Szerző Téma: Galaxy RSS 64 bit alatt?  (Megtekintve 8702 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#33 2017. Május 04. - 20:52:08
0
Altalaban a port forward-dal szokott baj lenni.
Valamit csesznek a rendszeren, uj eszkoz, uj szoft aminek egy uj port kell .... rendszerint a routert kell csesztetni. Normal korulmenyek kozt nyitva van 5-10-20 port ennek-annak.  Soxor elfelejtik mi- miert van nyitva, aztan valaki fogja es bezarja --- mert hogy mi a francnak van az nyitva, mert majd jol besetsl rajta a sok virus.
Bezar egy portot es onnantol sok kezelo elkezd csipogni ...

Vagy szandekosan alatesz a rendszernek .... volt mar ilyen is.

Illetve majdnem elfelejtettem : vannak (allitolag - csak hallottam) olyan vedelmi rendszerek szervereken ( nem vagyok nagy majer benne) amelyek egy- egy szoft frissiteskor a szoft configja default allapotba all vissza. Ekkor kezzel kell megint cseszni ezt-azt, h megint minden menjen. Na ilyenkor is kimaradhat valami, ami megakasztja a rendszert.



előzmény: mot #31
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 04. - 20:56:21 írta L. Pásztor »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#32 2017. Május 04. - 19:51:07
0
Ilyesmi nálam akkor szokott előfordulni, ha a helyi rencergéza csak a belső hálózatot kezeli (esetleg többen is vannak és nem rendszerben dolgoznak), de a tűzfalat és szervereket egy külsős cégre bízták... Persze ettől még lehet, hogy léteznek rosszindulatú, gonosz informatikusok, akik direkt ártani akarnak nekünk, de szerencsére én még nem találkoztam ilyennel és velem sose genyázott egyik se. :)

Amúgy nekem is volt olyan ügyem, amikor a helyi rencergéza széttárta a karját, hogy mindent átnézett, de nem tudja mi tiltja a riasztó IP-jét. Nincs IP ütközés, ezért valószínűleg a tűzfal tiltotta ki, vagy a fax tudja mi történt - volt a válasz... :D A hosszas keresgélés vége az lett, hogy a riasztót áttettem másik IP-re és azóta nincs vele gond. Illetve 1-2 évente egyszer ugyanezt eljátsszák, de akkor már percek alatt megoldjuk az ügyet.
előzmény: mot #31

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#31 2017. Május 04. - 19:13:17
0
Az a gáz, hogy ez itt most kétélű dolog. A rendszerek távfelügyeletét helyre tudom állítani, de a problémát nem a riasztók okozták. Ha most simán átállítom a riasztókat és minden flottul megy tovább, akkor a hálózat-üzemeltetés azt mondja, hogy "lám-lám, mi megmondtuk, nincs itt semmi hiba, a ti rendszereitekben (érts: riasztók) volt a probléma, mert ti megoldottátok". Tipikusan az a helyzet, hogy a probléma meg lett ugyan oldva, de nem azzal, hogy az eredeti probléma lett megoldva. Ezért kérdezem a hálózatokhoz értő kollégákat, hogy mit kellett a hálózaton (illetve az aktív hálózati eszközökön, vagy akár a fogadó PC-n) b@szni ahhoz, hogy ez a probléma előforduljon.
előzmény: L. Pásztor #30

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#30 2017. Május 04. - 18:56:37
0
A TCP és az UDP más szálon futnak, ha pl. az egyik portját el-piszkálták, akkor a másikon még bemegy.
Illetve lehet több port is nyitva, nem csak több socket, így a júzerek (a riasztók) egy része itt, más része pl. más porton is bemehet. Ha valamelyiket kilövik, akkor az arra cimzett kliensek kiesnek.

Hozzáértő, de az élet folyásával elégedetlen rendszergazdák, unalmas délelőttökön, szendviccsel a kezükben youtube-ozás közben szoktak a jól működő rendszerekre halálos csapást mérni ...  vagy kicseszésből ... mert láttunk már olyat is.
előzmény: mot #29

