Szerző Téma: Tűzjelző üzembe helyező mérnök  (Megtekintve 3860 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűzjelző üzembe helyező mérnök
#4 2019. Október 06. - 19:18:30
0
Ha csak a tervezoi tuzvedemi szakvizsgat csinalod meg, de nem valtod ki a Hold? utcaban a tervezoi papirt hozza, akkor nem tervezhetsz, de uzembehelyezo mernok lehetsz/vagy. En mar csak tudom, mert igy csinalom. Lusta voltam elmenni kivaltani a tervezo papirt, vagyis igazabol nem akarok tervezesre idot szakitani, mert van aki megcsinalja, bar igy is tervezek, hiszen en merem fel es adok ajanlatot es a tervekben is szereplek, csak nem en irom ala, mert a tervet nem en rakom ossze.
Ugyhogy de igen, van  :P 8)
előzmény: Kovács József #3

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Tűzjelző üzembe helyező mérnök
#3 2019. Október 06. - 11:51:52
0
45/2011 BM rendelet szabályozza
Én még nem láttam olyan papírt ami csak üzembe helyezésre jogosít.
A papíron az van írva, hogy beépített tűzjelző berendezéseket tervezők ,a kivitelezésért felelős műszaki vezetők, valamint üzembehelyező mérnökök részére

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűzjelző üzembe helyező mérnök
#2 2019. Október 03. - 19:38:29
0
Mernok kamarai tagsag kell, ervenyes tuztervezoi szakvizsga mellett. Ehhez nem kell, hogy a tervezoi engedelyt  kivaltsa, de persze azzal is lehet. Legalabbis en igy tudom.
előzmény: BCsabi80 #1

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Tűzjelző üzembe helyező mérnök
#1 2019. Október 03. - 09:39:25
0
Sziasztok!

Üzembe helyező mérnök csak mérnök kamarai tervezői jogosultsággal rendelkező lehet?
Ez nekem nem teljesen egyértelmű utána olvasgatva.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!