Szerző Téma: Riasztórendszer szünetmentesítés számítás  (Megtekintve 20190 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562

Amugy a 72 ora a hosszu hetvegebol ered (3 napos hetvege).


előzmény: kero #46

Amanóba nem tudsz te ékezetesen írni...  8)

Amúgy a 72 óra mostanában lehetne 96 is vagy 120 mert annyira szereti ártunk és ormányunk az összevont napokat hogy állandón fel vannak cserélve a napok hogy 4 vagy akár 5 napos lehessen a 7 vége. egyáltalán lehet ebben az esetben hétvégéről beszélni? :)

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
 :o Valszeg veletlenul kimaradt a vegerol a  ;D

Nagyon szep okfejtest irtal, nincs vele gond, egyet leszamitva: slc feltett egy kerdest es reszben masra valaszoltal....
De persze mindenki azzal foglalkozik amivel csak akar  :-* ;D (nalam ott a smiley)
Amugy a 72 ora a hosszu hetvegebol ered (3 napos hetvege).

Nadehogy velemenyt is irjak: 24 oras nyugalmi aramfelvetel kapacitasa -ebben benne pl. a tesztjelentes tobblete+ osszes erzekelo egyszerre bejelez es vegrehajtja a programozott vezerleseit (szirena, ugyelet, vilagitas ki/be, kapunyitas ki/be, stb...)- szerintem azaz 1-es.

Tudom-tudom: miert nem irok ekezettel  8) :D -bocs


előzmény: kero #46
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 02. - 20:25:03 írta vg »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Nehogy már elmondd, hogy mivel foglalkozzak!
Ezt a témát itt most befejeztem. Ha valami nagyon bosszant, az az értetlenség.
előzmény: SLC #45

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Nem kértem, hogy az akkus szirénával, távfel. foglalkozz, elmentél más irányba.

Melyik számítási mód a helyes?

Mit írsz a megvalósulási jegyzőkönyvbe? Miért akkora az akku?

Hülyeség a MABISZ mert van jobb, de mosz Mo.- n nem csak ez az egy hülyeség van...
Pl villanyszerelők új Teaor....
előzmény: kero #44

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Épp ezért nem tudsz korrekt értéket számolni.
Lovagolsz ezen a "riasztási áramfelvételen"! (Különben mást jelent egy egész rendszer riasztási áramfelvétele és megint más egy érzékelőé, amikor riasztásba megy. Tisztázni kéne, hogy te melyikre gondolsz?)
Ugyebár a MABISZ szerint mondjuk 72 órát plusz egy riasztási ciklust kell kibírnia egy fullos rendszernek. De pl. egy valamirevaló akkus sziréna akkor is szólni fog, ha a központ már teljesen lemerült. Most akkor hogyan veszed ezt figyelembe? Persze a távfelügyeleti átjelzőnek sem árt, ha még működik, de ha az van, akkor megint felmerül, hogy reális illetve szükséges-e mondjuk a 72-órás áthidalási idő. (És miért pont 72? Miért nem 94, vagy több. Azért mert valaki, aki talán életében nem látott még közelről működő rendszert a hasára ütött? De ez más téma.) Távfelügyelet nélkül meg szerintem eleve nem beszélhetünk biztonsági rendszerről, maximum zajforrásról.
Visszatérve az utolsó kérdésedre, ha biztosra akarsz menni, akkor minden eszköz maximális áramfelvételével kellene számolnod, mert "mi van ha...". De akkor meg olyan érték jön ki, hogy külön akkumulátorszobát kell építtetned a megrendelővel.
Szóval a józan ész szerint nem nyerhetsz a MABISZ-szal szemben, ha ők nem akarják.
Ha az ügyfélnek meg mindezek ellenére meghatározott igénye van az áthidalási idővel kapcsolatban és hajlandó is a zsebébe nyúlni ennek érdekében akkor marad a tapasztalat. Ha pl. egy 7Ah akkuval a rendszer megbízhatóan működik 12 órát, akkor lehet osztani szorozni. És akkor még ezután következik az, amit L. Pásztor elég részletesen leírt, hogy az akku az idő múlásával mennyit veszít a kapacitásából. Arra meg ki sem tért senki, hogy baromira nem mindegy, hogy mondjuk a Multi-Alarmnál veszed meg a "drágábbik" akkumulátort, vagy mondjuk máshol a legolcsóbbat.
Na most akkor még mindig ragaszkodsz ahhoz, hogy itt példákat oldogassak meg? Miattad így is lemaradtam a film végéről, amit éppen néztem.  :P