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#29 2017. Május 04. - 17:26:41
0
Több Galaxy központ informatikai hálózaton, IP modulon keresztül kommunikál az Alarm Monitor (ingyenes Honeywell távfelügyeleti progi) programmal. Egyszercsak valami történt az informatikai hálózattal - nem tudjuk mi - és jópár központ már nem tudott kommunikálni a távfelügyeleti progival. RSS-el meghívva a központot és letöltve az eseménymemót gyönyörűen látszik, hogy a kp. akart kommunikálni, de minden esemény után ott a kom. hiba. Informatikai hálózatot üzemeltető persze semmi módosításról, hálózati korlátozásról nem tud. Megnéztem egy-egy kommunikáló és nem kommunikáló rendszer Ethernet beállításait és láss csodát, ahol a protokoll TCP volt, azok nem kommunikáltak, amik UDP beállítással voltak, azok kommunikáltak. TCP-ről UDP-re átállítva azonnal helyreállt a kommunikáció. Kérdés, hogy mi a pék f@szát állíthattak át az informatikai hálózaton? Ötletek?

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#28 2017. Március 29. - 23:01:47
+1
 ;D A Satel Mindent tud. Várj, nem! Többet, sokkal többet! Csak ezt nem akarják mások tudni, akik ilyen hulladékot kérnek a pénzintézetekhez, és nem a Satelt. Vagy bármi mást. De a Teszkóban is Galaxy van pl. Meg még sok más helyen.
Szabadulnék én szívesen, de nem lehet.
 Ma is szívtam kicsit velük. A másik jellegzetes típushibájával, a magas ellenállás érték bug-gal. Véletlenszerűen jön, mindig más panelen. Olyan zónára is, ami egy 10cm-es dróttal van a központ belsőben a relépanelről átkötve. Mielőtt megkérded, hogy miért van relézve a ki és a bemenet, a vezérlések miatt, és miért nem simán az OC van használva, azért, mert közvetlen OC kimenetnél hektikusan, vagy egyáltalán nem hajlandó normálisan működni, kell a kimenetre egy relé, hogy az azonos panelen lévő zónát tudjam vezérelni... (összerendelések partíció záráskor. Ha zár az első partíció, húzza a többit is magával. Nem tud logikai függvényeket a drága...)
Galaxy=tömény szívás. De legalább mocskosul drága. Egy előnye van, a sok hülyeség miatt igényli a karbantartást, így legalább munkát ad.  ;D

előzmény: eXtra #27

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#27 2017. Március 29. - 17:51:57
0
Olvasgatlak benneteket, de nem értem, hogy mi visz rá valakit, hogy egy ilyen fossal évekig szívjon...  8)  A programozó szoftver licencéért egy valag pénzt elkérni eleve gáz, de ha ráadásul még sz@r is, az egyenesen vérlázító! Mik azok az indokok, amiért ilyen hűségesen kitartotok a Galaxynál? Mi az amit a Galaxy tud, és pl. egy Grade3-as INTEGRA 256 Plus nem tud?  ::)

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#26 2017. Március 29. - 00:20:26
0
Sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy a virtuális gép sem jó megoldás. minden második központ nem hajlandó kommunikálni a szoftverrel virtuál gép alatt. Így marad a natív win7 két partíción. Amíg szét nem hullik a gép...
Ha jól olvasgattam, akkor létezik natív RSS dongle, ami állítólag működik win10 alatt, csak újra meg kéne venni.
Azért ezt erősnek érzem, hogy egyszer már kiadtunk horror összeget, és újra le akarják húzni, akárcsak a Microsoft..
Van egy gányolt megoldás, de ha jól nézem, az is csak 32 bites win10 alatt megy.

Ez az a videó, ahol elmagyarázzák az SQL2005 telepítését win10 alá, a videó leírásában ott a két szükséges file is, amit felül kell írni telepítés közben. 64 biten nem jött össze, fenn volt az SQL, ne nem találta az RSS telepítő meg... 32 bites win10 pedig nincs nekem.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 29. - 00:24:40 írta syn7h37ic »

Nem elérhető DigiService

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#25 2017. Március 26. - 11:41:06
+1
Tudja a delikvens...
Örülök, hogy ilyen örömteli pillantokat okoztam Nektek.  :-*
előzmény: syn7h37ic #23

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#24 2017. Március 25. - 20:16:17
0
Na ja, de a zóna nevének beírásához elég sűrűn kell nyomogatni őket.  :D
előzmény: syn7h37ic #23

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#23 2017. Március 24. - 21:32:19
0
Lehet ugrani közvetlen menüpontokra és zónákra is. Persze nem árt, ha tudja a delikvens őket  :P
Különben igaz.
előzmény: mot #22

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#22 2017. Március 24. - 19:21:48
0
Ki fog kopni az [ A ] és [ B ] gomb ;D

