Szerző Téma: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?  (Megtekintve 20750 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#30 2016. Október 20. - 21:09:19
0
Landolt nálam egy ilyen csoda. Természetesen nem emlékszik az ügyfél a jelszóra. Létezik békés megoldás?

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#29 2015. Január 13. - 12:56:23
0
Szívesen. Valamikor október közepén került fel a weboldalra, ha minden igaz :)

A http://www.szatellit.hu/leirasok oldalon a legelső link mutat erre a fájlra.


előzmény: eXtra #28
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 13. - 13:01:05 írta samat »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#28 2015. Január 13. - 10:03:33
0
Alapos munka, köszi! :) De jó lett volna ezzel a fájllal pár hónappal ezelőtt összefutnom, mert így a guglizás hosszú perceket elvett az életemből... :D Amúgy  a sorozatszám nyugodtan bemásolható teljes hosszában, mert az oldal kihámozza belőle, amire szüksége van! ;)
előzmény: samat #27

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#27 2015. Január 12. - 21:12:36
0
Szia

A következő linken a leírás kicsit részletesebben mutatja be :)

http://www.szatellit.hu/sites/default/files/DDNS_beallitas.pdf


előzmény: eXtra #26

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#26 2015. Január 12. - 16:30:52
0
Szóval vettem egy MAZI-t, hogy teszteljem, hátha az ügyfelek esetleg megússzák a fix ip. díját, meg a havi újra regisztrációt.
Be regisztráltam a hik-online.com  oldalra, de mikor a rögzítőt szeretném rezelváltatni a gyári szám alapján , állandóan elutasít. Így sajna nem jön össze, vagy valamit nem jól csinálok!
 A rögzítőben hkDDNS a típus, szerver cim: www.hik-online.com, router átirányítások talán rendben (TP-LINK), aztán semmi. Ha a fix saját ip. címemről akarom elérni, az rendben működik. Szerintem valami a hik-online körül nem stimmel, vagy nem is ide kellene rezelválni!
Ha valakinek netán össze jött egy ilyen, vagy van valami tapasztalata, légyszi ossza meg velem (-lünk), mert lehet, hogy mást is ellátna valami tanáccsal!
Köszi!

Ha valakinek még nem tiszta, csináltam képernyőmentéseket a szükséges beállításokról...  :)
előzmény: digilock #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#25 2014. Szeptember 16. - 11:54:49
0
Jah. Én is ezen utat járom, de már többször ráfutottam arra, hogy egyik szolgáltató kiesett, másik működött. Így aztán használom az ingyenes DVR DNS-t és a fizetős dyn.com-ot is. Ügyfél megkapja mindkettőt. Elsődleges a dyn, tartalék a saját, nevét is így adom a szoftverben.
Dyn.com-ot már sok-sok éve használom, de azon kívül semmi gondom nem volt vele, hogy korábban amíg ingyenes volt, nem szerette a túl gyakori frissítéseket. :)

Az előbb beállítottam a két problémás MAZI-ra a hiddns.com-ot és azzal simán működnek, úgyhogy egyelőre meghagyom ezeket a címeket backupnak, hogy ha végleg kilövik a dlinkddns.com-ot, akkkor is elérjem őket, míg a routereket a helyszínen át nem állítom a dyn.com-ra...  8)
előzmény: vg #24

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#24 2014. Szeptember 16. - 05:59:06
0
Csak az egyik részlethez szólnék:
"Egységesíteni akarok mindent és nem szeretnék már ingyenes megoldásokkal tökölni, ezért a mazi DDNS-ét (is) kihagyom. A dyn.com-on egy felület alatt látom az összes ügyfelet és talán egy fizetős szolgáltatás megbízhatóbb is..."
Jah. Én is ezen utat járom, de már többször ráfutottam arra, hogy egyik szolgáltató kiesett, másik működött. Így aztán használom az ingyenes DVR DNS-t és a fizetős dyn.com-ot is. Ügyfél megkapja mindkettőt. Elsődleges a dyn, tartalék a saját, nevét is így adom a szoftverben.

A többiben én ezért nem óhajtottam megszólalni eddig és csodálkoztam, hogy többen elmagyarázták a számodra nyilvánvalót:
"A hálózatos okosítást hálásan köszönöm, de lassan 20 éve vagyok közeli kapcsolatban az internettel és azóta rám is ragadt ez-az, úgyhogy a netes kérdéseket eddig még sikerült önállóan megoldanom...  8) "

Pont így gondoltam. Láthatólag nincs több infónk amivel előrébb vinnénk a szekered. Mazit nem használok, az eredeti ;D meg teszi a dolgát...
előzmény: eXtra #22

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#23 2014. Szeptember 15. - 23:42:05
0
A hálózatos okosítást hálásan köszönöm, de lassan 20 éve vagyok közeli kapcsolatban az internettel és azóta rám is ragadt ez-az, úgyhogy a netes kérdéseket eddig még sikerült önállóan megoldanom...  8)

Utoljára megpróbálom, hátha valaki a legfontosabb kérdésre is tud válaszolni:
Valakinek működik egyáltalán MAZI rögzítőben dyn.com-os beállítás? :)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#22 2014. Szeptember 15. - 23:29:45
0
a másik nagy előnye, ha a rooter van a dyndns-re konfigozva, hogy egy adott domain-nel és  a port megadásával több eszköz is elérhető, nem kell külön dns minden eszköznek.
Távoli elérés szempontjából tökmindegy, hogy a DVR vagy a router küldi be az IP-t a dyn-nek, mert több eszköznél a port forwardon múlik, hogy eléred-e a különböző portokon található eszközöket! Arra viszont kíváncsi lennék, hogy azonos hálózatban milyen esetben lenne értelme a külön DDNS-nek minden eszközre, amikor mindegyik DDNS ugyanarra az IP-re irányít át... :) 


A mazi ingyenes dydns szolgálatatása nem járható út?
Egységesíteni akarok mindent és nem szeretnék már ingyenes megoldásokkal tökölni, ezért a mazi DDNS-ét (is) kihagyom. A dyn.com-on egy felület alatt látom az összes ügyfelet és talán egy fizetős szolgáltatás megbízhatóbb is...

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#21 2014. Szeptember 13. - 18:14:00
0
Igen. Router.  ::peace::
előzmény: L. Pásztor #20

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!