Szerző Téma: A biztonságtechnikában eltöltött 30 éven túliak társasága  (Megtekintve 20096 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Hmm. Legalább nem csak én jártam így...... :'( ::)
előzmény: Bluesman #14

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Pontosan a Kürti Ákos és a Galántai Gyuri. Ismerem őket. Egy ízben ők voltak az alvállalkozóim, valami kórházi rendszernél.

Egy ízben a Pécsi Szénbányák Számítóközpontjába egyedül kellet kivonulnom, már nem emlékszem, hogy karbantartás, vagy javítás volt. Mindenesetre a 3. emeleti gépteremben volt vagy 20 db 40 kilós halon palack, amit a rendszer indított. Persze volt evakuálási időzítés meg volt egy kulcsos kezelő amiről az időzítést le lehetett volna állítani ott a 3. emeleten, de a fránya KN242 kulcsos kapcsoló nem volt jó. Elfordítottam és semmi. Akkor már tudtam, hogy nem fogok leérni a központhoz, pedig igen jó formában voltam akkoriban.
Úgy is lett: a félemeleten jártam amikor nyitottak a szelepek. Nem kis pánikot okozott. Nagy balhé lett belőle.
előzmény: vg #12

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Nem volt hiányos, csak éppen felújítás alatt volt a csévélő egység. Egyedül a fej miatt, meg a Cocom történet miatt nem verte a Telefunken magnóit. Mechanikailag igen jól szerkesztett, atomsatbil magnó volt. Úgy emlékszem nyugati exportra is szállított a cég. A nyugati ország Irán volt hehehe, nyugat meg minden...jó vicc.
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
"....az a saját gyártmányú Piromat-TRK központ volt, sok sok Signal(jugoszláv) érzékelővel, mivel a Pannonia Áfész gyulai szakcsoportja, a későbbiekben Elektrovill ...."

Hmm-hmm. Elektrovill-Kürti Ákos. No ugye ő is a SZOT MTKI-ban kezdte Piraut-al :P  és utána csinálták meg a Piromat-ot már IC-kből az Elektrovillnél és aztán kezdődött az Apollo-s korszakuk. Még van egy karbantartott Piromat rendszerem Budakeszin 8) ...
előzmény: Bluesman #3

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ezt nem ismerem, de komoly lehetett ... csak látom, már ez is nagyon hiányos. Kár érte.
De a mai mp3 világban nem is tudnánk már mit kezdeni vele, csak naponta kerülgetnénk valahol.

Pár éve én is kiszórtam minden felesleget. Lehetett kb. 5 köbméter, a kapu elé hozatott konténer majdnem tele volt. Még szerencse a réti-néger brigád nem tudott róla, mert különben szét cincáltak volna mindent, szokás szerint irtózatos szemetet hagyva maguk után ...

előzmény: Bluesman #10

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
200-asom nem volt, csak 610-es. Sajnos mára már a múlté az is. 



előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Hűűűűű !
Ez még az STM200-as széria ?  Hogy csorgott érte a nyálam valamikor !
Aztán kint vettem egy Revox-ot és megelégedtem azzal 19-es sebességen ... jól szólt rajta a Darside Of The Moon, és a Wall is.   :)
Sajnos már az sincs meg.

előzmény: Bluesman #8

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
A munkakönyvem első bejegyzése 1979 június 29. Azonban ez még nem biztonságtechnika volt. Stúdió magnó gyártásban voltam a Mechanikai Laboratórium-nál




előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Én az első Linear 3200-as vevőmet 90-ben 1.1 Miskáért vettem. Persze jobban jártam volna, ha sörre költöm....

apropos nosztalgia: nemrég előkerült a sublódfiókból egy komplett guriga ablakfólia a hozzá tartozó fóliavégekkel, ilyen van-e még valakinek?
előzmény: L. Pásztor #5

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Na ja a RÁVISZ! Annó '84-ben nemigen voltak zselés akksik, viszont annyi lyuk sem volt a nadrágomon meg a pólómon... Később a Sonnenschein zselés aksikkal dolgoztunk. Azok nagyon jók.
előzmény: Lacy #4

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!