Nem elérhető DigiService

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#21 2017. Március 23. - 20:42:13
0
khmm, hát igen, nem lenne baj ha meglenne egy full backup...  ;)
A legmunkásabb amit meg kellene oldanunk az a zóna címkék átírása, biztosan megy kezelőről is, de az úgy elég időigényes dolog...
előzmény: mot #20

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#20 2017. Március 23. - 19:42:11
0
így van, ha csak pár dolgot kell átvariálni, akkor kezelőről tök jól lehet mókolni. Az átvett rendszereknél viszont valóban jobban esik, ha teljesen le lehet tölteni a progit.  :)
előzmény: syn7h37ic #19

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#19 2017. Március 23. - 19:23:28
+1
Ha nagyon nem kell átvariálni benne a dolgokat, akkor a kezelőről is minden megoldható.
Ha pedig még a régi G3 panel, és nem a Dimension, akkor a kezelő jobb megoldás, mert a régi változat egy rémálom PC-ről.
Mi is archiválás miatt használjuk csak.
előzmény: DigiService #18

Nem elérhető DigiService

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#18 2017. Március 23. - 16:38:02
0
Köszi a linkeket. Az az igazság, hogy 1 db rendszert kellene kicsit ráncba szedni, valószínűleg soha nem használnám máshol és hogy őszinte legyek sajnálom rá kiadni azt 40 rugót.
Na meg az ügyfélről nem is beszélve...  ;D

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#17 2017. Március 21. - 23:18:04
0
Egy újabb vicc az RSS történelmében. A 3.38-004 patch elvileg támogatja a win7-nél újabb oprendszereket. De hiába, ha az eredeti szoftvert nem lehet telepíteni sem win8-10 alá...

Nem elérhető DigiService

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#15 2017. Március 21. - 21:57:28
0
Sziasztok!

Ki tudnátok segíteni egy RSS install linkkel?
Patch-em megvan, de az úgy elég kevés...

Köszönöm!

Üdv:
Peti



Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#14 2016. November 05. - 19:13:04
0
Nincs. És szerintem, amíg nem kukázzák azt a borzalom sql-2005-öt, addig remény sem lesz rá. Alapjaiban kéne az egész szoftvert újraírni, ami ennél a tróger rendszernél szerintem sosem fog megvalósulni. Csak sajnos, amíg ezt a vacak instabil riasztót favorizálja sok pénzintézet, addig kénytelen a telepítő együtt élni vele, és kínlódni a már elavult és régen túlhaladott rendszerrel.
előzmény: CHER #13

Nem elérhető CHER

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#13 2016. November 05. - 16:44:21
+1
Ezek szerint nem csak nálam tette be a Dimension a kiskaput  :( . G1, G2 szériájuk egy csoda volt, G3-nál kezdtem érezni, hogy előbb jár a termék mint a support, aztán hasonlók miatt Dimensionnél elváltak útjaink.
A Satel meg éppen ezzel egyidejűleg állította fel a fejlesztő csapatát akik lemásolták fizikailag meg logikailag az egész Galaxy palettát, átnevezték és lám elkészült az INTEGRA PLUS GRADE-3  nomeg írtak hozzá normális telepítő szoftvert. Eleinte viszolyogtam az egész SATEL dologtól de a Honeywell support oda süllyedt, hogy nem csak árban, értékben is veri már őket..
Azóta egyébként lett 64-bites RSS?
előzmény: syn7h37ic #12

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#12 2016. Szeptember 27. - 15:42:23
0
 >:(
Csodálatos egy supportja van ennek a csodálatos központ családnak...
2016 utolsó negyedév, és egy rohadt 10 éves, elavult, önmagával sem kompatibilis szoftver rettenettel kell küzdeni.
Az első pofon még nyár elején érkezett, mikor megkaptuk SPI kulcson a legfrissebb firmware-t. De igen ám, az elérhető legfrissebb RSS akkor  még nem is támogatta a 6.92 verziót, csak a 6.91-et! És szépen össze is omlott ez a csodarendszer, panelcsere régebbi verzióra és feltölteni a szerencsére lementett adatbázist. Csak most (!) jött meg az RSS frissítés, ami már kezeli a legújabb 6.93 verziót is. Hurrá, lehet kezdeni újra idegeskedni, hogy sikeres legyen az upgrade. (Mert a kedves megrendelőnek nem felel meg a régebbi főverzió, csak tudnám miért...)
Csak azt nem értem, miért nem tud ez a nyomorult tröszt egy normális szoftvert írni, ami már kezeli a 64 bites rendszereket, ugyanis előbb-utóbb nem lesz már semmilyen megoldás az ős 32bit plusz sql2005 futtatásra. Csak azért több giga helyet elpocsékolni, mert ez az ipari hulladék szoftvere megkívánja a régi XP, vagy win7 32 bit környezetet... Rosszabbak a DSC-nél

