Szavazás

Milyen oprendszer fut a telefonodon vagy tableteden?

Android
18 (50%)
IOS
7 (19.4%)
Windows
2 (5.6%)
Symbian
1 (2.8%)
Firefox
0 (0%)
Linux
0 (0%)
Egyéb
0 (0%)
Nem tudom (a telefonommal csak telefonálok, tabletem pedig nincs)
6 (16.7%)
Semmilyen (nincs áram a tanyán, csak vágódeszkát használok... :-)
2 (5.6%)

Összes szavazó: 30

Szerző Téma: Hitvita az operációs rendszerekről... :)  (Megtekintve 18332 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Te, mint magasan kepzett szakember velemenyem szerint nem hagyhatod eluralkodni magadon az erzelmi szalakat, a szimpi-nem szimpi kerdest, ha technikarol beszelsz ... ezt a szerept hagyd meg egy atlag magyar kopasznak ....

Hidd el, hogy mindket gyarto, az Apple es a Samson is zsenislisan jo hardvereket csinal. De mindketto mas felhasznaloi reteget celoz meg. Az egyik annyira zart amennyire csak lehet, a masik meg annyira nyitott amennyire csak lehet.

Az, h egy bizonytalan biztonsagi szinttel rendelkezo app-ot nem lehet azonnal rahuzni egy iOS-re, az pont azt bizonyitja, h az oprencer nem engedi, hogy egy app csak ugy turkaljon a legbelso bugyraiban ... es tobbek kozt ettol biztonsagos. Nagy hiba egy termeket nem azzal a szemuveggel nezni, amire keszult.
Latod neked az a jo, amire gyorsan ruhuzol egy alig-alig megbizhato kinai eredetu appot ... nekem meg az a jo, ha ezt nem lehet.

Egyebkent sejtem honnan fuj a szel, olyan ez, mint a BMW. Zsenialis auto, iszonyuan szerethet autozni szereto nepek szamara (mar ha van benne legalabb 300Le) ... csak sok-sok olyan alaktol undorodunk (en is, gondolom Te is) akik megveszik. De egy BMW attol nem rossz auto, hogy egy Gyozike vezeti, attol sem rossz auto, ha hoban-esoben egy dajerolt haju kozepkoru haziasszony nem boldogul vele ... nem nekik valo, csak a felhasznalok korenak rossz hire ragadt at ra.

Igy van ez iphone eseteben is... vagy az veszi, aki pontosan tudja mit vesz, vagy a penzes kivagyi barom .... de attol meg egy zsenislisan jo darab ... erzelmeinktol fuggetlenul.








előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
magas a hype faktor de szerintem meg nem ér meg annyit hogy napi szinten halálra izgassam illetve idegesítsem magamat nagyon drága pénzen vett ócska lomis telefonutánzattal
nem akarok lelkedbe lépni de egyszerűen nem tudok erről az ipari hulladékról még csak kicsit lenézően nyilatkozni sajnos nagyon visszafogom magam még így is a jelzős szerkezetekkel :) ne haragudj nem személyes
Én csak azt látom hogy bármit kell csinálni ájfo.. az minimum 1 óra vagy több androiddal 5 perc
erre semmilyen mentség nincs
na jó nem mondom volt már néha hogy az ájf.. is ment elsőre 10 perc, de az kb az összes 5%-a...
iszonytatóan útálom
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Azert ennyire nem kellene ... egy picit en is erintve vagyok benne ...
Csak roviden: a[size=78%] problema sokkal osszetettebb, nem egyszeruen ekezetek kerdese. Az iOS alatt sok restrikcio van, nem mennek itt melyebben bele ... de a korlatozasokert cserebe  kb. 20x akkora biztonsagot kap a juzer, mint droidon. [/size]
[size=78%]
[/size]
[size=78%]A biztonsag kerdeset meg helyen kell kezelni: mindent latnak egyesek (nagy tesvír effekt) az nem kerdes ... a lenyeg csak az, h kik kepesek belelatni es/vagy belenyulni.[/size]
[size=78%]
[/size]
[size=78%]Szemely szerint az engem nem erdekel, ha az Apple vagy a sziáé, az efbíáj vagy enbíéj belelat, nekem az a fontos, hogy Kolompar, Lakatos es tarsai, vagy nehany gatlastalan magyar (szellemi tulajdon-tolvaj, meg errol a piaci szegmensrol is !) ne lassanak bele.  Es erre az iOS eseteben kb. egy huszad eselye van, mint droidnal. Cserebe lehet lemaradok 1-2 ketes erteku dologrol, vagy mondjuk elonyrol ... de ezt egyaltalan nem banom. [/size]
[size=78%]
[/size]
[size=78%]Elfogadom, ha masok mashogy allnak hozza, de ne fikazzuk egymas szempontjait, mert nem ugyanazt csinaljuk es nem ugyanazon a szalon gondolkodunk ...[/size]
[size=78%]
[/size]
előzmény: Lacy #3

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Igen, pont erre a bulváros dologra gondoltam én is, hogy egy szenzáció hajhász cím és tartalom mögött nem biztos, hogy az igazság lakozik. Ezeket a "forrásokat" magam is fenntartásokkal kezelem.
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ez az állítás a 3 cikkben mind igaz, nálunk ez már hónapok óta ismert, mert közvetlen közelemben (sőt a családban is) ipari alkalmazások hardver és szoftver fejlesztése folyik iOS és droid alapokra egyaránt. Igy testközelből mondva kicsit árnyaltabb a kép ...

