Szerző Téma: Ethernet Over Coax extender  (Megtekintve 11143 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ethernet Over Coax extender
#16 2017. Szeptember 02. - 20:26:29
0
Na ja, ha lenne birkózógép a másik oldalon nem is lenne kérdés, de ez egy bányatóból kifejlesztett horgásztó.  ;D
A planet-nak láttam IP adatátvitelt koax (RG6/RG59) hálózaton ami a tápot is átviszi 1000m-ig, de lehet, hogy én néztem be valamit.

Planet LRP-10C-KIT

Képtalálat a következőre: „Planet LRP-101C-KIT”

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Ethernet Over Coax extender
#15 2017. Szeptember 02. - 20:05:21
0
Én valami izmosabb sodronyra rögzítenék légkábelt és vinnék át 230 V-ot, mert azzal figyelembe tudod venni a helyszíni adottságokat és télen sem fog a cirka 300 méter feszítőszálas kábel a ráfagyott jégtől beleszakadni a tóba. :D Persze ezt valami jóképességű villanyásszal kiviteleztetném, aki ismeri a vonatkozó szabványokat és képes ekkora átfeszítést méretezni (+ vállalja érte a felelősséget és szopást)... :) A powerline adapterek 300 métert simán átvisznek, de 10 Mbps PoE-val trükközni tuti szívás lenne ilyen nagy távolságon (200 m felett már eléggé lutri lesz az átvitel). Ha 230 V lenne a túloldalon, akkor lényegesen megnőne a mozgástered is (wifis átlövés, későbbi bővítések, mozgásérzékelős lámpa, stb), úgyhogy én biztos ebbe az irányba indulnék el...
előzmény: Janó #13

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Ethernet Over Coax extender
#14 2017. Szeptember 02. - 16:47:13
0
meg csak épp nem fog átmenni a távon a jel
Ha már légkábel, akkor ezen a távon üvegszállal érdemes kivitelezni
de a tápot is meg kéne oldani,azt meg valami hagyományos kábellel
előzmény: Janó #13

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ethernet Over Coax extender
#13 2017. Szeptember 02. - 13:36:54
0
Sziasztok,
Egy horgásztó felett kellene átkábeleznem.......a másik parton nincs villany, ezért átfeszítésre gondoltam. A távolság kb. 250-270m. Mit gondoltok, megoldható ekkora távolságon a feszítőszálas koax vagy UTP átfeszítés?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Ethernet Over Coax extender
#12 2017. Március 06. - 16:31:38
0
Ezek a teljesen passzív cuccok, hogy működnek?  :o
NE-SE01-020Q Passive Ethernet Extender over Coax

Egy netes review alapján sehogy, de legalább olcsó... :P

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Ethernet Over Coax extender
#11 2017. Március 03. - 19:14:42
0
Kábel nincs kiépítve még, az rám vár és azt hiszem az optikánál maradok, mert ahogy a kábel leendő nyomvonalát néztem, a 300 méter alatt van esélye össze szednie némi elektromos zavart. Nem tudom a koaxos rendszer mennyire érzékeny rá, de úgy elsőre megtetszett az ötlet, mert relatíve olcsón kivitelezhető és itt bővítési igény sem valószínű, hogy lesz.
előzmény: bcslaci #10

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Ethernet Over Coax extender
#10 2017. Március 02. - 23:59:20
+2
Ha új építés én mindenképpen optikát raknék. Így rengeteg tartalékod marad a rendszerben, később bármit találnak ki.
előzmény: H. József #9

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Ethernet Over Coax extender
#9 2017. Március 02. - 23:54:51
0
Köszönöm az infót. Igazából azért kellene jó megoldást találnom, mert egy csarnok mennyezetén 12 m-es magasságban halad a kábel létra, s hát ha valami nem jó, akkor utána már nagyon macerás változtatni rajta. A nagy távolság miatt más megoldás nem nagyon van, vagy ez, vagy optikai kábel.
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Ethernet Over Coax extender
#8 2017. Március 02. - 23:46:35
0
Ha egy jó minőségű koax ki van építve és tényleg 1-2 kamerát kell távolra vinni, akkor jöhet szóba ez az eszköz.
előzmény: syn7h37ic #6

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Ethernet Over Coax extender
#7 2017. Március 02. - 23:45:03
0
Optika nagyon jó, mi most fejeztünk be egy projektet, 1500 méter optikát húztunk be, 29 darab 3-4 Mp kamera megy rajta. Felújítás előtt 120-140 méteres CAT5SFTP szakaszok is voltak, akkor is ment szinte minden csak kicsit lassabban. Szerencsére meggyőzhető volt az ügyfél, hogy mindenkinek így lesz a legjobb.
előzmény: syn7h37ic #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!