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#11 2015. Szeptember 06. - 20:31:08
0
Hopp, erre nem is gondoltam...
Köszi, kipróbálom a napokban.
előzmény: vlezlee #10

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#10 2015. Szeptember 06. - 20:10:39
0
Esetleg egy virtuális gépbe xp?
VMWare Workstation autódiagnosztikára tökéletesen bevált :)
előzmény: syn7h37ic #9

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#9 2015. Szeptember 05. - 20:12:44
0
Csak sajna a 64 bitesre nem megy. Még a 64 bit patch sem segít. 32 bites windows meg nagy visszalépés volna ram terén, mivel a jelenlegi notiban 8GB van. Azért ez eléggé gáz mind a windows részéről, de még inkább a Honeywell részéről, hogy nem képesek egy méregdrága és a mai napig forgalmazott (fos) rendszerükhöz egy értelmes szoftvert összedobni. A Galaxy szoftver minden, csak nem telepítőbarát. Még az RSS sem, hát még a Gold. Az vicc, hogy egy konkurens, tizedannyiba kerülő rendszerhez írt szoftver is jobb, mint ez. Egyébként a Bentel Security Suite sem indul, szintén adatbázis gondok miatt. Csak sajnos nem tudom elkerülni ezeket a rendszereket, így muszáj lesz két notival futkosnom...
előzmény: syn7h37ic #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#8 2015. Szeptember 05. - 10:17:48
0
Ezt már volt aki mexivta ...
A 2005-ös sql-t a w10 az első adandó alkalommal megkérdezés nélkül frissítette, és egy ifjú (és naiv titán aki koránál fogva még hisz a csodákban) bebukta gondosan testreszabott laptopija wincsijét ... így 8-10 órai munka árán jött rá vissza a régi w8 ...
előzmény: vlezlee #7

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#7 2015. Szeptember 05. - 10:08:15
0
Tedd fel nyugodtan windows 10-re is az mssql2005-öt, nekem egy ügyviteli program megy win 10 alatt mssql2005 adatbázissal :)
előzmény: syn7h37ic #6

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#6 2015. Szeptember 03. - 23:22:14
0
Ismét felszínre kell hogy hozzam ezt a témát. Win8, vagy Win10 alá kellene valahogy felvarázsolnom ezt a "csodálatos" RSS szoftvert.
A Probléma eléggé összetett. Mivel eleve kizárt a régi SQL2005, mert egyáltalán nem támogatja  a win8, a win10 meg pláne...
A későbbi SQL-t meg nem akarja ismerni az RSS telepítő. (legalább is az enyém) Régi verzió, de megvan a legfrissebb patch hozzá. Win7 alatt megy, de most ez nem lényeg. (nem akarok a nyamvadt Galaxy központok miatt két notit cipelni.)
Létezik egyáltalán olyan RSS telepítő, ami nem hisztizik az új SQL adatbázis miatt?

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#5 2015. Január 24. - 13:50:03
0
Megoldódott. Full reinstall minden, és működik.
előzmény: Balint #4

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#4 2014. Március 28. - 17:56:39
0
Mit ír? Hol akad el?
előzmény: syn7h37ic #3

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#3 2014. Március 28. - 09:13:11
0
Az SQL Szerver2005 problémázik valamiért. SQL2008 alatt pedig nem hajlansó elindulni sajnos.
előzmény: Balint #2

Nem elérhető Balint

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
Re:Galaxy RSS 64 bit alatt?
#2 2014. Március 26. - 18:16:22
0
Szia!

Nekem gond nélkül megy Win7 x64-en. v3.01.04-et telepítettem, azt patcheltem v3.21-re.
SQL Szerver 2005 Expresszt telepítetted?

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Galaxy RSS 64 bit alatt?
#1 2014. Március 21. - 22:01:10
+1
Sziasztok.
Sikerült már valakinek az említett programot életre kelteni win8, vagy win7 64 bit alatt? A hülye SQL adatbázis amit használ(na)  nem kompatibilis az egyik  Microsoft termék a másik Microsoft termékkel.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!