Szerző Téma: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?  (Megtekintve 20877 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#20 2014. Szeptember 13. - 14:14:54
+1
Nem kotozkodni akarok, de gondolom routert akartal irni, mert a rooternek is van jelentese...
Root=gyökér,   Rooter=kekeckedö (szleng)
Rout=út,  Router=útválasztó (informatika)

előzmény: syn7h37ic #19

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#19 2014. Szeptember 13. - 13:34:48
+1
Sajnos ki kell menned a helyszínre.
A rooteren ezért szoktunk beállítani távoli konfigurációt egy bizonyos portra, hogy elkerüljük ezeket a problémákat.
Továbbá én nem preferálom hogy a rögzítőben legyen a dyndns beállítva. A rooter szerintem jobb választás. A rooterben a megfelelő portot át kell irányítani a DVR felé, és simán mennie kell. A DVR fix IP címen legyen.
Pl.
DVR IP címe 192.168.0.55
DVR port 4545
Távolt DNS cím: azenkameram.dyndns.org

A rooter-ben a port forwardot beállítod, hogy a 4545 port irányítva legyen a 192.168.0.55 felé.
Távolról pedig ha a dns megy, akkor simán elérhető az azenkameram.dyndns.org:4545 címről.
A rootert is célszerű beállítani a remote service-nél hogy egy általad kiválasztott port esetén közvetlenül elérhesd.
pl a remote service a 1111
Ha beírod hogy azenkameram.dyndns.org:1111, akkor közvetlen a rooter fog bejelentkezni.
a másik nagy előnye, ha a rooter van a dyndns-re konfigozva, hogy egy adott domain-nel és  a port megadásával több eszköz is elérhető, nem kell külön dns minden eszköznek.


előzmény: eXtra #17

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#18 2014. Szeptember 13. - 12:04:36
0
A mazi ingyenes dydns szolgálatatása nem járható út?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#17 2014. Szeptember 13. - 00:11:32
0
Utoljára összefoglalom még egyszer[/size], hátha sikerül pontosabban körülírnom a problémát...  8)

1. van egy rakat vegyes gyártmányú DVR (dahua, gpro, stb.), amiken TÁVOLI internetes kapcsolaton keresztül beállítottam a dyndns szolgáltatást a dyn.com-ra
2. gyártótól függetlenül minden rögzítő működik a dyn.com-os DDNS-sel, kivéve a MAZI-k
3. a routereket internetről nem érem el, mert nincs engedélyezve rajtuk a távoli hozzáférés
4. a távoli hálózaton nincs számítógép
5. csak a legvégső esetben szeretnék a helyszínre menni és a routerekben átállítani a DDNS-t

Ötlet? :D

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#16 2014. Szeptember 12. - 22:18:23
0
Ötlet..
Ha van a routerre számítógép is kötve akkor tegyék fel a TeamVeiwer progit és akkor avval betudod otthonról állítani a routert.  ::)
előzmény: Janó #15

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#15 2014. Szeptember 12. - 19:57:36
0
Azt, hogy a routert tudd konfigurálni távolról azt először be kell állítani a routerben......
Az ilyen konfiguráció alapból nincs engedélyezve egyik routerben sem.
De lehet, hogy tévedek.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#14 2014. Szeptember 12. - 18:21:31
0
Azt értem , hogy nem éred el a routert kívülről, de ha beteszed a rögzítő IP-jét a DMZ-be, akkor elvileg arra az IP-re az összes ki-be port engedélyezve van és legalább látod, hogy működne e egyáltalán.
Ha nem érem el távolról a routert, akkor hogy állítsam be a DMZ-t? :) Ha viszont már kimegyek a helyszínre, akkor lexarom a MAZI hülyeségét és a routerben beállítom az új DDNS-t, de egyelőre még a MAZI felől közelítem meg a problémát, hátha sikerülne megúsznom egy felesleges kiszállást...  ;)
előzmény: Janó #13

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#13 2014. Szeptember 12. - 17:40:41
0
Azt értem , hogy nem éred el a routert kívülről, de ha beteszed a rögzítő IP-jét a DMZ-be, akkor elvileg arra az IP-re az összes ki-be port engedélyezve van és legalább látod, hogy működne e egyáltalán.

De valahol olvastam olyat is, hogy nem célszerű a routerben is és az eszközben is beállítani a dyn-t mert az nem egészséges.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#12 2014. Szeptember 11. - 22:57:01
0
Sajnos egyik routert sem lehet távolról elérni, csak a DVR-eket. Azt nem értem, hogy ha a rögzítő kimehet a 80-as porton, akkor a dyndns miért nem jut át... Valakinek működik egyáltalán MAZI rögzítő a dyn.com-mal együtt?  ::miaz::
előzmény: Janó #11

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re: MAZi AVDR-0410H1 DDNS hogyan?
#11 2014. Szeptember 10. - 19:09:51
0
Ha beteszed ideiglenesen DMZ-be akkor sem csatlakozik?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!