Ezeket a blikk-szintű olvasóknak íródott cikkeket ki kell egészíteni azzal, hogy ezen biztonsági rések kiderítése részben az apple megbízásából történt, és heteken át tartó kemény hekker-munka eredménye. Pont annak érdekében, hogy az üzemszerű használat során soha ne fordulhasson elő ... ez a média természete, így kell valamiből hírt, pontosabban ál-hírt kreálni. Ahogy a vicc is mondta: "Moszkvában volvókat osztogatnak" helyett "Vlagyivosztokban volgákat fosztogatnak" ... 

Péntek reggel éhgyomorra én is tudnék generálni hasonló blikk-es cikket pl. a biztech vonalról (bocs ha elsőre nem lenne eléggé átgondolt és nem tökéletes):
" ... egy független biztech eszközöket gyártó cég (ez lennénk mi :) ) kiderítette, h a egyes teszkós riasztóközpontok 100x akkora biztonságot nyújtanak, mint a biztech szakmában megszokott, felkapott,  erősen túlárazott, és nagy számban telepített dösöcö, paranormális akármi, vagy valami FÁK-ban készült csodák. A cég vezetője elmondta, h a központok buszára csatlakoztatott számítógép alapú kód-generátorral 8 kb. másodpercenként adható be egy-egy nyitó kód (a központok nagy része ekkora idő-ablakon belül csak 1 kódot fogad el - a szerk.), így a fent említet gagyi 4 digites nyitókódú, tekintélyesnek mondott hazai rendszerek feltörése "csak" 10.000 variáció / 8mp / 60, azaz bő 20 perc alatt lehetséges ...  Ellenben a teszkós 6 digites rendszerek feltörése a fenti módon 100x annyi időt vennének igénybe, ami ugye közel másfél nap lenne ... es ezalatt esetleg már hazajönne a tulaj ! Ebből is látszik, h egy teszkós riasztó 100x akkora biztonságot ad ..." 

Eddig a "cikk" kéretik nem belekötni :)  Biztos vagyok benne, h az emberek x+1 százaléka elsőre elhinné ...
Aztán még az is eszembe jutott, h egy ideje (lehet 911 óta) rendszerint minden készülék és szoftver, pl. riasztóközpont is rendelkezik saját "back-door"-ral is, azaz a fejlesztők-gyártók számára rendeltetett karakter sorozattal (NEM 4 jegyű kóddal) amivel bármi "kinyitott" állapotba kerül, vagy "dump-state"-tel, amivel a pillanatnyi config elküldhető, kinyomtatható, átadható, stb.  Ez a feature pl. az USA-ban már kötelező. Ha az kikerül (mert ahol emberek vannak onnan kikerülhet) akkor az is lekommunikálható "biztonsági rés"-ként ... mert soxor nem kötik az emberek orrára a valódi okokat ... ebből is szép ál-cikk kerekedhetne ... nem ?

És végül még1 dolog: a hír nem az, ha a kutya megharapja a postást, hanem ha a postás megharapja a kutyát. Azon ma már a kutya sem csámcsog, ha egy ügyes középiskolás egy ingyenes alkalmazásba bújtatott, működő vírust ir droidra, és felteszi a netre. Mert ez szinte mindennapos dolog ... mint windows-ra vírust írni. Ugyanezt iOS-re megtenni sokkal-de-sokkal-de-sokkal nehezebb, és nagy-nagyon keveseknek sikerül. Így az sem véletlenül, h olyan cégekben mint pl. a google, az alkalmazottak csak néhány meghatározott, unix alapú számítógépet használhatnak. Vagyis néhány Linux disztribúciót és Mac-et ... 
előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Konkrétumot, pls. konkrétumot ...

Ismerem az iPhone hardverét kívül-belül, és még néhány droidos készüléket is. Valamilyen szinten ismerem a két oprencer felépítését is. Amit írtam, azt ezek tudatában írtam ...  szakmai tényekről pedig kár vitázni.

Ha neked zavaró a felhasználói szintű korlátozás, akkor azt el tudom fogadni. Számomra ugyan nem zavaróak, a párszázezernyi 1-2-3 USD-s iOS app között meg szoktam találni ami kell, illetve ha nem (és lenne rá kedvem és időm foglalkozni vele) írnék rá saját appot, ami ha hibátlan akkor az Apple simán el is fogadja, sőt az appstore-ban még némi aprópénzt is hozhatna ...

