nagyságrendekkel jobb, mint egy Galaxy, vagy ATS.
előzmény: Janó #11


Dolgozom az "olcsósításon"...... ez aránylag rövid időn belül kiderül, majd jelzem ha siker van.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#13 2017. Április 10. - 07:19:17
0
+Paradox. DSC egyre kevésbé.
előzmény: padisah #10

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#12 2017. Április 09. - 23:49:48
0
Ezt nem igazán tőlem kéne kérdezni, hanem az ügyfelektől.  ;D Amíg nincs igény a prémium termékekre, addig hiába. Pedig olcsóbb és nagyságrendekkel jobb, mint egy Galaxy, vagy ATS.
előzmény: Janó #11

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#11 2017. Április 09. - 19:02:34
0
Elsősorban Paradox, de nem zárkózom el egy típustól sem. Nagy kedvenc a Tecnoalarm, de a prémium kategória miatt sajnos nagyon ritkán telepítem.

Ha a jelenlegi árképzésnél olcsóbban lehetne kapni érdekelne a Tecnoalarm?

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#10 2014. Március 18. - 22:52:17
0
Pyronix, DSC

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#9 2014. Március 18. - 17:27:30
0
Elsősorban Paradox, de nem zárkózom el egy típustól sem. Nagy kedvenc a Tecnoalarm, de a prémium kategória miatt sajnos nagyon ritkán telepítem. 

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#8 2011. Július 07. - 08:07:49
0
Teljesség igénye nélkül:

1990-96 3i, DSC, Morse
1996-97 C&K, El. Summit, Optex-Morse
1997-99 Paradox
1999-2011 (EDM, DS) azaz Bosch

Napjainkban: Bosch, Bentel, Jablotron, Inim

Tűzjelző: Notifier, Inim

És még sokan mások....

Nem elérhető N.Pál

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#7 2011. Július 06. - 22:05:22
0
Satel, DSC,Paradox, nagyon ritkán AV-Gad

BalintR

  • Vendég
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#6 2011. Július 06. - 21:31:23
0
Leginkább javítom ezeket:
Paradox, Satel, DSC, Resort, Napco, Bosch, Visonic, Aritech, Scantronic

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Milyen központcsaládokat használsz?
#5 2011. Június 08. - 19:38:11
0
Pyronix, Napco

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
    • Biztonságtechnika Fórum
Re:Milyen központot használsz?
#4 2011. Június 07. - 21:50:06
0
Bocsi, de lenulláztam és kibővítettem, úgyhogy lehet újra savazni!  :D

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Milyen központot használsz?
#3 2011. Június 07. - 21:38:55
0
Ez egy olyan rencer, hogy az (Opció hozzáadása) feliratra kattintva tetszőlegesen bővítheted a listát!  ;D
Ah valóban (laknak a falóban) :)
nem vettem észre, de nem vagy Te trükkös, mert az elébb mintha ott se lett volna...  :D

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen központot használsz?
#2 2011. Június 07. - 21:18:07
0
Tettem volna több mindet, de sajna csak 5 lehetőséget ad a renccer.. (más fórumokon 10 az általános, nem tudom beállítás vagy ennyi és slussz...)

Ez egy olyan rencer, hogy az (Opció hozzáadása) feliratra kattintva tetszőlegesen bővítheted a listát!  ;D

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Milyen központcsaládokat használsz?
#1 2011. Június 07. - 20:47:53
0
Szerintem próbáljuk ki a szavazást, az előző fórum nem támogatott ilyen lehetőséget :)
Tettem volna több mindet, de sajna csak 5 lehetőséget ad a renccer.. (más fórumokon 10 az általános, nem tudom beállítás vagy ennyi és slussz...)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!