Mire ezt megírtam látom, hogy föltettél még egy kérdést: Annyiban igazad van, hogy egy tűzjelző rendszernek gyakorlatilag ameddig nem megy riasztásba, addig közel konstans az áramfelvétele.
Tűzriasztáskor mondjuk annyi a bizonytalanság, hogy nem mindegy, hogy egyszerre hány db érzékelő jelzett.
Riasztórendszer esetében tartom a fent leírtakat. A példádban biztos, hogy nem számolhatsz az eszközök alap áramfelvételével, de ezt leírtam.
előzmény: SLC #42

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
A kérdésem csak annyi volt, hogy akku kapacitást, veszteségeket figyelmen kívül hagyva
a tüzes számítás:
Akku Ah= ((riasztási idő h × összeseszköz max azaz riasztási mamper) + ( áthidalási idő h x össz eszköz alap áram felvétel mA)) / 1000
Vagy
Akku Ah= (( áthidalási idő x össz eszköz alap áram felvétele) + (sziréna áram felvétele x riasztási idő) / 1000
az elfogadott behatolásjelzőknél?

Az akku mèret ne idegesítsen. Minden pir kap egy segédtápot 9Ah akkuval... 🤣
előzmény: kero #41

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Meséld el nekem:
Egy ledes kezelő áram felvétele nyugalmi 20mA, illetve Max 250 mA
Mondjuk egy iskolában van felszerelve. 230v hálózat kimaradás történik.
Mivel tanítási idő van, szinte az összes érzékelő jelzést ad. A LED kezelő meg virít mint a karácsnyfa.
(közel) max áramfelvétellel tergeli a másodlagos tápot a kezelő is és a PIR- k is de ez mégsem azonos a "riasztási" áram felvétellel nem?
Ki vagyok éhezve az információkra  ::)
előzmény: kero #37

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Szerintem elég érthetően át lett beszélve a téma.
A megoldás, hogy a MABISZ-os előírások szerin nincs igazán megoldás.
Én az adott riasztóközpont paramétereit veszem figyelembe: AUX és egyéb kimenetek áramleadási képessége, ehhez igazítva az eszközök száma (maximális áramfelvételeket figyelembe véve és nem koppanásra méretezve). Ha kevés, akkor jöhet a felügyelt segédtáp. A panel és a segédtápok műszaki adatlapja alapján meghatározott nagyságú akkumulátorok, esetleg nagy rendszernél táppanelenként 17Ah-s.
Ez a MABISZ-os faszság a 72 órával nem érdekel, ha van távfelügyelet, akkor teljesen mindegy egyébként.
Kb. 25 évig jó volt így.
Te sem gondolhatod komolyan egyébként, hogy reális elvárás, egy néhány érzékelős rendszerhez 45-60 Ah körüli akkumulátorokat a falra pakolni, mert abban már egyszer megegyeztünk, hogy kb. erre lenne szükség.
Matekpéldákat meg nem fogok itt megoldani neked így péntek este, ne haragudj. Ha gondolod, akkor elmondhatod harmadszor is, hogy mellébeszélek.
előzmény: SLC #40

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Mondom, hogy mellébeszélsz!
előzmény: kero #39

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Most mit túráztatsz ezzel? Hetekkel ezelőtt napokig erről volt szó. Olvasd vissza!
előzmény: SLC #38

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!