Mind1, lényeg ne próbáld a szubjektív véleményedet hardware vagy software-es szakmai indokokkal alátámasztani. Ahogy én sem teszem, pedig tehetném, mivel pl. nekem sokkal jobban teccik egyik-másik sámson galaxy x vagy y formája, mint iPhone 5s-é, de én sem mondom, h szar az iPhone, mert a sámson szebb ... A hardwer vagy szoftver belső ismerete nélkül szakmai körökben hw-sw ítéletet kockázatos dolog  mondani !

Tanulságként: vannak tehát a szigorú szakmai érvek és szempontok szakmabeliekkel és szakmabelieknek, és vannak eszmecserék a felhasználókkal, amire igaz a topic címe: azaz HIT-VITA

előzmény: syn7h37ic #37

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Azért ne keverjük össze a riasztók szoftverét egy alapjában véve szórakoztató elektronikai eszköz szoftverével.
Továbbra is az a szakmai véleményem, hogy megfelelő vas esetén megfelelő lesz a szoftver hozzá. Jó példa volt ez nem is olyan régen a PC iparnál. Ott is rengeteg Mac lett "meghekkelve" a windows-al. Miért is? Talán pont azért, amiért az Android is elsöprő sikert aratott. Szinte mindenki erre a platformra fejleszt. És lehet akármilyen jó a HW-SW párosítás, mint a Apple esetében, ha a felhasználó nem részesülhet olyan mértékben a nyíltságból adódó szabadsággal. Ez persze a PC iparnál máshogy alakult, de ez köszönhető a programozóknak is. Pl. alig-alig akad valamilyen program, linuxra, amivel lehetne programozni riasztókat.

Hogy egy kicsit vitába szálljak az általad említett kompromisszumok nélküli vas, és hozzáírt SW kérdésben...
Hiába a jó HW, ha maga a szoft. olyan korlátozásokat ad, ami ésszerűtlen. Olyan korlátokba ütközik néha, amit arra találtak ki, hogy csakis egy helyről lehessen beszerezni, véletlen sem máshonnan. Ez egy szórakoztató elektronikai készüléknél hiba. A riasztók egész mások, ha úgy vesszük ott nincs is olyan, hogy operációs rendszer, csak egy beágyazott szoftver, aminek segítségével a júzer használni tudja a rendszerét, és a telepítő, mint super user konfigurálta. DE! nem futtat egy józan egyén sem a riasztóján más programokat, játékokat, szövegszerkesztőt. Mert ez egy célhardver. Míg az okostelefon egy zsebcomputer, akárhogy is nézzük. olyan operációs rendszerrel, amire a felhasználó is többé kevésbé szabadon telepíthet programokat, és akár az eredetileg kitalált feladatától gyökeresen eltérő dologra is használhatja.
Mivel ide kell egy HW is, hiába a kiváló szoftver, ha ezt a viszonylag erőforrás igényes programot egy gyenge  HW-re erőltetjük.
Egy jó repülős példa, megfelelő hajtóművel még az ólajtó is tud műrepülni.


előzmény: L. Pásztor #36

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ha azt mondod, h neked a droid jobban teccik, a te dolgod. Van akinek Padödö teccik, no comment :)
Ha azt mondod, h ios, azt mondom nekem is . . .

De ha azt mondod, h mind1 milyen oprencer fut egy vason . . . az mar szakmai hiba.
Eloszor olvasd at a thread folyaman amimet irtam regebben.

Utana ket kiegeszitesem meg hasonlatokkal fuszerezve lenne:

Az egyik az, h nem mind1 h kitalalok egy vasat kompromisszumok nelkul, es szabok ra egy tokeletesn raillo oprencert. Igy lett a mac es az iphone.
Es az egy megint mas tortenet, ha kitalalok egy kib...ott nyitott oprencert, es mindenfele feltetelek betartasa mellett terveznem kell ra egy vasat.
Nem vitas, nem ugyanaz lesz az eredmeny.

A masik: nyitott-zart rencer:  ha a mostani riasztokozpontokat zart rendszereknek nevezem, te mit szolnal ugyanazokhoz a kozpontokhoz, ha nem lenne szereloi kod, es pl. a mostani *8 5555 es utana barmilyen szammal a juzer barmikor beleszanthatna az altalad kitalalt-letoltott konfiguracioba. Azzal a felkialtassal, h neki ne mondja meg senki, es neki jjobban teccik a nyitott rendszer, es neki jogai is vannak, es o ha kell nullahoz konvergalo szereloi tudassal is akarja pl. a zonadefiniciokat valtoztatgatni. . .

Na ami a velemenyed errol, kb. nekem is az a velemenyem a nyitott oprencerrol. Ezert kerdeztem, szakmai-e a velemenyed. . . vagy csak teccik - nemteccik. . .


előzmény: syn7h37ic #35

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Nem értem kérdésed...


előzmény: L. Pásztor #34

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!