Szerző Téma: Önként jelentjük fel magunkat. (Index cikke)  (Megtekintve 5454 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Osztom a véleményed!
Ezek az on-line rendszerek nem ördögtől valók, csak tudni kell használni.
Nekem is van faszbuk és stb. accountom, meg a gyerekeimnek is, de mind csak annyi infót kürtölünk szét, ami pont arra való, hogy ott legyünk, használjuk, működjünk - mert igazából nem rossz dolog az-.
Azért azt se mondja nekem senki, hogy egy-egy új ügyfelet, kollégát, állásra jelentkezőt nem csekkolt végig ezeken a site-okon. Én rendszeresen használom, és -látom-, vannak olyan több éves "buliképek", amiket az enyhén deliriumos állapotban lévő, és ezt mindenkivel meg kell osztanom fix akarattal csapongó posztoló, gondolom mélyen nem egy állásajánlatra szánt önmegvalósításával találkozom. DE! Még mindig előnyösebb, ha vissza tudom nézni pár év online  életét, mint amikor semmit. Sajnos ilyen a világ is. Akiről nincs infó, már óvatosabban kezeljük, általában ez azt jelenti, hogy első körben kiesik.
Szal én nem javaslom a nemhasználdmertbánt hozzáállást.
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
A szép új világ. Ezt szajkózom az ismerőseimnek is, jó ideje, hogy eljön (vagy már el is jött) az az idő, hogy a zsivány leül a gép elé és neten megnézi, hová menjen lopni.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Van egy ket  hatalmas kulonbseg a ketto kozott...
Amikor telefonalsz, faxolsz, emailezel, akkor az csak letarolodik a szolgaltatonal, de nem ertekelodik ki annak tartalma.
Amikor guglizol, faszbukolsz, lajkolsz, stb.  vagy pl. ha engedelyezed az okostelefonon a kovetest, akkor ott bizonyos dolgok azonnal kiertekelodnek.
Az elobbit csak akkor hasznaljak fel ellened, ha valami gaz van veled. Az utobbit azonnal.
Az elobbi elkerulhetetlen, az utobbi egy resze az.
Az elobbi akaratod ellenete tortenik, az utobbi esetek nagyreszeben te nyomod ra a YES-t.
Es igy tovabb.
előzmény: papppapa #4

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Miért amikor telefonáltok fax-oltok emileztek azok az adatok is letárolódnak minimum 5 évre és ki tudja hogy ki mikor és hol nézi , gyűjti .Az összes árajánlat szerződés minden amit emilen küdtök , ez is megérne egy misét ....
előzmény: mountainman #3

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
1984-2014
Előrelátó volt az öreg! ;D
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ez pontosan így van ...
És azért van így, mert az emberekbe belesúlykolták, h ez így trendi. Az idiótábbik fele meg el is hiszi: töltsd fel, klikkelj, kattints, cserélj, válts át, csetelj, lájkolj, regisztrálj, jelöld be ... etc.

Valamilyen szintű védelem csak egyféle létezik: a családon belüli öszinte és komoly beszélgetések (a gyerekekkel is) a kockázatokról és mellékhatásokról ... és hogy (még) mekkora "öko-lábnyomot" ésszerű hagynunk a neten ...

Orwell, ha ezt látta volna a múlt század közepén ...  :(

előzmény: handras #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!