Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51060 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központokat használod?
#19 2012. Február 02. - 00:22:53
0
szerintem alakítsd át a témát szavazásosra, egyszerűbb lesz :)
mondjuk szerintem paradox,dsc,satel,pyronix,napco lefedi az ország telepített rendszereinek kb 70-80%-át
előzmény: gabi0219 #1

Nem elérhető gabi0219

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Melyik központokat használod?
#18 2012. Február 01. - 20:57:08
0
Ki melyik gyártó melyik központjait használja?

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#17 2011. Június 09. - 21:23:41
0
Sajnos amikor ellopták a számítógépes táskámat, benne többet értek az átalakítók és adapterek mint a számítógép.

Hű de ismerős!  :(

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#16 2011. Június 09. - 19:44:10
0
Sajnos nekem  30 éves multam hozta ezt a központkavalkádot mert én is az Espirit 727-el  és a DSC 500-al kezdtem de mivel több helyen dolgoztam ezért például amikor a postai riasztókat szereltem  akkor ott Windsor volt és például ma satelt szereltem meg pyronixot. Nekem is gondot okoz 5 percig hogy mit kell beütni de akinek főállásban ebből kell megélni az nem biztos, hogy válogathat a munkák között. Sajnos amikor ellopták a számítógépes táskámat, benne többet értek az átalakítók és adapterek mint a számítógép.
 

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#15 2011. Június 09. - 18:10:19
0
Szerintem se szabad leragadni egy konkrét gyártónál, mindig az adott feladatra legmegfelelőbb eszközt kell kiválasztani!
Hát ebben messzemenőleg nem értünk egyet.
Nekem a majd 20 éves Paradoxos múlt azért arra jó, hogy mindent tudok - tudod álmodból éjjel is -
Szóval pl van mindenféle kezelő vagy panel zónabővítők is akadnak és egyebek, otthon a fiókban ha bármikor kell javításhoz hirtelen akár hétvégén is.
Na most ugyanezt 4-5 féle központ család kb ugyanúgy 2-3-4 féle tipusával én legalábbis elképzelhetetlennek tartom, hogy ugyanolyan magas szinten ismerjem és ha az autóban hív egy ügyfél, akkor fejből tudjam mondani neki, hogy mi ami...
És hogy mindezekből otthoni kisraktárkészlet is legyen...

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#14 2011. Június 09. - 10:52:06
0
Ezzel én is egyetértek. Csak azért keltem ki a Satel védelmére, mert rendszeresen használom és Nekem semmi bajom nincsen sem a minőségével, sem a tudásával. Maximálisan meg vagyok elégedve vele. Ahogy VG is írta nem mindig a termékkel van gond. Előfordul, hogy a telepítő csinál valamit rosszul, vagy ért félre valamit. Meg kell ismerni az eszközöket alaposan, hogy igazán véleményt tudjunk formálni róluk.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#13 2011. Június 09. - 09:06:42
0
Józsinál a pont!

Szerintem se szabad leragadni egy konkrét gyártónál, mindig az adott feladatra legmegfelelőbb eszközt kell kiválasztani!

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#12 2011. Június 09. - 07:02:13
0
És találkoztál már olyan Paradox dobozzal ami satel dsc stb-re volt előkészítve a furatokkal.
Én több paradox és dscraktam fel mint satelt de a paradox-nak az eseménylistáját meg a programját a bel 103 és adp-1 kombinációt letöltést egy kicsit nehézkeznek tartottam és azt a LCD-s kijelzést amit a satal 10-nél van, hogy LED pontokkal és LCD üzenettel is ki lehet írni a zóna állapotot nem igen találtam meg máshol. kb 3-4ezer forintos szöveges hangmodullal meg meg hasonló árfekvésű kezelővel sem találkoztam paradoxnál.Én ismerem a DSC, Crow ,Bentel, Pyronix ,ABACUS Premier, Jablotron, Paradox Windsor Satel Satalarm stb családokat és a központ választásánál mindig a tudást a kezelhetőséget és az árakat hasonlítom össze

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#11 2011. Június 08. - 19:43:12
0
Szerintem meg a jelenleg kapható központok túlnyomó többsége az alap funkciókat használva probléma mentesen használható. Nyilván spec. esetekhez spec. központ dukál(hat), illetve a központoknak zömében más és más az erős oldala/ tulajdonsága.
Nekem csak a piacra frissen bevezetett termékektől van ódzkodásom egészen addig, míg meg nem jelenik a 2.0-ás verzió :o 8) .
Érzékelőkkel/ telepítőkkel sokkal több a fatal error, mint a központokkal.........

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#10 2011. Június 07. - 22:24:03
0
Amikor pedig olyannal jön az ügyfél, hogy "ha ez az esemény történik, akkor ezt csinálja a központ, ha pedig egy másik esemény bekövetkezik, akkor meg azt" általában csak ennyit mondok: a Satel Integra megoldja.  :)

Az tény, hogy nem létezik olyan kérés amit az Integrával ne lehetne megoldani! Itt nem csak fizikai kimeneteket használhatunk, hanem virtuálisakat is, aztán ezekből olyan bonyolult logikai struktúrát építhetünk, amit egy PLC is megirigyelhet... :D

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!