Szerző Téma: röHEJESÍRÁS  (Megtekintve 7132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Vetare

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:röHEJESÍRÁS
#3 2012. November 08. - 15:23:25
+1
Szia
Nem vagyok dislexiás ahogy montad bár diszlexiás lenne helyes hanem nem vagyok magyar.
Remélem nem gond.
Az elsö mondatodhoz csak annyi hogy nem tudtam hogy itt CSAK Szakemberek mint TE megfordulnak. A cikk amire válaszoltam nem ugy tünt nekem mint ha Szakember kérdezte volna.
De elnézést kérek.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:röHEJESÍRÁS
#2 2012. November 08. - 15:17:45
+2
Az első két mondatod hatalmas általános igazság. Olyannyira, hogy akár az összes OKJ-s vagy biztonságtechnikai mérnök szak szakmai anyagának első oldalairól is ollózhattad volna 8)
Egy kérésem azonban lehetne? Megtennéd, hogy mielőtt rákattintasz a hozzászólás elküldése gombra átolvasod mégegyszer, hogy mit írtál? Lehet, hogy lukra futok ezzel a kérésemmel és jelzed, hogy dislexiás vagy- akkor elnézésedet kérem -ahogy azt tettem anno balunál- , de rettenetesen sok benne a helyesírási hiba, az ékezeteket már nem említem, csak legalább egységesen lenne vagy sem. Mégegyszer bocs.

Nem elérhető Vetare

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
röHEJESÍRÁS
#1 2012. November 08. - 14:13:51
0
Üdv.
 
Elsösorban meg kell álapitani a Költség haszon arány. Mekkora érték a védendö objektum/tárgy és mekkora a lopási gyakoriasság.
A másik kérdés milyen messze vagy/laksz a védendö objektum/tárgy tól ill. milyen gyorsan érsz oda riasztáskor.
Egy normális rendszernek hiába 60m vagy 200m a suagár távolság nem változik hiszen az aktiv rendszereknek van egy ado meg egy vevö egység. Az összes többi komolytalan.
Az infra érzékelö csak az egyik része egy hatekony rendszernek. Kell még hozza megfeleö elektronika is. Ez teszi ki a jó rendszert. Lényegébben az elektronika meg ov attol hogy folyton hamisriasztás miatt indulsz megnézni mi okozta a riasztást.
Megbizhato érzékelök Takex vagy Optex
üdv,

laikus felhasználóként hasonló problémám van mint a téma indítójának, csak még egy kicsit csavarosabb.
Egy lineár öntözőgépre szerelt rézkábel vagyonbiztonságát szeretném növelni kültéri infrasorompóval.
egy kb. 3 m magasan, ívesen futó acélcsőre szerelt rézkábel védelme a feladat.
Lehetőségek: 55 méterenként tegyünk egy infrát kisebb hatótávolságút vagy egyben a 165 m- re egy nagyobbat?
Első sorban az alulról, talaj felől érkező próbálkozásokat kellene megfogni, kb. 1m széles sávban, ezért nem függőlegesen hanem vízszintesen gondolnám elhelyezni az eszközöket.
Négy sugaras infrában gondolkodom, viszont ahogy olvasgatom egy infrasorompó sugárnyalábja ahogy növekedik a távolság egyre kiterjedtebb 50-100 m után már több méter széles.
Ez azt jelenti, hogy a riasztási zóna is több méterre kiszélesedik vagy ez csak az eszközök "egymást láthatósága" miatt jó és a riasztási zóna továbbra is csak az adó vevő közötti keskeny sík?
Tehát be lehet egyáltalán ilyen távolságnál úgy állítani az infrákat, hogy csak a cső alatti részt figyelje és ha mondjuk egy madár ráül a csőre akkor ne riasszon?
Milyen széles síkban figyel tehát egy 4 sugaras infra?
A probléma érzékeltetése érdekében csatolok egy minta képet ahol a nyíllal jelölt csövön futó rézkábelt kellene védeni.
Ja igen, a rendszer fogyasztása sem mindegy, mert 12 V akkumulátorról megy minden, napelemes rásegítéssel.
Netes nyomozás után azt már látom, hogy a 20-30 Ft-os megoldásokat el lehet felejteni és Bosch, Pulnix, Interstellar szintű dolgokban érdemes gondolkodni.
Olvasom hogy van amelyik infra fűtés nélkül is jól elmegy van amelyik meg azzal sem igazán, fogyasztás szempontból nem mindegy a dolog. De ez mitől függ ? Lencsék minősége?
Ötletek? Javaslatok?
Köszönöm.
előzmény: ztm #5


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!